TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak rozszerzyć/wzmocnić sieć Wi-Fi?

Wtorek, 12 marca 2024 o 00:54, autor: 0
Jak rozszerzyć/wzmocnić sieć Wi-Fi?

Nietrudno się domyślić, że zasięg Wi-Fi nie jest nieograniczony. Szczególnie jeśli ma się na myśli sieć domową lub firmową. Dlatego też warto wiedzieć, co można zrobić, żeby nie tylko rozszerzyć sieć Wi-Fi, ale również ją wzmocnić.

Dlaczego domowa lub biurowa sieć Wi-Fi nie działa tak samo w całym domu lub biurze?

Zanim podejmie się jakiekolwiek działania mające na celu wzmocnienie lub rozszerzenie sieci Wi-Fi warto wiedzieć, co może na nią wpływać. Dzięki temu będzie można zdiagnozować, co jest problemem. Oczywiście tworząc domowe, lub firmowe Wi-Fi należy zacząć od odpowiedniego routera – to dzięki niemu bez problemu można korzystać z dostępu do Internetu. Dobrej jakości routery można kupić w sklepie https://fritz-shop.eu. Przyjmuje się, że odpowiednio skonfigurowane Wi-Fi swoim zasięgiem w pomieszczeniu sięga do 30 m i do 120 m na otwartej przestrzeni. W rzeczywistości natomiast trzeba wziąć pod uwagę ilość różnych urządzeń, które mogą zakłócać zasięg Wi-Fi, grubość ścian lub inne sieci Wi-Fi sąsiadów. Wszystko to może wpływać na jakość korzystania z Internetu w domu lub biurze.

Co warto zrobić, żeby sieć Wi-Fi działała jeszcze sprawniej?

Odpowiedź wydaje się prosta – trzeba usunąć przeszkody. Jednak w rzeczywistości tak łatwe to nie jest.  Wystarczy pomyśleć o wyżej wspomnianych utrudnieniach, o tym, że przykładowo nie ma się wpływu na konstrukcję ścian. Dlatego też czasami niezbędne są dodatkowe działania mające na celu odpowiednie wzmocnienie lub rozszerzenie sieci Wi-Fi. Warto zajrzeć na stronę https://fritz-shop.eu/pol_m_FRITZ-Repeater-388.html i zapoznać się z oferowanymi tam repeaterami. Urządzenia te służą do wzmacniania sygnału – odbierają go od routera, odpowiednio wzmacniają i przesyłają dalej. Dzięki temu wszędzie tam, gdzie tego potrzebujemy, sygnał Wi-Fi będzie odpowiednio mocny. Zaletą tego rozwiązania jest to, że są łatwe w konfiguracji i użytkowaniu. Można je podłączyć za pośrednictwem kabla sieciowego lub bezprzewodowo. Idealnie sprawdzą się również jako jeden z elementów sieci Mesh.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl