TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa świętuje setną rocznicę muzealnictwa. MZW zaprasza dzieci na „Lato w Muzeum”

Czwartek, 27 lipca 2023 o 10:41, autor: 0
Wschowa świętuje setną rocznicę muzealnictwa. MZW zaprasza dzieci na „Lato w Muzeum”

Muzeum Ziemi Wschowskiej nie zapomina o najmłodszych gościach i organizuje edukacyjne wydarzenie w ramach kolejnego „Lata w Muzeum”. Tegoroczna odsłona ma wyjątkowy charakter – świętujemy setną rocznicę muzealnictwa we Wschowie.

Podróż w czasie

Uczestnicy zostaną przeniesieni 100 lat wstecz. Wyjątkowe warsztaty i wykłady umożliwią młodszym uczestnikom głębsze zrozumienie historii i kultury regionu, a także tego, jak ewoluowało muzealnictwo we Wschowie.

Plan wydarzeń

Letnia przygoda rozpocznie się 9 sierpnia przy placu Farnym 3. Pierwszego dnia uczestnicy wezmą udział w lekcji muzealnej oraz warsztatach skupiających się na zdolnościach manualnych. Zajęcia te będą skupione na historycznych urodzinach i tego, jak je dawniej świętowano.

Następnie, 10 sierpnia, dzieci przygotują muzealne urodziny z okazji setnej rocznicy muzealnictwa we Wschowie.

11 sierpnia zaplanowano podróż do czasów PRL. Dzieci dowiedzą się, jak obchodzono urodziny w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Uczestnicy zostaną oprowadzeni po wystawie czasowej pt. „Życie towarzyskie w PRL”, mieszczącej się przy pl. Zamkowym 2.

Ważne informacje

Należy zaznaczyć, że liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane są proszone o zgłaszanie chęci uczestnictwa bezpośrednio w recepcji muzeum przy Placu Farnym 3 lub telefonicznie pod numerem 65 540 16 40.

Zajęcia będą trwać od 9 do 11 sierpnia, w godzinach od 10:00 do 13:00. Koszt udziału wynosi 5 zł, który można opłacić w dniu zajęć. Zajęcia przeznaczone są przede wszystkim dla uczniów szkół podstawowych.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 65 540 16 40 wew. 20 lub zapoznając się z dostępnymi plakatami.

Serdecznie zapraszamy!

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl