TworzymyGłos Regionu

Kamil Mulkowski z Hufca Pracy we Wschowie najlepszy w wojewódzkich eliminacjach

Środa, 26 kwietnia 2023 o 11:19, aktualizacja Środa, 26 kwietnia 2023 o 11:36, autor: 0
Kamil Mulkowski z Hufca Pracy we Wschowie najlepszy w wojewódzkich eliminacjach

Wschowska jednostka OHP ma powody do dumy - Kamil Mulkowski, uczeń klasy III Branżowej Szkoły I Stopnia z I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie, wygrał wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu "Sprawny w zawodzie" w kategorii mechanik samochodowy. Kamil rozwija swoje umiejętności pod opieką Henryka Grali, właściciela warsztatu samochodowego przy ul. Księdza Kostki 54 we Wschowie. 

Cel konkursu

Konkurs ma na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów OHP, zdobytych podczas praktycznej nauki zawodu oraz upowszechnianie wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikacji i technologii w wybranej branży. To również świetny sprawdzian przed egzaminem zawodowym i sprawdzenie się w działaniu pod presją czasu.

Przebieg konkursu

Tegoroczne zmagania konkursowe odbyły się 19 kwietnia 2023 r. na terenie Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów P.U.H. DIAMENT w Krośnie Odrzańskim. Rywalizacja zaczęła się od sprawdzenia wiedzy teoretycznej z zakresu przedmiotów zawodowych.

Następnie młodzi mechanicy zmierzyli się z zadaniem praktycznym, które polegało na dokonaniu diagnozy i naprawy układu hamulcowego. W trakcie tej rywalizacji komisja konkursowa oceniała: planowanie, organizowanie stanowiska pracy, czynności związane z wykonaniem zadania z zachowaniem przepisów BHP oraz wykonanie kalkulacji przeprowadzonej naprawy.

Kamil okazał się najlepszy w każdej z tych dwóch konkurencji, za co został uhonorowany dyplomem i kartą podarunkową o wartości 300 zł do sieci sklepów MediaExpert.

Finał konkursu

W dniach 16-19 maja Kamil pojedzie do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi, gdzie odbędzie się Ogólnopolski Finał Konkursu "Sprawny w zawodzie, 2023", podczas którego będzie reprezentował województwo lubuskie.

Kolejny sukces OHP Wschowa

To już drugi raz z rzędu kiedy reprezentant wschowskiego hufca pracy wykazuje się najlepszą wiedzą i umiejętnościami w Wojewódzkich eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu „Sprawny w zawodzie”. Poprzednia edycja konkursu zakończyła się  wygraną Eryka Kamińskiego, który nie miał sobie równych w konkurencjach fryzjerskich.

Źródło: Hufiec Pracy Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl