TworzymyGłos Regionu

reklama

Młodzi ochotnicy z Krzepielowa złożyli strażacką przysięgę (FOTO)

Piątek, 03 maja 2024 o 15:14, autor: 0
Młodzi ochotnicy z Krzepielowa złożyli strażacką przysięgę (FOTO)

W Krzepielowie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci uczestników i mieszkańców. Na boisku szkolnym zebrała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza funkcjonująca przy OSP Krzepielów, aby oficjalnie dołączyć do szeregów strażaków ochotników.

Uroczyste ślubowanie młodych strażaków

W trakcie uroczystości, która zgromadziła nie tylko młodych strażaków, ale także mieszkańców i przedstawicieli lokalnych władz, odbyło się ślubowanie. Druhny i druhowie, w liczbie dwudziestu osób, stali przed pochylonym sztandarem jednostki. W podniosłej atmosferze, z wyciągniętą prawą dłonią, powtórzyli rotę przysięgi.

Pasowanie na młodych strażaków

Najbardziej emocjonującym momentem ceremonii było pasowanie, podczas którego młodzi ochotnicy mieli umieszczany na ramieniu strażacki topór. Ten symboliczny gest pasowania jest znaczącym elementem w tradycji strażackiej, symbolizującym przejście do grona odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i pomoc innym.

Gratulacje od władz

Wśród gości znaleźli się Cezary Sadrakuła, Burmistrz Sławy, oraz Waldemar Starosta, Wicestarosta Wschowski, którzy wyrazili swoje wsparcie dla młodzieżowej drużyny. Ich obecność podkreśliła wagę zaangażowania młodych ludzi w działalność społeczno-ratowniczą. Burmistrz i Wicestarosta złożyli gratulacje młodym strażakom, podkreślając ich determinację i zaangażowanie, które są kluczowe w tak szlachetnej służbie jak ochotnicza straż pożarna.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl