TworzymyGłos Regionu

reklama

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wystarczy "kliknięcie"

Piątek, 05 marca 2021 o 11:01, aktualizacja Piątek, 05 marca 2021 o 11:03, autor: 1
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Czy w swojej okolicy czujesz się bezpiecznie? Pamiętaj, że możesz jednym „kliknięciem” wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu. KMZB, która powstała w 2016 roku stała się istotnym elementem współpracy Policji ze społeczeństwem. Tym narzędziem internetowym operuje na dzień dzisiejszy całe społeczeństwo. Dla nas jest to świetne źródło informacji na temat miejsc, sytuacji zagrożeń bezpieczeństwa.

O Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która powstała we wrześniu 2016 roku policjanci informowali społeczeństwo w trakcie organizowanych różnego rodzaju spotkań, debat społecznych, w lokalnych mediach, na stronach internetowych. Na dzień dzisiejszy można śmiało stwierdzić, że jest to świetny instrument współpracy Policji ze społeczeństwem. Zamysł był jeden, aby każdy mieszkaniec miał szanse zgłosić miejsce bądź sytuacje zagrożeń bezpieczeństwa. Nie mówimy tu o zgłoszeniach, które dotyczą natychmiastowej reakcji mundurowych.

 W każdej jednostce policji codziennie wyznaczeni policjanci pracują z tym narzędziem. Otrzymują zgłoszenia, które „kliknięte” zostały na terenie danego powiatu. Skierowane do właściwego zespołu następnie zostają podjęte celem weryfikacji i potwierdzenia.

Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania KMZB:

- przejdź do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

- zaakceptuj regulamin,

- chcąc dodać zgłoszenie, należy na początku wybrać na mapie obszar, który nas interesuje,

- następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu zawierającego ponad dwadzieścia pozycji,

- należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia. Dzięki temu Policja będzie mogła przeanalizować pojawiające się potencjalnie niebezpieczne sytuacje i zaplanować działania prewencyjne.

Każde, nowo dodane zgłoszenie oznaczone jest kolorem zielonym. Następnie poddawane jest weryfikacji i wówczas zmienia kolor na żółty. Jeśli zostanie potwierdzone, uzyskuje kolor czerwony. Gdy zaś weryfikacja zagrożenia jest negatywna, znacznik przyjmuje kolor szary i znika z oficjalnej mapy. Jednakże nadal zgłoszenie widoczne jest dla policyjnego koordynatora mapy.

Realizacja zgłoszeń KMZB często odbywała się przy współpracy z takimi podmiotami jak: Straż Miejska we Wschowie, Straż Miejska w Sławie, Straż Leśna w zależności od kategorii zgłoszenia.

KPP Wschowa od momentu powstania KMZB promuje to narzędzie internetowe, przy każdej możliwej okazji.

Zachęcamy do korzystania z KMZB, która dla nas jest świetnym źródłem informacji ponieważ bezpieczeństwo naszych mieszkańców to priorytet naszej pracy.

(KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~:)
05.03.2021 14:10

Za dużo lepiej nie klikać bo pan Wojtek się przemęczy w pracy jak będzie za dużo zgłoszeń :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl