TworzymyGłos Regionu

reklama

Kupowała bilety na festiwal, straciła pieniądze - ofiarą 26-latka z gminy Wschowa

Wtorek, 21 maja 2024 o 11:27, autor: 1
Kupowała bilety na festiwal, straciła pieniądze - ofiarą 26-latka z gminy Wschowa

Mieszkanka gminy Wschowa padła ofiarą oszustwa podczas zakupu biletów na festiwal w Opolu. Przez internet straciła pieniądze, nie otrzymując zamówionych wejściówek.

Mieszkanka gminy Wschowa zgłosiła sprawę na policję

W poniedziałek, 20 maja, do Komendy Powiatowej Policji we Wschowie zgłosiła się 26-letnia kobieta, informując o oszustwie. Kobieta chciała kupić bilety na festiwal w Opolu i zamieściła odpowiednie ogłoszenia na kilku portalach społecznościowych. Już następnego dnia otrzymała wiadomość od młodego mężczyzny oferującego sprzedaż biletów. Transakcja miała być prosta – przelew środków, po którym bilety miały trafić na jej adres mailowy.

Problemy pojawiły się szybko

Pomimo szybkiego przelewu, bilety nigdy nie dotarły do 26-latki. Kontakt ze sprzedawcą urwał się natychmiast po dokonaniu płatności, pozostawiając kobietę bez pieniędzy i bez wejściówek na festiwal.

Policja apeluje o ostrożność przy zakupach online

Nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie podkreśla konieczność zachowania ostrożności podczas zakupów przez internet:

"Sezon letni oferuje szereg atrakcji w postaci festiwali, koncertów i innych widowisk odbywających się w plenerze. Bilety na te wydarzenia można kupić w kasach, jednak większość z nas dokonuje zakupu przez Internet. Nie ma w tym nic wyjątkowego, jednak musimy pamiętać, aby przed zakupem sprawdzić źródło i unikać promocyjnego zakupu 'z drugiej ręki', bo może to być oszustwo".

Jak unikać oszustw podczas zakupów biletów online

Policja apeluje o stosowanie kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby uniknąć podobnych sytuacji:

  • Sprawdzaj źródło zakupu: Kupuj bilety tylko z zaufanych stron internetowych lub bezpośrednio od organizatorów wydarzeń.
  • Unikaj ofert „z drugiej ręki”: Promocyjne oferty mogą być oszustwem.
  • Nie klikaj w podejrzane linki: Linki przesyłane w wiadomościach mogą prowadzić do stron phishingowych.
  • Ostrożność przy płatnościach: Zawsze stosuj zasadę ograniczonego zaufania i dokładnie sprawdzaj, komu przelewasz pieniądze.

Przestrzeganie tych zasad może uchronić przed utratą pieniędzy i rozczarowaniem związanym z nieotrzymaniem zamówionych biletów.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Tak
21.05.2024 13:09

Jak można być tak naiwnym?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl