TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Wschowa z inwestycją światłowodową dzięki KPO. Które nieruchomości zostaną podłączone?

Piątek, 10 maja 2024 o 11:28, autor: 2
Gmina Wschowa z inwestycją światłowodową dzięki KPO. Które nieruchomości zostaną podłączone?

Gmina Wschowa przygotowuje się do ważnej zmiany w infrastrukturze telekomunikacyjnej. Dzięki finansowaniu z Krajowego Programu Odbudowy, miasto i gmina szykują się do rozbudowy i budowy nowej infrastruktury światłowodowej, co znacząco wpłynie na jakość życia lokalnej społeczności. Realizacja projektu będzie przebiegać etapami, z planem zakończenia do połowy 2026 roku.

Światłowód z Krajowego Programu Odbudowy

Burmistrz Konrad Antkowiak podkreśla znaczenie projektu: „Dzięki dofinansowaniu z Krajowego Programu Odbudowy wkrótce będziemy mieli możliwość korzystania z szerokopasmowego Internetu za pomocą nowoczesnego światłowodu!” To oznacza nie tylko szybszy dostęp do Internetu, ale także możliwość korzystania z telewizji wysokiej rozdzielczości i bezproblemowej pracy zdalnej.

Inwestorem firma Orange

Projekt, który realizować będzie firma Fibre-Net przy inwestycji firmy Orange, rozpocznie się już w III kwartale tego roku pracami budowlano-montażowymi. Planowane jest wykorzystanie istniejącej infrastruktury, w tym kanalizacji teletechnicznej oraz słupów elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych, co przyspieszy prace.

Inwestycja przyniesie wiele korzyści

Aktualnie trwają prace koncepcyjno-projektowe, a w III kwartale tego roku planowane jest rozpoczęcie prac budowlano-montażowych. Zakończenie inwestycji światłowodowej przyniesie mieszkańcom gminy Wschowa wiele korzyści. Od szybkiego Internetu, przez telewizję wysokiej rozdzielczości, aż po wsparcie dla pracy zdalnej i efektywnej nauki online. „To zmiana, która pozwoli nam być jeszcze bardziej zintegrowanymi z cyfrowym światem,” komentuje burmistrz.

Zielone punkty na mapie oznaczają nieruchomości, które zostaną podłączone do światłowodu.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~pierwszy
10.05.2024 21:59

Orange inwestorem, chyba wykonawcą?

avatar
~ciekawe
13.05.2024 20:07

Jestem mieszkańcem Osowej Sieni i jestem wykluczony z sieci Orange światłowód pomimo, że po drugiej stronie drogi ta sieć była budowana. wg orange 80% miejscowości ma światłowód tzn że plan jest wykonany w 100%. I co robić jak jesteś wykluczony??? Chwalić??? czy "schabowym" rzucać?? Szybkie internety koło nosa poszły

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl