TworzymyGłos Regionu

reklama

W Sławie wybudują nowy stadion, w Lubogoszczy wyremontują drogę. Znamy wyniki 8. edycji Polskiego Ładu

Sobota, 07 października 2023 o 14:38, aktualizacja Niedziela, 08 października 2023 o 11:15, autor: 7
W Sławie wybudują nowy stadion, w Lubogoszczy wyremontują drogę. Znamy wyniki 8. edycji Polskiego Ładu

Gmina Sława otrzymała dofinansowanie w ramach 8. edycji Polskiego Ładu. Łączna suma przyznanych środków wynosi 9 800 000 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na realizację dwóch ważnych inwestycji.

Przebudowa ul. Słonecznikowej w Lubogoszczy

Pierwsza z planowanych inwestycji to przebudowa ul. Słonecznikowej w miejscowości Lubogoszcz. Na ten cel przeznaczono 2 000 000 zł.

Budowa stadionu miejskiego w Sławie

Większa część środków, bo aż 7 800 000 zł, zostanie spożytkowana na budowę stadionu miejskiego wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym.

Inwestycja w nowy stadion miejski spotkała się z entuzjastyczną reakcją ze strony piłkarzy i działaczy Dębu Sława-Przybyszów. W oficjalnym oświadczeniu klubu czytamy:

“Od lat rozmawialiśmy o naszych potrzebach z włodarzem gminy - Burmistrzem Sławy Cezarym Sadrakułą. Teraz możemy poinformować, iż nasz wspólny cel został osiągnięty! Udało się pozyskać fundusze na zrealizowanie naszych marzeń! Z całego serca dziękujemy całemu sławskiemu samorządowi na czele z Panem Burmistrzem, ale także pracownikom sławskiego magistratu, którzy brali udział w przygotowywaniu wniosku oraz przy samym projekcie budowlanym. Jesteśmy wdzięczni za to, iż od lat zabiegali oni o zrealizowanie tej inwestycji. Dziś sen staje się rzeczywistością i te środki spłynęły do Sławy z rządowego funduszu”.

Dzięki uzyskanym środkom, gmina Sława będzie mogła przystąpić do realizacji obu planowanych inwestycji, które przyczynią się do rozwoju infrastruktury i poprawy jakości życia mieszkańców.

Źródło: Dąb Sława-Przybyszów

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Mirek
08.10.2023 09:34

Wszystko pięknie i się bardzo cieszymy. Pytanie tylko kiedy planowane jest wykonanie tych realizacji ? Czy ktoś może podać jakieś ramy czasowe ?

avatar
~Witam
08.10.2023 09:36

Wszystko pięknie i się bardzo cieszymy. Pytanie tylko kiedy planowane jest wykonanie tych realizacji ? Czy ktoś może podać jakieś ramy czasowe ?

avatar
~Kolarz
09.10.2023 12:49

Trybuny ? Stadion jest niezbędny ? Parkingi są zbędne ? Igrzyska .... Ale jeśli tam przeniosą Rap stacje to jestem za Panie Burmistrzu Sadrakula ! Boli brak ścieżek rowerowych w miejscowości turystycznej, nie mylić z drogami leśnymi . Ale to zadanie już dla nowego Burmistrza Sławy.

avatar
~~Mirek
12.10.2023 12:34

czemu 8 lat czekali

avatar
~BO...?
12.10.2023 13:09

Kampanie wyborcze są co 4 lata !!!!. A oni mają plan na rozłożoną w czasie Obłudę i Fikcje wyborczą !!!!!

avatar
~we
13.10.2023 12:39

no bo teraz jest elita wszyscy za nikt przeciw (oj przepraszam za wyjątkiem jednego radnego )z kąd ja to znam z czasów pereeelowskich.!!tylko żeby oni widzieli gminę............

avatar
~prowokacjaplus.
12.10.2023 13:07

KONKRETY,,,, KONKRETY ...... a nie suche ogłoszenia przedwyborczych haseł !!!!. Jak widać propaganda wyborcza goni propagandę , aż do Totalnego Absurdu plus!!!!!. przyjdzie czas i wszystko zostanie rozliczone, jak np. te obiecane milion mieszkań, samochody elektryczne, elektrownia w Ostrołęce, ta lista " Tłustych Kotów" ,,,,, itd. A gdzie fundusze unijne z KPO ??????.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl