TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Sława pozyskała 2 mln zł na inwestycje w Radzyniu

Środa, 27 września 2023 o 13:16, autor: 0
Gmina Sława pozyskała 2 mln zł na inwestycje w Radzyniu

Gmina Sława otrzymała kolejne środki na rozwój infrastruktury lokalnej. Tym razem, dzięki pozyskanym funduszom, Radzyń zyska nowo przebudowane ulice, które zwiększą bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.

Kwota i źródło środków

Koszt całkowity inwestycji wynosi 2.040.820,00 zł. Z tej kwoty, 2.000.000,00 zł pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych. Wkład własny gminy Sława to 40.820,00 zł.

Przebudowa Ulic

W ramach projektu, ulice Ptasia i Jowisza w Radzyniu zostaną przebudowane. Powstaną jezdnie z kostki betonowej, zjazdy na posesję oraz jednostronne chodniki.

Prace obejmą również przebudowę przepustów w przydrożnym rowie oraz zieleń drogową. Dodatkowo, skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 318 ul. Nowosolska z ul. Jowisza zostanie zmodernizowane.

Odcinek pomiędzy Kuźnicą Głogowską a Myszyńcem zostanie utwardzony kruszywem. Prace swoim zakresem obejmą również pobocza, rowy, przepusty i zjazdy.

Źródło: Slawa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl