TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak często na rok robić piaskowanie zębów?

Piątek, 08 grudnia 2023 o 22:42, autor: 0
Jak często na rok robić piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów, znane również jako profilaktyczne czyszczenie, jest zabiegiem, który polega na usuwaniu kamienia nazębnego i osadów za pomocą specjalistycznego urządzenia emitującego strumień wody, powietrza i drobnych cząsteczek ścierających.

Jest to popularna metoda nie tylko ze względu na swoją skuteczność w usuwaniu przebarwień i osadów, ale także dlatego, że może przyczynić się do poprawy zdrowia jamy ustnej. Jak często warto wykonać taki zabieg?

Jak często wykonywać piaskowanie zębów?

Częstotliwość piaskowania zębów zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest stan zdrowia jamy ustnej. Osoby z tendencją do szybkiego tworzenia się kamienia nazębnego lub mającymi problemy z dziąsłami mogą potrzebować częstszych wizyt. Zwykle zaleca się przeprowadzanie piaskowania co 6 miesięcy, ale w niektórych przypadkach może być konieczne częstsze, np. co 3-4 miesiące.

Kolejną kwestią jaką trzeba uwzględnić jest tryb życia i nawyki. Palenie papierosów, częste spożywanie kawy, herbaty czy czerwonego wina może przyczyniać się do szybszego powstawania przebarwień i osadów. Osoby, które mają takie nawyki, mogą potrzebować częstszego piaskowania. Poza tym niektórzy mają naturalną tendencję do szybszego tworzenia się osadów i kamienia nazębnego. W takich przypadkach, częstsze piaskowanie także może być zalecane.

Dlaczego warto wykonywać piaskowanie zębów?

Regularne piaskowanie zębów może znacząco przyczynić się do poprawy zdrowia jamy ustnej. Pomaga w zapobieganiu chorobom dziąseł, redukuje ryzyko próchnicy i poprawia ogólny stan higieny jamy ustnej. Ponadto regularne usuwanie osadów i kamienia nazębnego pozwala dłużej utrzymać naturalny wygląd i zdrowie zębów.

Ważne, aby pamiętać, że piaskowanie nie jest dla wszystkich. Osoby z bardzo wrażliwymi zębami, niedawno przeprowadzonymi zabiegami chirurgicznymi w jamie ustnej lub z pewnymi chorobami dziąseł powinny skonsultować się ze swoim dentystą.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl