TworzymyGłos Regionu

reklama

I Lubuskie Ludowe Święto Kobiet Powiatu Wschowskiego

Niedziela, 24 marca 2024 o 22:45, autor: 8
I Lubuskie Ludowe Święto Kobiet Powiatu Wschowskiego

W Sławie odbyło się niezwykłe wydarzenie dedykowane kobietom z powiatu wschowskiego. Spotkanie zorganizowane w OSW "Janówka" przyciągnęło około 150 gości, wśród których znaleźli się zarówno lokalni działacze społeczni i samorządowi, jak i przedstawiciele organizacji rolniczych. 

Wśród obecnych byli: Zbigniew Kołodziej - Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, Marek Halasz - Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Gorzowie, Renata Kempa Pełnomocnik ds. KGW w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zielonej Górze, Waldemar Starosta - Wicestarosta Wschowski, Tomasz Urbański i Krzysztof Kliber - Członkowie Zarządu Powiatu Wschowskiego, Marta Panicz-Szajnkenig - Z-ca Dyrektora RCAK w Z. Górze, Błażej Rajman - Wiceburmistrz Szlichtyngowej, Magdalena Strzelec - Sołtys Radzynia, Jacek Małkowski- Sołtys Strarego Strącza oraz Anna i Wojciech Frączak- właściciele firmy V-Motors z Wrocławia, Wioski Żeglarskiej i będącego w trakcie budowy Ośrodka Żeglarsko-Szkoleniowego w Sławie.

Muzyczna uczta i regionalne smaki

Biesiada stała się okazją do wspólnego świętowania i integracji, z udziałem licznych Kół Gospodyń Wiejskich oraz organizacji senioralnych. Uroczystość uświetniły występy Klary Kmieciak oraz Piotra Rejdy, którzy zaprezentowali koncert „Dla Kobiet”. Nie zabrakło też tradycyjnych elementów biesiady jak ognisko z kiełbaskami i kaszanką, a KGW "Pasja" z Radzynia zadbało o smakowitą grochówkę i bigos dla wszystkich uczestników.

Wyróżnienia i konkursy

Podczas eventu uhonorowano działalność wybranych Kół Gospodyń Wiejskich, w tym KGW "Pasja" z Radzynia oraz KGW Kowalewianki. Ponadto, konkursy na Najładniejszą Palmę Wielkanocną oraz Najładniejszy Koszyk Wielkanocny przyciągnęły wiele kreatywnych prac, z których zwyciężyły odpowiednio KGW Drzewianki ze Starych Drzewiec i KGW "Fajne Babki" z Lubogoszczy.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~ZSL
25.03.2024 09:54

Czyli , taka teraz tradycja . Następne święto przed następnymi wyborami. A ZSL i 3 Noga pikujeeeee w sondażąch.

avatar
~Świecka Ludowa Tradycja -c.d***
25.03.2024 11:18

Kiedyś pamiętam było Zjednoczone Stronnictwo Ludowe.... słowo " LUDOWE" jest jak widać tu kluczowe i obrotowe !. Kolejna "ździwka" to, że faceci PSLudowego organizują Kobietą " święto ludowe" ?. A co z " pisem ludowym" , którego pan Starosta jest od 5 lat w koalicji ?. Czy to kolejna NNKWW waszej partii w tej kampanii wyborczej ?. Nie wstyd wam tak często zmieniać te wasze wewnętrzne koalicje ?. Jaki morał z tego panie wicestarosto powiatu " pis+psl" ?.

avatar
~PYTEK plus""":
25.03.2024 11:26

Szczerze, z kim teraz jesteście w koalicji, bowiem już się pogubiliśmy, tak często te barwy zmieniacie ?. Jedno wiem/ wiemy NIE na 100 % dla was 7 Kwietnia !.

avatar
~***
25.03.2024 10:13

Zaraz, zaraz . Ja tego gościa ze zdjęć w zielonym stroju znam. Przecież on to znany działacz PZPR, potem jeszcze bardziej znany działacz Samoobrony. A gdzie jest teraz ? Do kogo się przylepił i poglądy nagiął razem z kręgosłupem.

avatar
~O KURIOZUM :
25.03.2024 11:03

Co za przedwyborcza OBŁUDA tych ludzi co to przez ostanie 5 lat byli i nadal są w powiatowej koalicji z lokalnym pisem i ich posłem !. Przez ponad 8 lat wspierać taką partię co na kącie ma tyle afer, a teraz przytulić się do " Hołownia 2050;;;;; To trzeba mieć tupet ?. A co z honorem ?.

avatar
~Niezwykle, czyli...?.
25.03.2024 11:04

Czyli jak pisze Forumowicz ( ZSL), to taka nowa świecka tradycja z czasów rozkwitu "ZSLu" za rządów PZPR ?. A może to współczesna tradycja obecnej tak zwanej " Trzeciej Nogi " = Psl + Hołownia 2050 ?. A może, to tylko " kit przedwyborczy 07.04" ?. Bardzo, ale to bardzo zastanawiające jest, że brak mi tu waszego głównego koalicjanta ze Starostwa Powiatowego ( ponad 5 lat waszej współpracy) z pisem !. Co już wam jest on nie potrzebny jak macie swoją tak zwaną " Trzecia Nogę" ?. Jak pamiętamy wasze tradycje współpracy w celu osiągniecia " stołków władzy" , sięgają ZSL +PZPR przed upadkiem komuny, po upadku komuny ; - SLD + PSL, PO+PSL, bywało, że była i koalicja PSL + Kukiz, na terenie Powiatu Wschowskiego - o Kuriozum - PIS + PSL i coś tam w Radzie Powiatu , a obecnie nowa - świeżynka - koalicja lokalna z kandydatka U.Ch, itd.,,, a już na szczeblu Krajowym super świeżynka, a la " Trzecia Droga" PSL + Hołownia 2050 !!!!!,. Wiecie Hipolicie sąsiedzie z tym obecnym ochrzczonym PSLem to nie idzie się połapać , tak szybko zmieniają swoje koalicje wyborcze /. ?. Pytanie za 100 punktów; - w jakim celu to czynią i tak często ?. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr !!!!. Żenada - Nie dla was !!!!. Współczuje tylko tym Panią z uwagi na postawę Marszałka Hołowni 2050, i prezesa Kamysza wobec Polskich Kobiet i ich Praw w III RP !!!!.

avatar
~Prawda was wyzwoli ***
25.03.2024 16:29

Proszę powiedzieć co wam dała ponad 5 letnia koalicja z PiS + poseł Ast w Starostwie Wschowskim ?. Na jakie straty naraziliście swoja koalicją Nas Mieszkańców Powiatu Wschowskiego ?. Co wam dało promowanie pisu na Naszym terenie?, jak wasze Centralne Kierownictwo w tym czasie promowało " Trzecią Droge " z Hołownią na czele, a wcześniej z Kukizem na czele ?. Ja wy się z tym czujecie , z ta obłudą w tle samych siebie i Nas Wyborców >. ?. Czego My Wyborcy możemy się po was spodziewać, jak tak sobie nieczysto pogrywacie z nami ?. Czy my wyborcy możemy takim jak wy ponownie zaufać, jak widać chodzi wam tylko o stołki i dalsze życie na Nasz Koszt !?. Tego się nie da o was zapomnieć - NIE dla Was i waszych lis i kandydatów - bez Obłudy i Cynizmu na Wybory 07.04.2024 r. !!!. żegnamy, pa, pa,pa ,,,,,,,,,,, !!!!!.

avatar
~do niezwykle czyli...?
25.03.2024 20:01

Może z politycznymi koalicjami na szczeblu krajowym i powiatowym trudno jest się połapać, ale to że to jest twój komentarz, to już bardzo łatwo rozpoznać. Jak już pisałem, chłopie zamordujesz się tym pisaniem do wyborów, a gdzie jeszcze druga tura? I pamiętaj piszemy tym paniom, a nie tym panią.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl