TworzymyGłos Regionu

Koncert „Zaproś Chopina do siebie” - Muzyczne emocje na Zamku we Wschowie

Poniedziałek, 19 czerwca 2023 o 15:40, autor: 0
Koncert „Zaproś Chopina do siebie” - Muzyczne emocje na Zamku we Wschowie

Dobra muzyka to jak podróż w czasie, która wzbogaca nasze życie i otwiera drzwi do piękna. Dlatego wicemarszałek Województwa Lubuskiego, Stanisław Tomczyszyn, oraz Wicedyrektor Regionalnego Centrum Animacji Kultury, Marta Panicz-Szajnkenig, mają przyjemność zaprosić wszystkich mieszkańców na niezwykły koncert pt. "Zaproś Chopina do siebie". Wydarzenie to odbędzie się 23 czerwca o godzinie 19:00 w Zamku Królewskim we Wschowie. Wstęp wolny.

Cele i znaczenie projektu „Zaproś Chopina do siebie”

Projekt "Zaproś Chopina do siebie" jest szczególnie skierowany do osób starszych powyżej 60 roku życia, które często mają utrudniony dostęp do kultury wyższej. Organizatorzy pragną dać tym osobom szansę na doświadczenie prawdziwego artystycznego spektaklu bez konieczności podróżowania do większych miast. Jednak serdecznie zapraszają także pozostałych mieszkańców miejscowości, którzy chcą zanurzyć się w pięknie muzyki Chopina i poczuć jej magię.

Projekt "Zaproś Chopina do siebie" został dofinansowany ze środków województwa Lubuskiego w ramach "Wojewódzkiego Programu na rzecz Osób Starszych". To cenny wkład w rozwój kultury lokalnej i dążenie do dostarczania wysokiej jakości rozrywki dla wszystkich mieszkańców. Partnerami programu są również Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Regionalne Centrum Animacji Kultury.

Wykonawcy - pianista Mariusz Woźniak i 11-letni Adam Woźniak

Głównymi wykonawcami koncertów "Zaproś Chopina do siebie" są artyści - pianista Mariusz Woźniak oraz utalentowany 11-letni Adam Woźniak. Mariusz Woźniak to absolwent renomowanej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza. Jego umiejętności pianistyczne zachwycają publiczność na całym świecie. Natomiast Adam Woźniak, młody pianista pełen pasji, zdobył uznanie jako laureat ogólnopolskiego konkursu pianistycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Jego talent został dostrzeżony przez prof. Bogumiła Nowickiego z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Oboje artyści zapewniają niezapomniane wrażenia muzyczne podczas koncertów.

Repertuar koncertu

Podczas koncertu w Zamku Królewskim we Wschowie będziemy mieli okazję delektować się najpiękniejszymi utworami Fryderyka Chopina. Na żywo zostaną wykonane jego najbardziej znane walce, mazurki, preludia oraz utwory znane z filmu "Pianista" w reżyserii Romana Polańskiego. Nie zabraknie również chyba najbardziej rozpoznawalnego Preludium e-moll Op. 28 Nr 4. Muzyka Chopina porusza najgłębsze struny ludzkiego serca, a wykonawcy przeniosą nas w magiczny świat jego kompozycji.

Podczas przerw między blokami koncertowymi czeka nas również prezentacja ukazująca życie i twórczość tego genialnego polskiego kompozytora. Dowiemy się o jego dokonaniach, wkładzie w polską kulturę muzyczną oraz propagowaniu jej za granicą podczas emigracji. Ta część wieczoru będzie doskonałą okazją do poszerzenia naszej wiedzy na temat jednego z najważniejszych twórców w historii muzyki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl