TworzymyGłos Regionu

reklama

Marek Cebula został wojewodą lubuskim. „Jedna z najwznioślejszych chwil w moim życiu”

Piątek, 22 grudnia 2023 o 13:36, aktualizacja Piątek, 22 grudnia 2023 o 14:33, autor: 14
Marek Cebula został wojewodą lubuskim. „Jedna z najwznioślejszych chwil w moim życiu”

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim doszło do znaczących zmian. Marek Cebula, wieloletni burmistrz Krosna Odrzańskiego, został mianowany nowym wojewodą lubuskim. W piątek, 22 grudnia 2023 roku, Cebula odebrał swoje powołanie, które wręczył mu Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Szymański.

Przebieg kariery Cebuli

Marek Cebula, lat 58, z wykształcenia leśnik, to osobistość dobrze znana w lubuskiej polityce. Jego kariera zaczynała się od bycia radnym, przez pełnienie funkcji w radzie powiatu krośnieńskiego, aż do objęcia roli burmistrza miasta Krosna Odrzańskiego. Cebula, będąc członkiem Platformy Obywatelskiej, zasiadał również w Sejmie VI kadencji po wyborach w 2007 roku, uzyskując 5734 głosy.

Mimo nieudanej próby powrotu do Sejmu w ostatnich wyborach parlamentarnych, gdzie został wyprzedzony przez Katarzynę Osos, jego wpływ i pozycja w regionie nie osłabły - jest szefem Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego, a teraz premier Doland Tusk powierzył mu funkcję wojewody.

Zaangażowanie w ochronę środowiska w Lubuskiem

Cebula, jako leśnik i aktywista, zyskał rozgłos dzięki swojej szybkiej reakcji na zatrucie Odry w 2022 roku. Jego działania w tym czasie były kluczowe w koordynowaniu pomocy dla lokalnej społeczności, w tym rybaków i wędkarzy, którzy samodzielnie usuwali skutki zatrucia.

Cebula przestanie być burmistrzem Krosna Odrzańskiego

Z objęciem przez Cebulę funkcji wojewody, gmina Krosno Odrzańskie stanie przed wyzwaniem wyboru nowego burmistrza. Do czasu najbliższych wyborów samorządowych, funkcję tę przejmie mianowany komisarz.

Marek Cebula wyraził swoje emocje i zaangażowanie w nową rolę: „To dla mnie ogromny zaszczyt - dziękuję i zapewniam, że będę Wojewodą wszystkich Lubuszan. Jestem człowiekiem dialogu, co udowodniłem przez dwie dekady mojej pracy na rzecz społeczeństwa”.

Marek Cebula dopiero co był we Wschowie

W połowie grudnia w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie spotkali się samorządowcy z całego województwa lubuskiego. Konwent Włodarzy Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego, którego prezesem jest właśnie Cebula, zgromadził blisko 70 wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Źródło/foto: LUW,MSWiA, lci-lubuskie.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (14)

avatar

avatar
~Zen
22.12.2023 15:03

Muszę przyznać, że Pani "wiewiórki" są świetne i dobrze poinformowane. Gratuluję p. Urszulo takich informatorów co nie zmienia, że p. Polak dalej bez eksponowanego stanowiska .

avatar
~Brawo, Brawo, Brawo !!!!
22.12.2023 15:14

Brawo Panie Marku !!!. Jak widzimy i czujemy całym sercem idzie NOWE !!!. Teraz czekamy na zmiany w Naszych Spółkach Skarbu Państwa !!!. Ponad 8 letni bastion pisu i uwłaszczenia się - totalnego kolesiostwa i kumoterstwa - w tych spółkach należy jak najszybciej zweryfikować i rozliczyć !!!. Czekamy na pana we Wschowie oraz przeprowadzenia zmian w HZZ Osowa Sień !!!! <> tak być nie może, aby czołowy członek lokalnego pisu ( rekonstruktor szybkiej " ścieżki" awansu, itd......) tkwił tam dłużej na tym stanowisku !!!!!

avatar
~kenza22
22.12.2023 15:41

Gratulacje, właściwy człowiek.

avatar
~marek
22.12.2023 16:32

tzw. lubuskie powinno być przyłączone do Wielkopolski

avatar
~K-15-X !!!
22.12.2023 17:16

Szanowny Panie Wojewodo Nowej Demokratycznej Zmiany ! <> Wschowa czeka na Pana i zmiany w HZZ Osowa Sień @.pl. . Nadszedł długo oczekiwany czas na demokratyczne zmiany w Naszych Spółkach Skarbu Państwa, które przez ostatnie osiem lat stały się "dojną krową" słusznie i dzięki Bogu i wyborcą mienionej totalnej władzy a Naszym Kraju !!!!. .... zapraszamy Pana do Wschowy !!!!.

avatar
~Pracownik
22.12.2023 21:12

Wrzucićili cię za nierubstwo a teraz się mścisz ofiaro losu na Panu prezesie ja pracuję dobry sprzęt dobrze zarabiam tylko komuniści niszczą dobrych fachowcow

avatar
~rekonstrukcjaPGR.
23.12.2023 05:23

Jeśli tak łatwo - "Pracowniku "- nawiązałeś do czasów komunistycznych, tzn. , że jesteś byłym pracownikiem PGR - dawnego świetnego Gospodarstwa Rolnego POHZ Osowa Sień, pod kierownictwem Świetnego Pana Apolinarskiego - co ty - wy i wasz obecny prezes z nadania pisu nawet nie dorastacie - dorównujecie Temu Panu do małego palca lewej nogi !!!. Z jego świetnej spuścizny i potęgi tego gospodarstwa uczyniliście mini zakładzik dla garstki ludzi !. I ty śmiesz coś tu w stylu, cytat z ciebie ..." Wrzucićli cię za nierubstwo....... - itd. ? bełkotać jak jakiś analfabeta ?. I ty się nazywasz tej rekonstrukcji postpegerowskiej pracownikiem ?. :):):):????

avatar
~analfabetyzm plus...***
23.12.2023 08:52

Widać po twoim analfabetyźmie jakim ty jesteś pracownikiem .... :):):). - żeby nie ta komuna to byś obecnie nie miał gdzie pracować - przypominam ci, że to ten obecny mini - mini HZZ - okradziony z gruntów, maszyn i obiektów został zbudowany na potędze Gospodarczej jaką zostawił Nam Pan Dyrektor Apolinarski prowadzą Europejskiej Sakli POHZ Osowa Sień !!!!. Kto jak kto ale komuna dbała o fachowców jak nikt po 1990 roku - przykład kumoterstwa, partyjniactwa , nepotyzmu, awansów z klucza partyjnego to mieliśmy za ostatnich 8 lat totalnej władzy pis plus - czego przykładem jesteś zapewne ty i obecne kierownictwo HZZ . Narka !. Naucz się pisać po Polsku "pracowniku" dobrego sprzętu !.

avatar
~do K-13-grudnia
23.12.2023 11:01

Jaka to jest „Neo-ruska dykto-kracja” to widać od środy w nocnych najazdach „łysych karków” na siedziby TVP-Info, TVP i PAP. Białoruś pełną gębom na rozkaz pana „Ch.. D.. i Kamieni kupa.

avatar
~Urszula Chudak
23.12.2023 14:33

Na razie - nieraz czeka się dłużej.

avatar
~Ps. ~~~K-13.... *****
24.12.2023 10:07

Jeśli chodzi chodzi o łyse karki i ich najazd .... to widziałem tam wściekłych łysych posłów z pisokracji !!!. Tak ich boli utrata władzy i korytapisplus, że na ich twarzach widziałem pianę, a w oczach strach - wściekły strach !!!. Teraz widzimy jak na dłoni, jak na obrazku co ta pisokracja robiła w Tvppisplu przez ponad osiem totalnych lat !!!. Ten wpis tego pseudo ( K-13 .....) jest tego przykładem - a ich strach przed więzieniem i utrata stołków oraz totalnego uwłaszczenia się Na Naszym Mieniu tak ich boli, że potrafią łamać Polską Konstytucję, Polską Demokrację w imię brony swoich dawnych miejsc opłacanych z Naszych Pieniędzy!!!!. Jak widać ci ludzie nic wiecej nie potrafia jak szczuć, szczuć,,,, w stylu wulgaryzmów politycznych !!!!!. Z Bogiem upadło klaso polityczna "Łysych karków" ...... *****

avatar
~&Hejt PADŁ XII23)
24.12.2023 11:24

( i19. 30) ___ SYMBOL UPADKU PONAD OŚMIOLETNIEGO HEJTU - SZCZUCIA POLAKA na POLAKA pisplus !!!. Jak widać po tym wpisie ( K-13....) tej resztówki ( Hejtu ptvpis) na naszej zw.pl jest krzykiem paradoksalnie mówiąc jak " kotki na rozgrzanym blaszanym dachu" !!!Brrrrrrrr!!!!. Wesołych Świąt w Wolnej Polsce, w Wolnej tvp !!!!!!.

avatar
~Urszula Chudak
29.12.2023 12:49

To, że nowy nasz wojewoda, jest pozytywnie oceniany przez swoje środowisko polityczne - to oczywiste. Ale dzisiaj spotkała mnie miła niespodzianka. Otóż jeden z bardzo prawicowych, lubuskich publicystów pisze o nim tak: Zacny i uczciwy. Samorządowiec z krwi i kości. Chętny do dialogu. Pozostaje mu życzyć wszystkiego najlepszego. Koniec cytatu. Zgadzam się z tą charakterystyką, ponieważ miałam okazję go poznać, kilkakrotnie wspólnie zasiadając w honorowych, wojewódzkich gremiach. Wracając do publicysty - może to idzie normalność w życiu publicznym? Ocena rzeczywista, nie partyjna? Oby!

avatar
~DO ( UCh)
29.12.2023 13:28

Czy mam pani gratulować awansu na osobistego - tą rzeczniczkę nowego wojewody Hihahahah ....!. -pani to ma tupet?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl