TworzymyGłos Regionu

reklama

Jeden telefon wywołał szybką reakcję. „Zziębnięty noc spędzał na klatce schodowej”

Środa, 29 listopada 2023 o 10:25, autor: 0
Jeden telefon wywołał szybką reakcję. „Zziębnięty noc spędzał na klatce schodowej”

Wschowscy policjanci intensywnie pracują w ramach akcji „Zima”, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom szczególnie narażonym na trudne warunki pogodowe. Koncentrują swoje działania na miejscach, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne lub nieporadne życiowo, takich jak pustostany, ogródki działkowe, czy opuszczone dworce.

Jeden telefon może uratować życie

Nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie podkreśla, że każde zgłoszenie o osobie w potrzebie jest skrupulatnie weryfikowane. "Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie", mówi rzeczniczka KPP Wschowa. Dowodem tych słów jest niedawny przypadek z 28 listopada, gdy policjanci interweniowali wobec bezdomnego mężczyzny, który spędzał noc na klatce schodowej.

Skuteczna pomoc i szeroki apel

Dzięki szybkiej reakcji wschowskich funkcjonariuszy mężczyzna ten został przetransportowany do noclegowni w sąsiednim powiecie. Nadkomisarz Piwowarska zwraca uwagę, że pomoc może nadejść od każdego, kto zauważy osobę w trudnej sytuacji. Wystarczy jeden telefon pod numer 112, aby potencjalnie uratować czyjeś życie.

Apel o współpracę z policją

Policja apeluje do mieszkańców regionu o informowanie służb o każdej zauważonej osobie, która może być narażona na niebezpieczeństwo. Możliwe jest również zgłaszanie takich przypadków za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wspólne działania mają na celu nie tylko ratowanie życia, ale także zapobieganie wychłodzeniom w okresie jesienno-zimowym.

Czytaj również: Apel Straży Miejskiej we Wschowie: Pomagajmy bezdomnym i zwierzętom w zimie

Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl