TworzymyGłos Regionu

reklama

MZW zaprasza na otwarcie wystawy „Wschowa w XIX i XX wieku” oraz odsłonięcie tablicy J. Metelskiego

Czwartek, 30 listopada 2023 o 12:16, aktualizacja Czwartek, 30 listopada 2023 o 15:50, autor: 1
MZW zaprasza na otwarcie wystawy „Wschowa w XIX i XX wieku” oraz odsłonięcie tablicy J. Metelskiego

Muzeum Ziemi Wschowskiej ogłosiło oficjalne otwarcie stałej wystawy "Wschowa w XIX i XX wieku". Uroczystość odbędzie się 12 grudnia, o godzinie 17.00, w siedzibie muzeum przy placu Farnym 3. Wystawa ma na celu przybliżenie historii Wschowy z ostatnich dwóch stuleci, szczególnie okresu, gdy miasto znajdowało się pod panowaniem pruskim i niemieckim, z krótką przerwą, gdy było częścią Księstwa Warszawskiego.

Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej Jana Metelskiego

Przed otwarciem wystawy, o godzinie 15.00, zaplanowano uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Jana Metelskiego, wschowskiego działacza niepodległościowego z początku XX wieku. Tablica zostanie odsłonięta na budynku Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie przy ul. Niepodległości 1, dokładnie w 105. rocznicę wiecu polskiego.

Znaczenie wystawy i rocznic

Nowa wystawa stała jest częścią obchodów 100. rocznicy muzealnictwa we Wschowie. Dodatkowo, od 13 grudnia, w drugiej siedzibie muzeum na pl. Zamkowym 2, zostanie otwarta wystawa czasowa, która przybliży historię i najważniejsze wydarzenia wschowskiego muzeum z ostatniego stulecia.

Źródło: Muzeum Ziemi Wschowskiej

Czytaj również: MZW odkrywa tajemnice kapsuły czasu znalezionej we Wschowie: „Najstarsza na świecie”

Źródło: MZW

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Wschowa ///?
01.12.2023 08:40

I kolejna tablica..... jak widać Wschowa ci tablicami i popiersiami stoi !. Wschowa jako całość jest jedną wielką historyczną tablicą w ruinie, tak w ruinie !!!. I po co wam te wszystkie tablice i popiersia jak wystarczy tylko przejechać się ul. k. Kostki i mamy jedną wielką TABLICĘ Wschowskiej historii !:):).

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl