TworzymyGłos Regionu

reklama

Impresja „Nie tylko od święta”. Premiera Zespołu Sedno (VIDEO)

Wtorek, 18 czerwca 2024 o 22:32, aktualizacja Wtorek, 18 czerwca 2024 o 23:25, autor: 1
Impresja „Nie tylko od święta”. Premiera Zespołu Sedno (VIDEO)

Zespół Sedno, działający przy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy we Wschowie, zaprezentował premierowy spektakl pt. „Nie tylko od święta”. W impresji słowno-muzycznej wystąpili: Paweł Kowal, Leokadia Łopusiewicz, Violetta Mikołajczak-Kraśner, Stanisława Mikuszewska, Maja Piechota oraz Bożena Szarnecka. Za akompaniament muzyczny odpowiadali Adam Zawadzki i Elżbieta Zienkiewicz. Reżyserią zajęła się Leokadia Łopusiewicz.

Urok Kabaretu Starszych Panów

W przedstawieniu Zespół Sedno po raz pierwszy zajął się twórczością Kabaretu Starszych Panów. Chociaż w swoich czasach nie był on w pełni doceniony, to jego teksty i piosenki są dziś uważane za ponadczasowe. Występ urozmaiciły również utwór z repertuaru Ireny Jarockiej, wykonany przez Maję Piechotę, oraz autorska kompozycja Adama Zawadzkiego w nowej aranżacji. Widzowie usłyszeli również m.in. „Nic dwa razy się nie zdarza” Wisławy Szymborskiej, która była bohaterką poprzedniej impresji w wykonaniu „Sedna”.

Zobacz: Wisława Szymborska oczami Zespołu Sedno. Impresja słowno-muzyczna „O sobie przez siebie” (VIDEO)

Wyjątkowa atmosfera w bibliotece

Leokadia Łopusiewicz, reżyser spektaklu, wyraziła swoją wdzięczność Bibliotece Publicznej, podkreślając jej znaczenie dla zespołu. „Bardzo dziękuję bibliotece, która zawsze w razie premiery jest miejscem, gdzie czuję się jak w domu. Dziękuję wszystkim tym, którzy są naszymi wiernymi widzami, bez względu na cokolwiek, i zawsze są z nami, trzymają za nas kciuki. Za to wam dziękujemy. Zapraszam na nasze następne spotkania” – mówiła Łopusiewicz.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Ola
19.06.2024 14:30

Było pięknie dziękuję zespołowi Sedno

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl