TworzymyGłos Regionu

reklama

Pożegnanie absolwentów w I Zespole Szkół we Wschowie

Piątek, 28 kwietnia 2023 o 17:33, autor: 7
Pożegnanie absolwentów w I Zespole Szkół we Wschowie

W ostatni dzień roku szkolnego społeczność I Zespołu Szkół we Wschowie pożegnała swoich absolwentów. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wśród uczestników uroczystości znaleźli się m.in. Pani Małgorzata Gośniowska-Kola – Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego i Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Pan Waldemar Starosta – Wicestarosta Wschowski, Pani Eliza Lebedyńska-Maj – Naczelnik Wydziału Organizacyjnego, Edukacji i Spraw Społecznych oraz Pani Renata Wojciech – Przewodnicząca Rady Rodziców przy I Zespole Szkół we Wschowie.

Wyróżnieni uczniowie

Dyrektor I Zespołu Szkół Piotr Wieland przywitał zaproszonych gości, rodziców oraz całą społeczność szkolną i przekazał absolwentom cenne wskazówki oraz życzenia na dalszą drogę życia. Następnie głos zabrali goście honorowi, którzy przekazali absolwentom swoje gratulacje oraz podziękowali Dyrekcji i pracownikom szkoły za wykształcenie młodzieży.

Jako pierwsi swoje świadectwa z rąk pana Wicestarosty oraz Dyrektora szkoły i wychowawców odebrali uczniowie wyróżnieni za najlepsze wyniki w nauce. Uczniom towarzyszyli rodzice, którzy otrzymali listy pochwalne. Następnie świadectwa ukończenia szkoły odebrali pozostali uczniowie.

Najlepsi sportowcy otrzymali z rąk Radnej Sejmiku Województwa Lubuskiego pani Małgorzaty Gośniowskiej-Kola oraz Dyrektora szkoły pamiątkowe statuetki. W imieniu rodziców głos zabrał pan Piotr Dziełakowski, który podziękował pani Małgorzacie Gośniowskiej-Kola za ufundowane stypendium oraz Dyrekcji szkoły za wsparcie i otrzymane stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla syna Gabriela Dziełakowskiego, który osiąga sukcesy sportowe w kadrze narodowej w lekkiej atletyce.

Występy uczniów

Uroczystość uświetniły również występy uczniów. Piosenki Edyty Geppert zaśpiewała absolwentka Maja Piechota, natomiast młodsi uczniowie zaprezentowali mini recital na gitarę klasyczną oraz recytację poezji. Na zakończenie dla absolwentów zaśpiewał i zagrał na gitarze pedagog szkolny, pan Marek Jarosz.

Uroczystość była emocjonalnym wydarzeniem dla wszystkich obecnych, zwłaszcza dla absolwentów, którzy żegnali swoją szkołę i wychowawców. Szkolne mury opuściło 84 absolwentów, a do matury przystąpi 79 osób.

Dyrektor Piotr Wieland podkreślił, że każde pokolenie absolwentów jest dla szkoły wyjątkowe i cieszy się z ich osiągnięć. Życzył wszystkim absolwentom, aby z pasją podchodzili do swoich marzeń i realizowali swoje cele.

Źródło/foto: I ZS
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Ja
28.04.2023 18:28

To nie do końca prawda, że wszystkie wyróżnione osoby były najlepsze.Piszecie, że reszta była na końcu, tylko, że w tej reszcie były osoby z dużo lepszymi wynikami niż te wyróżnione. A tak w ogóle to czy za wyniki w nauce nie wyróżnia się świadectw z czerwonym paskiem a nie średnia poniżej 4?

avatar
~Yest,Yest,,,,,,,Yest!!!
29.04.2023 19:40

No wreszcie mamy na wizji przedstawiciela koalicjanta pisu w starostwie !. Co za sukces !. I to w takiej roli ?.

avatar
~Nauczyciel
30.04.2023 14:13

Listy pochwalne są w dużej mierze za pomoc, pracę na rzecz klasy i szkoły za wysoką kulturę osobistą dobre traktowanie drugiego człowieka. Dobre wyniki nie zawsze idą w parze z kulturą osobistą oraz pracowitością niestety.

avatar
~ktos
01.05.2023 13:50

czyli słabe wyniki idą w parze z dobrym zachowaniem? to teraz na logikę- dobre wyniki powinny isc w parze ze złym zachowaniem :)

avatar
~Nowa
01.05.2023 18:47

Gazeta została niedoinformowana, dlatego wsadzili wszystkich do jednego worka. Wyszło na to, że wszyscy są uzdolnieni.

avatar
~Ktoś
01.05.2023 13:31

Zapraszamy ósmoklasistów. W tej szkole nie trzeba się uczyć wystarczy zachowywać.

avatar
~IZA
02.05.2023 08:57

Powyższe niepochlebne komentarze piszą zapewne osoby, które nie mają nic wspólnego z tą szkołą-pozdrawiam :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl