TworzymyGłos Regionu

reklama

Młodzież z Niemiec odwiedziła rówieśników ze wschowskiego SOSW. Projekt „Chcę tak żyć, by zdrowym być”

Czwartek, 23 maja 2024 o 12:11, autor: 0
Młodzież z Niemiec odwiedziła rówieśników ze wschowskiego SOSW. Projekt „Chcę tak żyć, by zdrowym być”

Młodzież z Polski i Niemiec spotkała się, aby wspólnie promować zdrowy tryb życia. W dniach 14-17 maja Specjalny Ośrodek-Szkolno Wychowawczy we Wschowie odwiedzili uczniowie z Herrnhut, w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Tegoroczne spotkania odbyły się pod hasłem „CHCĘ TAK ŻYĆ, BY ZDROWYM BYĆ”.

Aktywne dni pełne warsztatów i ćwiczeń

Pierwszy dzień wizyty poświęcony był integracji oraz wprowadzeniu do tematu zdrowego stylu życia. Młodzież uczestniczyła w animacjach, spotkaniach z dietetykiem oraz różnorodnych ćwiczeniach i zabawach rekreacyjnych. Kolejne dni przyniosły intensywne zajęcia, które odbywały się zarówno w szkole, jak i w plenerze.

Warsztaty kulinarne i ćwiczenia na plaży

Program spotkań obejmował wspólne warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie przygotowywali zdrowe potrawy, takie jak szaszłyki owocowe i warzywne, hummus, wiosenne sałatki i kanapki. „To była świetna okazja do nauki, jak zdrowo się odżywiać” – mówią organizatorzy.

Młodzież brała także udział w ćwiczeniach w Parku Wolsztyńskim oraz zajęciach Zumby i Pilatesu na plaży w Lginiu. Te aktywności były nie tylko formą ruchu, ale także sposobem na wspólne spędzenie czasu i integrację.

Wizyta Starosty i Dyrektor SOSW

W trakcie spotkań młodzież miała okazję gościć ważne osoby. Podczas czwartkowego śniadania odwiedzili ich Pan Starosta Wschowski Waldemar Starosta oraz Pani Dyrektor SOSW Lucyna Kowalczykowska. Obecność tych gości podkreśliła znaczenie projektu i zaangażowanie lokalnych władz w promocję zdrowego trybu życia.

Ognisko, zabawy i plany na przyszłość

Ostatnie popołudnie spędzono przy ognisku w Lginiu, gdzie odbyły się zabawy i dyskoteka. Spotkanie zakończyło się wspólnym śniadaniem, podczas którego dokonano podsumowania projektu i wstępnie zaplanowano kolejną wizytę.

Źródło: SOSW

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl