TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Sława modernizuje ulice w Lubogoszczy. Chodzi o Słonecznikową i Chabrową

Czwartek, 29 lutego 2024 o 18:49, aktualizacja Czwartek, 29 lutego 2024 o 18:56, autor: 1
Gmina Sława modernizuje ulice w Lubogoszczy. Chodzi o Słonecznikową i Chabrową

W Lubogoszczy wkrótce ruszyły przebudowa uliy Słonecznikowej i fragmentu ul. Chabrowej. Projekt zakłada utwardzenie dróg kostką brukową, a także powstanie nowych zjazdów, trawników oraz systemu kanalizacji deszczowej. Nie zabraknie również modernizacji sieci elektroenergetycznej, co znacząco podniesie standard życia mieszkańców i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Przebudowa drogi w Lubogoszczy. Trwa wybór wykonawcy

28 lutego 2024 roku miało miejsce otwarcie ofert w przetargu na realizację inwestycji. W postępowaniu "Przebudowa ul. Słonecznikowej w miejscowości Lubogoszcz" udział wzięły dwie firmy: ZPHU KRUBET Jan Kruk z Nowej Wsi i Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa. Decyzja o wyborze wykonawcu zostane podjęta wkrótce. 

Remont ul. Słonecznikowej z Polskiego Ładu

Inwestycja jest współfinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych – edycja ósma, skąd Gmina Sława pozyskała 2 mln zł. Pozostałą część kosztów pokryją środki własne gminy. Realizacja projektu ma potrwać 14 miesięcy, co oznacza, że mieszkańcy mogą spodziewać się znaczącej poprawy infrastruktury drogowej już w 2025 r.

Zobacz: W Sławie wybudują nowy stadion, w Lubogoszczy wyremontują drogę. Znamy wyniki 8. edycji Polskiego Ładu

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Wschowa
29.02.2024 20:31

Gmina Sława modernizuje ulice, gmina Szlichtyngowa przebudowuje drogi, a gmina Wschowa? Gmina Wschowa otwiera siłownię :(

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl