TworzymyGłos Regionu

reklama

Spotkanie Koleżeńskie Muzyków Seniorów w Zamku Królewskim we Wschowie

Sobota, 25 marca 2023 o 00:36, aktualizacja Sobota, 25 marca 2023 o 01:18, autor: 5
Spotkanie Koleżeńskie Muzyków Seniorów w Zamku Królewskim we Wschowie

W Zamku Królewskim we Wschowie miało miejsce Spotkanie Koleżeńskie Muzyków Seniorów pod patronatem Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. W sumie zebrało się blisko dwudziestu zasłużonych artystów z ziemi wschowskiej, którzy od lat wzbogacają kulturę regionu swoją muzyką.

Spotkanie rozpoczęło się od Hejnału Wschowy w wykonaniu Mieczysława Leśniczaka. Następnie zgromadzeni uczcili minutą ciszy oraz wymienili imiona i nazwiska wschowskich muzyków, którzy zmarli w latach 1973-2023.

Podczas spotkania nie zabrakło także muzykowania. Wśród wykonawców znaleźli się Mieczysław Leśniczak, Dorota Czerwińska i Anna Muszkieta-Sierota, Zbigniew Iłowski, Zbigniew Zieliński oraz Kapela Podwórkowa Civitas Christiana. To właśnie m.in. ci artyści poprzez swoją działalność artystyczną przyczynili się do wzbogacenia kultury regionu.

Spotkanie stanowiło również okazję do wspomnień wydarzeń lat minionych. Dzięki zdjęciom, które przez lata starannie archiwizował Zdzisław Rygusik, uczestnicy mieli okazję przypomnieć sobie osoby i miejsca związane z lokalną kulturą.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Mieszkanka
25.03.2023 10:03

Super, miło Was widzieć!

avatar
~Maria Karasek
25.03.2023 18:30

Panią Dorote Kowalską pamiętam jeszcze z programu w telewizji poznańskiej dla młodzieży kiedy tv był tylko jeden program. Dzięki wspomnienią Pana Semeniuka dowiedziałam się że moja sąsiadka Zosia Bywalec było w dzieciństwie solistką szkoda że nie miała szansy wykorzystać swego talentu. Miło wspominam chlopaków z zespołu "skorpniony" szczególnie Jeremiego Kołopienczyka który pomógł mi w zadaniach maturalnych z matematyki.Pamiętam również Pana Wozniaka jak pięknie grał na skrzypcach na swoim balkonie na Garbarskiej. No i oczywiście Tomka Garsteckiego o którym moja koleżanka powiedziała" za ma najpiękniejsze oczy na świecie"Przeglądam "Ziemia Wschowska pisana nutami" i cóż można tylko sobie zanucić "ludzie ,ludzie jak ten czas leci, "

avatar
~Andrzej
27.03.2023 08:42

Piękny śpiew Pana Zbigniewa Iłowskiego. Panie Zbigniewie proszę częściej prezentować nam swój wielki talent.

avatar
~Joanna
28.03.2023 08:39

Piękne spotkanie. Brawa dla organizatorów.

avatar
~Paweł Jarosz
07.05.2023 08:27

No super spotkanie. Szkoda że nie wiedziałem. Na pewno bym się wprosił? pozdrawiam wszystkich zwłaszcza drogiego Mieczysława mojego profesora Zbyszka Ziele Zdzisława Rygusika i Anię od Muszkietów. ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl