TworzymyGłos Regionu

reklama

Przebudowa drogi powiatowej Szlichtyngowa-Wyszanów postępuje! (FOTO)

Środa, 14 czerwca 2023 o 07:51, aktualizacja Środa, 14 czerwca 2023 o 08:08, autor: 0
Przebudowa drogi powiatowej Szlichtyngowa-Wyszanów postępuje! (FOTO)

Prowadzone są prace przy przebudowie drogi powiatowej między Szlichtyngową a Wyszanowem, aktualnie wykonawca układa warstwę wyrównawczą asfaltu - informuje Starosta Wschowski Andrzej Bielawski. Inwestycja realizowana jest w pełni ze środków pozyskanych z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych.

Cele inwestycji

Inwestycja pn. „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1007F Szlichtyngowa – Wyszanów w formule zaprojektuj i wybuduj” to ważne przedsięwzięcie, mające na celu poprawę infrastruktury drogowej w regionie. Głównym celem inwestycji jest rozbudowa i ulepszenie drogi, co realnie wpłynie na komfort kierowców. Aktualne prace obejmują układanie warstwy wyrównawczej asfaltu, co pozwoli na poprawę jakości nawierzchni i bezpieczeństwa na tej trasie. Realizacją zadania zajmuje się firma Brukpol z Piasków.

Finansowanie inwestycji

Całkowity koszt realizacji inwestycji wynosi 4 360 350,00 zł. Dzięki środkom pozyskanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, inwestycja zostaje w pełni sfinansowana ze środków zewnętrznych, nie obciążając lokalnego budżetu. Ta inwestycja stanowi ważny krok w rozwoju infrastruktury drogowej w regionie, przyczyniając się do poprawy warunków podróży dla mieszkańców.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl