TworzymyGłos Regionu

Inauguracja programu „Cyfrowa Przyszłość Miedzi” z udziałem I Zespołu Szkół we Wschowie

Piątek, 12 maja 2023 o 10:12, autor: 0
Inauguracja programu „Cyfrowa Przyszłość Miedzi” z udziałem I Zespołu Szkół we Wschowie

11 maja 2023 r. w sali im. Jana Wyżykowskiego w Centrali KGHM w Lubinie odbyła się inauguracja programu "Cyfrowa Przyszłość Miedzi". Program ten obejmuje osiem szkół ponadpodstawowych, w tym I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie. Inicjatywa "Cyfrowa Przyszłość Miedzi" skupia się na cyfryzacji, cyberbezpieczeństwie i rozwoju nowych technologii, które są kluczowe dla przyszłości branży.

Gość specjalny - Petros Psyllos

Wśród licznych gości specjalnych na inauguracji programu pojawił się Petros Psyllos, elektronik, programista i innowator. Jego praca w dziedzinie sztucznej inteligencji i wsparcia technicznego osób niepełnosprawnych przyniosła mu uznanie, gdyż został uznany przez amerykańską edycję Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów poniżej 30 roku życia. Jego obecność na tym wydarzeniu była nie tylko zaszczytem, ale również inspiracją dla wszystkich uczestników.

Obecni na spotkaniu

Wśród licznych uczestników inauguracji programu można było dostrzec dyrektora Szkoły, Pana Piotra Wielanda, wicedyrektora, Panią Magdalenę Kycej, nauczyciela przedmiotów informatycznych, Pana Marcina Usielskiego, oraz uczniów technikum informatycznego. 

Porozumienie między KGHM Polska Miedź S.A a I Zespołem Szkół we Wschowie

KGHM Polska Miedź S.A. podpisał porozumienie z I Zespołem Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie w ramach programu "Cyfrowa Przyszłość Miedzi". Celem tego porozumienia jest wsparcie kształcenia zawodowego uczniów kierunku technik informatyk poprzez szereg działań. W ramach tej inicjatywy młodzież będzie miała okazję zdobywać praktyczne umiejętności, korzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów oraz zapoznawać się z najnowszymi rozwiązaniami i technologiami stosowanymi w branży IT.

Warto podkreślić, że KGHM Polska Miedź S.A. zobowiązał się do zorganizowania staży wakacyjnych, praktyk zawodowych, wykładów prowadzonych przez wykładowców Politechniki Wrocławskiej oraz Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, konferencji naukowych, sympozjów, seminariów, zajęć laboratoryjnych oraz warsztatów dla uczniów I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie. To wyjątkowa okazja dla młodych ludzi, którzy dzięki temu będą mieli szansę rozwijać swoje umiejętności praktyczne i poszerzać wiedzę na temat nowoczesnych technologii.

Źródło/foto: I ZS Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl