TworzymyGłos Regionu

reklama

I LO we Wschowie zyska nową siłownie i małą salę gimnastyczną!

Wtorek, 18 kwietnia 2023 o 21:48, aktualizacja Środa, 19 kwietnia 2023 o 10:15, autor: 0
I LO we Wschowie zyska nową siłownie i małą salę gimnastyczną!

Powiat Wschowski otrzymał dofinansowanie w ramach Programu inwestycyjnego "Lubuska Baza Sportowa". Dzięki temu zostanie zrealizowane zadanie "Przebudowa pomieszczeń siłowni i małej sali gimnastycznej w budynku zaplecza sali gimnastycznej I LO z OD im. T. Zana we Wschowie". Całkowity koszt inwestycji wynosi 210 295,68 zł, które zostaną pokryte z budżetu Województwa Lubuskiego i Powiatu Wschowskiego.

Dla uczniów I LO z OD im. T. Zana we Wschowie, przebudowa siłowni i małej sali gimnastycznej oznacza nowoczesne zaplecze sportowe, zgodne z najnowszymi standardami. Dzięki inwestycji uczniowie będą mogli korzystać z lepiej wyposażonej siłowni oraz nowoczesnej sali gimnastycznej, co przyczyni się do poprawy ich kondycji fizycznej oraz zdrowia.

Jak podkreśla dyrekcja „Zana”, duży wkład w otrzymanie dotacji wniósł Powiat Wschowski, będący organem prowadzącym. - Dziękujemy Powiatowi Wschowskiemu za wsparcie naszego wniosku i pomoc w jego napisaniu.

Program inwestycyjny "Lubuska Baza Sportowa" to inicjatywa Województwa Lubuskiego, której celem jest rozwój infrastruktury sportowej w regionie. Program realizowany jest od 2016 roku, a jego zadaniem jest wspieranie inwestycji w zakresie rozbudowy, modernizacji i budowy nowej infrastruktury sportowej.

W ramach programu, dofinansowano już wiele projektów, w tym modernizację i rozbudowę hal sportowych, boisk oraz basenów. Dzięki temu, mieszkańcy regionu mogą korzystać z coraz lepiej wyposażonych obiektów sportowych, co przyczynia się do popularyzacji sportu oraz zdrowego stylu życia.

To kolejna inwestycja w infrastrukturę sportową w I LO we Wschowie. Przypomnijmy, że w grudniu 2020 r. na terenie szkoły wybudowane zostało nowe boisko do gry w piłkę nożną z nawierzchnią z trawy syntetycznej oraz infrastruktura lekkoatletyczna.

Źródło: I LO Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl