TworzymyGłos Regionu

reklama

Krzysztof Grabka zaprezentował książkę „Darem Młodzieży do Japonii” (VIDEO)

Sobota, 02 grudnia 2023 o 12:15, aktualizacja Sobota, 02 grudnia 2023 o 13:15, autor: 15
Krzysztof Grabka zaprezentował książkę „Darem Młodzieży do Japonii” (VIDEO)

W piątkowy wieczór, 1 grudnia, w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie. Głównym bohaterem wydarzenia był Krzysztof Grabka, autor książki „Darem Młodzieży do Japonii”, który podzielił się swoimi wspomnieniami z niezwykłego rejsu sprzed 40 lat.

Morska przygoda życia

Krzysztof Grabka, uczestnik siedmiomiesięcznego rejsu na pokładzie "Daru Młodzieży", opowiedział o swoich doświadczeniach z czasów, kiedy był świeżo upieczonym studentem I roku Nawigacji w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni. Jego morska przygoda, pełna niespodzianek i żeglarskiej pracy, zaprowadziła go aż do Osaki w Japonii. Właśnie tam odbywał się wówczas znaczący zlot wielkich żaglowców, „Osaka World Sail 83”.

Od wspomnień do książki

Autor opowiadał o procesie powstawania swojej książki, dzieląc się nie tylko wspomnieniami, ale również prezentując fotografie i fragmenty filmu, dokumentujące jego morską podróż. Te unikalne materiały wzbudziły duże zainteresowanie wśród ponad 100 zgromadzonych słuchaczy.

Morskie opowieści

Spotkanie zakończyło się sesją pytań i odpowiedzi, podczas której Krzysztof Grabka z entuzjazmem dzielił się dodatkowymi anegdotami i odpowiedział na liczne pytania zgromadzonej publiczności. Miłośnicy literatury i morskich przygód mieli również okazję nabyć egzemplarz książki z osobistą dedykacją autora. Zapis całej prezentacji dostępny jest TUTAJ.

Żeglarz, nauczyciel, burmistrz

Urodzony w 1964 roku we Wschowie Krzysztof Grabka, to nie tylko doświadczony żeglarz, ale i osoba o bogatym życiu zawodowym. Po przerwanych studiach nawigacyjnych z powodu problemów zdrowotnych kontynuował edukację na Politechnice Gdańskiej, by później poświęcić się karierze nauczycielskiej. Jego wkład w nauczanie informatyki został doceniony nagrodą Lubuskiego Kuratora Oświaty. Krzysztof Grabka pełnił także funkcję burmistrza Wschowy w latach 2002-2014.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (15)

avatar

avatar
~Ela
02.12.2023 15:00

Gratulacje spotkanie i promocja książki jak zwykle u Pana Grabki rewelacja poziom na 10 to 10

avatar
~Gratuluje , CO..?
03.12.2023 09:00

Ela - czy ty w swoim życiu cokolwiek przeczytałaś ???. Od kiedy pamiętnik jest nazywany książką ???

avatar
~do~Gratuluje , CO..?
03.12.2023 21:41

Czy twój hejtersko-malkontencki móżdżek jest w stanie zrozumieć, że pamiętnik został wydany w formie książki ?!!! żal d..ę ściska,że Grabka odwiedził kawał świata !!!

avatar
~umysł +++
05.12.2023 09:45

Jeśli coś tu komuś ściska szanowny ( ~do ~Gratuluje, CO?) to podejrzewam, że tobie i podejrzewam, że jest tym czymś opaska na głowie !!!. Wydanie pamiętnika po takim czasie i nazywanie to książką jest wielce zabawne nawet dla takiej prowincji jak jest nią Wschowa !. ten pamiętnik utwierdza mnie w przekonaniu, że ten pan nigdy, ale to nigdy nie powinien być burmistrzem Wschowy !!!!!. Po takich min burmistrzach dzisiejszy Pan Burmistrz musi naprawiać nasze miasto i gminę - !!!!! OT i cała prawda !!!!!!. A wy sobie żyjcie tym swoim pamiętnikiem i wspomnieniami, a la jak ten skansen !!!!!. A My PRZYSZŁOŚCIĄ i NOWOCZESNOŚCIĄ !!! . Z Bogiem !.

avatar
~Ela
03.12.2023 22:28

Przeczytaj ,, Pamiętniki,, Jana Chryzostoma Paska to też książka

avatar
~Andrzej
03.12.2023 22:30

Czy wydane drukiem pamiętniki to mebel czy knedle myślenie nie boli polecam myśleć przed wpisem

avatar
~Urszula Chudak
04.12.2023 11:49

Planowałam być, jednak nie mogłam, ale wiem, że było super! Ja Pana Grabkę jako burmistrza [wiem, że opinie są różne i to naturalne] wspominam bardzo pozytywnie. Zawsze, jeżeli był w gabinecie, nie odmówił spotkania, nienagannie ubrany [to też ważne przy sprawowaniu tej funkcji], do Urzędu wejść można było prosto z ulicy, tak jak uczestniczyć w sesjach, a nawet zabrać na nich głos. Z fotorelacji wynika, że przyszli ci, którzy z nim i dla niego pracowali. I to też ma swoją jednoznaczną wymowę! Myślę, że musi być bardzo niezręcznie tym, którzy pisali negatywne komentarze, przy okazji zapowiedzi tego autorskiego spotkania.

avatar
~do - p. Chudak
04.12.2023 13:55

Użyła Pani właściwego zdania: cyt. " Z fotorelacji wynika, że przyszli ci, którzy z nim i dla niego pracowali." I tylko Ci. Ci co zrozumieli tzw. metamorfozę p. G. na "dobrą zmianę" nie przyszli. Ja i nikt z mojego licznego grona.

avatar
~ekonomia
04.12.2023 14:02

A jak się ułożyły wyniki finansowe sprzedaży książki ?

avatar
~seba
04.12.2023 15:33

ty zazdrościsz czy co? napisz zaproś, kupimy i wtedy czekaj aż ktoś zacznie pisać " zdechłe "komentarze

avatar
~Urszula Chudak
04.12.2023 19:57

To prawda z tą swoistą metamorfozą. Też mnie bardzo zaskoczyła. Ale czy on pierwszy, czy ostatni tak zrobił? Proszę zobaczyć przed wyborami parlamentarnymi na te "wędrówki ludów". Z klubu do klubu, z ugrupowania do ugrupowania - idą tam, gdzie są lepsze notowania. Ot zwykły koniunkturalizm.

avatar
~Pani UCh ...//?.
05.12.2023 09:36

I co ?; - to ma być ich usprawiedliwienie ?. Proszę nie przesadzać - na to ich zachowanie jest jedno określenie i bardzo brzydkie i z szacunku do naszych czytelników i z powodu na porę dnia jego - tego określenia nie użyję !!!!. To my wyborcy nauczyliśmy ich i przyzwyczailiśmy do tego, ŻE ONI ci pseudo politycy i działacze lokalni się tak zachowują !!!!!. TO MY NA NICH GŁOSUJEMY jak oni tak zmieniają te swoje przekonania i upodobania wedle " STOŁKA WŁADZY", a nie dla dobra - czynienia tego dobra dla Nas, dla Nasz Otoczenia ,,,,itd. !!!!/ To jest zaraza tych działaczy XXI Wieku !!!!. A my ją popieramy - bezkrytycznie na nich głosując !!!!> Żenada - jesteśmy ich współsprawcami WINY !!!!!.

avatar
~mieszkaniec
05.12.2023 09:50

Rzeczywiście lata 2002 - 2014r., kiedy to pan Grabka sprawował funkcję burmistrza były latami straconymi dla dla Wschowy. Wschowa w tym czasie popadła w marazm i przestała się rozwijać a wręcz toczyć się ku upadkowi. Nie odzyskała Wschowa swej świetności również po szumnie zapowiadanych obietnicach przez następczynię Grabki p. Patalas. Dziwne jest tylko i zastanawiające, jak ludzie, którzy negatywnie ocenili ich pracę, wybierają ich później na radnych powiatowych. Świadczy to chyba o stronie intelektualnej naszych wyborców.

avatar
~PRAWDA&PRAWDA
05.12.2023 13:14

Jak widać nauczyciele li i tylko nadają się do pisania pamiętników i nIGDY!!!!, ale to nigdy nie powinni być wybierani do lokalnych samorządów !!!!!.

avatar
~Adaś
05.12.2023 13:32

Ad. "mieszkaniec" - forumowiczu....... sporo masz racji ale bronię się, nie wszyscy. Wiem o kogo Ci chodzi, są na dzisiaj osobami publicznymi, radnymi powiatu Wschowa, wymienieni przez Ciebie z nazwiska. Niestety byli po 2014 czy 2018 obaj osobami przegranymi, zostali ocenieni i głosami wyborców skasowani a jednocześnie powołani do rady powiatu. Sprzeczność mało powiedziane, spryt w działaniu, o tak, "kurza inteligencja" elektoratu, sam stwierdziłeś. Kiedyś było inaczej, byli obaj z nami, wiedzieli jak się "biednie" żyje, sami to odczuwali na własnej skórze, odpalali pomysłami jeden za drugi a ta "detonacja" ciągnęła lud do zmian. Co zostało ........ "mizeria" za kasę, ironia emeryta i metamorfoza na potrzeby chwili i dobra ze współpracy z PiS. Szkoda, że dwójka, niegdyś zacnych samorządowców tak nisko obniżyła wartość sumienia. Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl