TworzymyGłos Regionu

reklama

Jest dofinansowanie na II etap budowy zespołu boisk sportowych w Jędrzychowicach!

Środa, 26 kwietnia 2023 o 09:38, aktualizacja Środa, 26 kwietnia 2023 o 09:55, autor: 0
Jest dofinansowanie na II etap budowy zespołu boisk sportowych w Jędrzychowicach!

Gmina Szlichtyngowa otrzymała po raz drugi z rzędu dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego na realizację zadania pn. „Budowa zespołu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowicach – II etap”. Dofinansowanie wynosi 100 000 złotych i pozwoli na dalszą rozbudowę infrastruktury sportowej w regionie.

Planowane prace

W ramach II etapu budowy zostanie wykonane boisko piłkarskie o wymiarach 50 m x 26 m z trawiastą nawierzchnią. Pod boiskiem zostanie wykonany system drenarski z wylotem kanału deszczowego do stawu. Dodatkowo, zostanie wykonana podbudowa boiska, obrzeża oraz humusowanie. Planowany termin realizacji zadania to 30 listopada 2023 roku.

I etap budowy

W chwili obecnej kończy się realizacja I etapu inwestycji, który polegał na budowie boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej wraz z chodnikiem i zeskokiem do skoku wzwyż oraz skocznią do skoku w dal. Boisko zostało wyposażone w niezbędną infrastrukturę, taką jak słupki z siatką do gry w siatkówkę, konstrukcję kosza wraz z tablicą oraz piłkochwyty o wysokości 4,00 m.

Rozpoczęcie procesu inwestycyjnego było możliwe dzięki środkom zabezpieczonym w funduszach sołeckich sołectw Jędrzychowice i Kowalewo w roku 2022. Wówczas przeznaczono kwoty 6 000 złotych i 2 000 złotych na opracowanie dokumentacji budowlanej.

Poprawa infrastruktury sportowej

Budowa zespołu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowicach to ważny krok w poprawie infrastruktury sportowej w regionie. Młodzież już wkrótce zyska dostęp do nowoczesnego i bezpiecznego obiektu sportowego, co pozytywnie wpłynie na ich rozwój fizyczny.

Źródło/foto: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl