TworzymyGłos Regionu

reklama

Maturzyści spotkali się po 60 latach. Wspomnienia i emocje w I LO we Wschowie

Sobota, 08 czerwca 2024 o 02:47, autor: 0
Maturzyści spotkali się po 60 latach. Wspomnienia i emocje w I LO we Wschowie

7 czerwca odbyło się spotkanie absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana we Wschowie. Maturzyści z 1964 roku po sześćdziesięciu latach ponownie przekroczyli progi szkoły.

Udział i organizacja wydarzenia

Na spotkanie przybyła 20-osobowa grupa spośród 106 uczniów, którzy zdawali maturę w 1964 roku. Wówczas były to trzy klasy prowadzone przez wychowawców: Edmunda Nowickiego (klasa A), Eugeniusza Dzięcielewskiego (klasa B) i Irenę Krzak (klasa C). Główną organizatorką tegorocznego wydarzenia była pani Krystyna Pruchniewska, która od lat angażuje się w organizację takich zjazdów. „Uczestniczyliśmy w 14 koleżeńskich i rocznicowych spotkaniach, zjazdach absolwentów I LO” - mówi Krystyna Pruchniewska.

Matura I LO Wschowa 1964

Pamięć o zmarłych kolegach i powitanie w szkole

Spotkanie rozpoczęło się od uczczenia minutą ciszy pamięci 30 osób, które już odeszły. Niestety, z niewielką grupą absolwentów nie udało się nawiązać kontaktu.

Dyrektor I LO we Wschowie, Agata Karolczyk-Kozyra, serdecznie powitała uczestników, oprowadzając ich po szkole. Zwiedzanie obejmowało klasy, aulę i boisko. „Zmiany w wyglądzie liceum zachwyciły wszystkich. Wrażeń moc, dużo serdecznych rozmów, radości” - relacjonuje Pruchniewska.

Poczęstunek i upominki

Po wizycie w szkole uczestnicy udali się do Pizzerii Black Cat na poczęstunek, gdzie kulminacyjnym punktem był specjalnie przygotowany tort. Każdy otrzymał również upominki z Urzędu Miasta i Gminy Wschowa oraz przywieszkę z pamiątkowym podpisem.

Zobacz: Studniówka I LO we Wschowie była przepiękna! Tak poloneza tańczyli uczniowie „Zana” (ZDJĘCIA)

Wzruszające spotkanie pełne wspomnień

Spotkanie po latach było okazją do wspomnień, radości i wzruszeń. Dla uczestników było to wyjątkowe przeżycie, które pozwoliło im wrócić do lat młodości i na nowo przeżyć wspólne chwile spędzone w liceum.

Zobacz: Świadectwa rozdane, matury przed nimi. Uczniowie I LO we Wschowie żegnali szkolne mury (FOTO)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl