TworzymyGłos Regionu

reklama

Inicjatywa Samorządowa zarejestrowała listy. K. Grabka: Zapraszamy do oddania głosu na kogoś z naszej drużyny

Niedziela, 03 marca 2024 o 12:11, autor: 30
Inicjatywa Samorządowa zarejestrowała listy. K. Grabka: Zapraszamy do oddania głosu na kogoś z naszej drużyny

W minioną sobotę KWW Inicjatywa Samorządowa oficjalnie zarejestrował swoją listę kandydatów do Rady Powiatu Wschowskiego. Krzysztof Grabka, lider grupy, zaapelował do mieszkańców o wsparcie w nadchodzących wyborach zaplanowanych na 7 kwietnia.

Kto znajduje się na liście KWW Inicjatywa Samorządowa?

Inicjatywa Samorządowa w zbliżających się wyborach powalczy o mandaty w Radzie Powiatu Wschowskiego. Na liście nie zabrakło osób od lat kojarzonych ze wschowskim samorządem, są też takie, dla których będą to pierwsze wybory w roli kandydata.

Lista KWW Inicjatywa Samorządowa do Rady Powiatu Wschowskiego:

  1. Krzysztof Grabka
  2. Jolanta Pawłowska
  3. Andrzej Nowicki
  4. Jolanta Awsiukiewicz
  5. Michał Grabiński
  6. Kuba Mieżowiec
  7. Magdalena Rzeźnik-Klimek
  8. Katarzyna Telicka
  9. Leszek Piotrowski
  10. Krzysztof Rękoś.

Krzysztof Grabka zaapelował do mieszkańców Powiatu Wschowskiego, aby wzięli czynny udział w nadchodzących wyborach. „Zapraszamy do poparcia naszej listy w wyborach 7 kwietnia i oddania głosu na kogoś z naszej drużyny”, powiedział lider Inicjatywy Samorządowej.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (30)

avatar

avatar
~Wschowianka
03.03.2024 13:28

No raczej nikt z tej listy mojego głosu nie dostanie

avatar
~mieszkaniec
03.03.2024 14:00

Nr 5 ma mój głos.

avatar
~xyz
03.03.2024 14:03

Powodzenia Michał !

avatar
~Romek
03.03.2024 23:48

Macie mój głos. Szkoda, że tylko jeden, bo z tej listy chętnie zagłosowałbym na nr 1, 4, 7, 8 i 10.

avatar
~Adaś
04.03.2024 14:06

Myślałem, że nigdy tego nie napiszę, zawsze miałem dobre zdanie o byłym burmistrzu p. Grabce, bezwzględnie go chwaliłem..... za to, za tamto itd., każdy zresztą zna temat. Pomimo, że miał i ma nadal wielu adwersarzy, poprzedni duet p. Patalas-Czopek, co to go "wykoleił" to i tak pozostał w mojej pamięci jako człowiek bardzo prawy. Stawiali mu zarzuty niegospodarności i nieumiejętności w zarządzaniu. Dlatego z wielką przykrością i niezrozumieniem są dla mnie te obecne sympatie Pana do PiS ? Najprawdopodobniej p. Grabka nie jest członkiem tej organizacji (nie jest to takie ważne w tym momencie) lecz całe swoje poczynania nie budzą wątpliwości komu to sprzyja i proteguje...... co skutkuje, że we mnie już nie ma tak pięknego aplauzu jaki w sobie nosiłem do niego. Nie takich nowalijek oczekiwałem po kimś takim zrównoważanym i doświadczonym życiowo, byłem absolutnie przekonany, że są dla Pana wartości nienaruszalne, że nie kupi Pana hurrapatriotyzm, indoktrynacja np. "żołnierzami wyklętymi" , kościołem (osiągnięcia z salcesonem) czy uposażenie radnego (twierdzę, że to najważniejszy czynnik mobilizujący). A tak dla przeciwwagi - wiem o tym, że kandydatów nie ma za dużo, że ludzie na poziomie gminy z zatyczkami w uszach chodzą, że jest się tylko obśmiewanym, że zgłaszający się chętni są w myśleniu-nowy dochód, że jest to robota o niskim statusie społecznym bo większość już o tym wie....... po co Wy nam w świecie wolnego rynku ? Myślałem, że nigdy tego nie napiszę ..... zawiodłeś się . Adaś

avatar
~Urszula Chudak
04.03.2024 21:46

Z kilkoma kwestiami się zgadzam - szczególnie z tymi, mówiącymi o sympatii z prawą stroną sceny politycznej. Ale wspominam kadencje Pana Grabki jako pełne szacunku dla mieszkańców. Nie było np. tak bardzo denerwujących "zasieków" przy wejściu do budynku Urzędu Gminy. Gdy był w swoim gabinecie, sekretarka zawsze zaanonsowała i przyjmował. Raz się spotkałam z odmową - Pan Burmistrz przygotowuje się do sesji - brzmiała jej odpowiedź. Bo zawsze w nich uczestniczył i na bieżąco odpowiadał na większość pytań radnych. Wiem, bo żadnej sesji jako słuchacz, nie opuściłam. Zawsze nienagannie ubrany, to też bardzo ważne w pełnieniu tej zaszczytnej funkcji. Reasumując - omawiany czas i kadencje, oceniam bardzo pozytywnie. A co do sympatii politycznych... nie takie transfery widzieliśmy i widzieć będziemy. Od Warszawy, poprzez Zieloną Górę, aż po naszą Wschowę.

avatar
~Prawda zaboli !
04.03.2024 16:48

Był pan kiepskim burmistrzem, zmarnował pan swój czas i co gorsza zmarnował pan Nasz Czas , Naszej Wschowy i Gminy !!!!. Od przegranej na burmistrza cały czas pan stoi w " rozkroku" swoich decyzji, a co gorsza ideologicznie bliżej jest panu do lokalnego pisu i rekonstrukcji - na czele kandydatem Kuryło i Glińskim + Czopek --- co jest nie do pogodzenia dla Postępowej części Wschowian !!!!. Pan czas już dawno się skończył --- proszę dać sobie spokój z Naszymi Wyborami -- ZERO POPARCIA, ZERO ZAUFANIA do ludzi bez własnego zdania i kręgosłupa !!!!. Koniec z marnowaniem Naszych Szans dla Naszej Wschowy z takimi jak pan i panu podobnymi we Wschowie --- rekonstrukcje Nas nie interesują - to domena pisu i ich " szybkich awansów !!!!!. Papapappaap, !

avatar
~NOCNA ZMIANA ***
05.03.2024 00:07

Do p. Ch.U - czytając pani tekst przypomina mi to opis dzierlatki o swoim lubym, a nie poważna ocena kogoś kto miałby być poważnym burmistrzem naszego miasta na te czasy . Pani teks przypomina mi również panie piszące ongiś - dawno dawno temu o kandydacie Kuryło .... takie kobiece trele morele ... zero na temat kompetencji i fachowości tylko kobieca powierzchowność opisu faceta, co to nic, a nic nie ma wspólnego z kandydowanie poważnej osoby na to stanowisko A tak miedzy Bogiem, a prawdą to co można więcej o takim kandydacie napisać jak pamiętamy jego ubogie funkcjonowanie jako burmistrza Wschowy !. Jak już ktoś to opisał --- czas burmistrza Grabki był czasem straconym dla Naszego Miasta i dla Nas jako obywateli !. jak się słucha i czyta o takich kandydatach jak p. Grabka, p. Kuryło, p. Gliński to ma się ma wrażenie jakoby to były " odsmażane stare kotlety ". które już straciły na swojej wartości i jakości "kulinarnej" ,,,Hi...!. Panom i Pani mówimy NIE !.

avatar
~Robert
05.03.2024 02:19

Pan Grabka miał kiedyś szansę się wykazać i jakoś ja jako mieszkaniec, tych efektów nie widziałem, niestety, może i był miły. Ale brakowało działań tego burmistrza i nie widzę go już ponownie na takim lub podobnym stanowisku.

avatar
~Urszula Chudak
05.03.2024 09:49

Do Nocnej zmiany. Nie bardzo rozumiem dlaczego Pan Grabka, jest na równi stawiany z kandydatami na burmistrza naszej gminy. Wystarczy dokładnie przeczytać pierwsze zdanie redakcyjnego tekstu - tam wyraźnie jest napisane, że chodzi o kandydatów do Rady Powiatu Wschowskiego. Panowie komentatorzy skupili się na ocenie jego fachowości - ja zupełnie na innych, ale także bardzo ważnych cechach osoby, pełniącej funkcję włodarza. Bo czy to jest "dzierlatkowanie" jeżeli piszę o tym, że łatwo było się mieszkańcom do niego dostać, że nie było zapór u wejścia, że uczestniczył w sesjach rady miejskiej, że swoim strojem podkreślał powagę pełnionej funkcji? Myślę, że nie! A skoro już piszę o sesjach rady miejskiej. Zapraszam do obejrzenia transmisji z ostatniej - szczególnie jej końcowej części. Tam prawie wszyscy radni, jeszcze przed jej zakończeniem, szykują się do wyjścia. Ogólny szum i brak powagi sytuacji. Przecież obrady są raz w miesiącu [prócz komisji] i chyba można wysiedzieć do końca? Nad aktywnością sesyjną niektórych z nich, nie będę się już znęcać.

avatar
~DZIERLATKA
05.03.2024 12:15

Szanowna pani Seniorko, czyli czegoś pani w tym swoim wywodzie ( nie na temat ) " Nie bardzo rozumiem.... itd. ). Ja zauważyłam, że nie tylko jest stawiany " na równi z innym kandydatami ", ale Szanowna pani Seniorko zwracam uwagę, że jest to kampania wyborcza i każdy ma prawo tu wypowiedzieć ....to nie " pikniki polityczne, nie zbiórka w stodole, itd." , że tylko jednej grupie było wolno się wypowiadać. Taka UWAGA; - każdy , ale to każdy kandydat z własnej nieprzymuszonej woli poddaje się TU PUBLICZNEJ OCENY - i wie jakie na nim ciążą wady i zalety, a zwłaszcza wady i zaniechania wobec Naszych Wyborców i to trzeba im wytknąć , aby być do bólu UCZCIWYM wobec siebie i Naszych Wyborców, bowiem co nam przyjdzie z dalszej - dalszego powielania ich ; Cynizmu, Obłudy i Fałszu przedwyborczego !!!!. Szanowna pani Seniorko . Ja wiem, że idzie wiosna i każdy lubi sobie poćwierkać ..... Hi .

avatar
~do - "Nocna zmiana"
05.03.2024 11:16

Posłużę się cytatem bo całkowicie akceptuję komentarz p. Chudak . Co prawda dotyczy on innego kandydata ale na tyle trafia w sedno, że wystarczy zmienić imię na "Krzysztof" i ma Pan gotową odpowiedź i podejście żeńskiego elektoratu do wyborów - cyt. " ... nikt, naprawdę nikt z tego miasta, o tzw. męskim wdzięku nie dorówna p. Wojtkowi w kurtuazyjności, manierach i bukiecie zapachowym ( Chanel Bleu de Chanel ) ...... kobiety ( 50% przy urnie) są nim zachwycone i obezwładnione w decyzji.... towar kupiony na 100%". Panu może się to nie podobać, nikogo to nie obchodzi, Pana paranoiczna krytyka nikogo nie obchodzi, Pana obsesje są tylko Panu bliskie a urna i tak zadziała po swojemu.

avatar
~do Dzierlatki
05.03.2024 20:19

I tu akuratnie się mylisz i to bardzo. Komentarze p. Uli są wyjątkowo zawsze na temat i pisane bez jednego błędu. Gratuluję pani Chudak. Aż chce się czytać.

avatar
~Senior...
05.03.2024 20:53

( do Dzierlatki) - a mnie jako Seniora to tekst tej pani UCh nuży , bowiem jest/są na tani poklask pisane i pod publikę..... !!!. Popieram tekst Pani " Dzierlatki" - Brawo Młodość o Szczerość ... .

avatar
~do - "Senior"
06.03.2024 10:36

A w Twym wieku jest jeszcze coś co Ciebie nie nuży ?

avatar
~@<>(do-"Senior")
06.03.2024 12:01

Czytaj ze zrozumieniem. Jest wyraźnie napisane, że popieram Panią " Dzierlatkę" w tym starciu ze seniorką . Czyli mnie jej komentarz i prawda w ten sposób przekazana nie nuży , ,,, . Brawo młodość !, proszę Was abyście pogonili w tych wyborach emerytów, a zwłaszcza tych " na pasku partii pisu " !.

avatar
~A
06.03.2024 12:38

Brakuje logo PiS

avatar
~""oni się już zwijają""
06.03.2024 14:06

W mediach - Wolnych mediach - w dniu dzisiejszym ukazały się słowa obecnego Pana Ministra Nauki - D. Wieczorek - , które w nawiązaniu , np. do detektywa prywatnego D.Obajtka, ,,,, ITD. powiedział/zaapelował , CYTAT ; ..." PiS powinno być zdelegalizowane..." ?. O obecna kampania wyborcza pokazuje nam działaczy pisu i ich sympatyków, którzy już się wstydzą tego ZNAKU PiS, bowiem startują z "ukrycia" pod szyldem Komitetów Wyborczych - patrz Wschow " kandydat Gliński, aktualny radny PiS " !!!!. Coś w tym jest - co powiedział Pan Minister D.W !.

avatar
~Czarny
06.03.2024 22:17

Warto stawiać na doświadczonych ludzi w samorządzie. Grabka jest bardzo dobrym kandydatem patrząc na innych

avatar
~DO "Czarny" ?
07.03.2024 08:50

Jakoś nie widziałem tego "doświadczenia " jak p. Grabka był Burmistrzem Wschowy !. Jego kadencja to co najmniej dwa kroki zacofania Wschowy i Gminy , a nie jej rozwój w przyszłość, co czynił w czasie tylko jednej kadencji Pan Antkowiak !. A obecnie kandydat Grabka , który - co widać jak się zachowuje w radzie - wielce wypalony administracyjnie, co nie gwarantuje Wschowie nowoczesnego rozwoju Miasta i Gminy ... . Uważam p. Grabkę za " administracyjnego emeryta " - jego miejsce może być jedynie jako radny powiatowy .... I TO WSZYSTKO w temacie tego kandydata...!. Nigdy więcej tej pomyłki dla Wschowy !.

avatar
~Czaruś ,,,,
09.03.2024 06:20

Do ( Czarny) ; - a od kiedy kandydat Grabka to doświadczony samorządowiec?. Ja........ a sobie z Nas robisz?. Zmarnował Nas czas i dla Miasta tymi swoimi be-ble.....be-ble .... kadencjami ; zero inwestycji i totalne zacofanie.... wyludnienie miasta i gminy . To ma być ten doświadczony samorządowiec ...Hi.ha. !

avatar
~Wschowianin
07.03.2024 09:01

Tak!!!. Popieram w 100% Zdanie " Wschowianka" -- ten pan po tylu kadencjach jak burmistrz NIC, a to NIC porządnego nie uczynił dla Wschowy i Mieszkańców . Jest to nie pojętne, że ma odwagę , a przy tym totalny brak samokrytyki i uczciwej oceny swojego urzędowania we Wschowie !. Najwyraźniej pozazdrościł SUKCESÓW PANU ANTKOWIAKOWI !. Nigdy na tego kandydata i jego wybrańców na tej liście - Krótko; " śmiech na sali " .

avatar
~salomon
07.03.2024 09:16

Oj tam oj tam, każdy coś tam zrobił, teraz idzie się po kasęi zaszczyty, radni o nic walczyć juz. nie muszą.

avatar
~Oj tam, Oj tam ***
08.03.2024 22:05

Żadne tam Oj tam, Oj tam ***, kol. "salomon";;;; . Osobiście uważam, że takim kandydatom z obecnych list jak : - kandydat Kuryło, - kandydat Grabka, - kandydat Gliński + Czopek można zarzucić bierność w rozwój Naszego Miasta i Gmin. Potrafili przez wiele lat brać Nasze pieniądze pracując przez wiele lat w naszych lokalnych samorządach, a to jako burmistrz, a to jako zastępca starosty powiatu, a to jako radni i nic , a nic nie zrobili dla stworzenia nowych miejsc pracy, nowych inwestycji by zbogacić Nasze Miasto i Gminę Wschowa, co bezpośrednio doprowadziło do wyludnienia się Naszego Miasta i Gminy, do tego stopnia, iż teraz w tych wyborach Szanowni Mieszkańcy Wschowy i Gminy będziemy tylko wybierać -UWAGA...UWAGA zaledwie 15 Radnych i to, - UWAGA...UWAGA .. w 15 okręgach. 07 kwietnia 2024 do lamusa odejdą dotychczasowe 3 Okręgi ( dwa miejskie i jedne wiejski, gdzie wybierano po 7 radnych łącznie 21 ). Tego już nie ma , Miasto i Gmina Wschowa będzie liczyła tylko 15 Radnych wybieranych w 15 Okręgach . Masakra !!!. A to tylko dla tego, że Nasz region Miejsko - Gminny się wyludnia i spadła liczba mieszkańców poniżej 20 tys. !!!!. Masakra !!!. Do lamusa odchodzi metoda liczenia D,Hondta. Jeden Radny na jeden Okręg , co daje 15 Radnych Nowej Rady MiG Wschowa po 07.04.2024 R. Masakra !!!. I do tego min doprowadziła polityka bierności i braku inicjatyw gospodarczych i inwestycyjnych takich wieloletnich działaczy jak ; kandydat Kuryło, kandydat Grabka, kandydat Gliński + Czopek.... co oni zrobili by zatrzymać Nasze dzieci, Naszych wnuków i nas samych aby rozwijać nasze Miasto i Gminie --- NO CO ???. Masakra ich działań i aktywności!. I oni teras śmią ponownie startować w tych wyborach ??. Masakra !. Zastanówcie się pozostali mieszkańcy Wschowy i Gminy na kogo wy chcecie głosować ???/. Zastanówcie się trolle i hejterzy atakujący Najlepszego Pana Burmistrza Antkowiaka, kogo możecie stracić - a no najlepszego Burmistrza od 30 lat !!!!.

avatar
~Xyz
08.03.2024 20:44

Pani Jolanta Awsiukiewicz ma mój głos! Cudowną kobieta która zawsze pomaga innym?

avatar
~Zzz
08.03.2024 20:45

Pani Jolanta Awsiukiewicz ma mój głos! Cudowną kobieta która zawsze pomaga innym?

avatar
~Mirek
08.03.2024 20:53

To lista kandydatów do rady powiatu czy raczej do rady parafialnej. Co Pan Grabka zrobił z wlasnej inicjatywy dla gminy Wschowa w kończącej się kadencji rady ? Na drogach powiatowych w gminie stan jest fatalny i dopiero teraz na koniec kadencji rusza inwestycja w Lginiu.

avatar
~ZNAK WIDMO;
09.03.2024 06:38

Tak, tak, ,,,, po 8 latach totalnej władzy pisu co tak opanowała nasze środki Publiczne i Spółki Skarbu Państwa rozdając na prawo i lewo, wg klucza partyjnego, kolesiów i nepotyzmu dla większości członków i dotychczasowych sympatyków stołki, dzisiaj w tej kampanii tak się wstydzą ZNAKU pis, że o dziwo startują pod śmiesznymi hasłami w ramach KW !!!!. CO za wstyd - Mój Boże, co za wstyd dla was ZNACZEK pis !!!!. Kandydat Grabka oraz pozostali dwaj kandydaci Kuryło i Gliński, a zwłaszcza i przede wszystkim kandydat Grabka powinien się wstydzić po tym " co nic nie zrobił dla rozwoju naszego miasta i gminy" by teraz ponownie wystawiać swoją kandydaturę - kandydatury i te z sufitu wymyślone list ich wspierających !. Panowie kandydaci, czy wiecie co to jest honor, osobiste posiadanie wstydu i odpowiedzialność za swoje obiecanki bez pokrycia - dla poklasku ????. Zastanówcie się ile razy te swoje bzdety wypowiadaliście w poprzednich kadencjach - I NIC z TEGO dla Nas i Miasta !!!!.

avatar
~POTWIERDZAM p. ( Mirek)
09.03.2024 06:46

To nic innego jak " lista członków rady parafialnej " . Mamy XXI Wiek, a pan kandydat Grabka, jak widać pomylił wybory samorządowe z wyborami do ( rad parafialnych) .... a jak kościół zachowywał się i nadal zachowuje w okresie totalnych rządów pisu w Naszym Kraju każdy widział i słyszał !. Do dnia dzisiejszego nie rozliczyli się z przestępstw pedofilskich i nie tylko przed Polskim Prawem !. Panie kandydacie Grabka nie tą droga do samorządu !.

avatar
~Mieszkaniec
10.03.2024 20:49

Szansa dla młodych. Mój głos na numer 6.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl