TworzymyGłos Regionu

Fundusze Europejskie 2021-2027: Nie przegap spotkania informacyjnego we Wschowie

Poniedziałek, 08 maja 2023 o 22:05, autor: 1
Fundusze Europejskie 2021-2027: Nie przegap spotkania informacyjnego we Wschowie

Już w środę (10 maja) Wschowa będzie kolejnym przystankiem na trasie spotkań w powiatach, gdzie członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński wraz z przedstawicielami departamentów funduszowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego przybliżają możliwości korzystania z programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027.

Ramowy program

Spotkanie we Wschowie odbędzie się w środę, 10 maja 2023 r. o godz. 10.00 w Centrum Kultury i Rekreacji i potrwa około 2 godzin. W ramach tego wydarzenia zostaną omówione następujące tematy:

Informacje ogólne o programie, wraz z podziałem alokacji

Pierwszą częścią spotkania będzie przedstawienie ogólnych informacji na temat programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027. Przedstawiciele departamentów funduszowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego podzielą się szczegółami dotyczącymi alokacji środków i dostępnych możliwości.

Harmonogram prac dotyczący uruchomienia pierwszych konkursów

Kolejnym punktem spotkania będzie omówienie harmonogramu prac związanych z uruchomieniem pierwszych konkursów. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję dowiedzieć się, kiedy i jak będą mogli aplikować o środki z programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027.

Założenia dotyczące ogłoszenia pierwszych konkursów w ramach EFS+

Drugą częścią programu będzie omówienie założeń dotyczących ogłoszenia pierwszych konkursów w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+). Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego przedstawią szczegóły dotyczące sektorów i obszarów, na które skierowane będą te konkursy. Będzie to okazja dla uczestników spotkania, aby lepiej zrozumieć, jakie możliwości finansowania oferuje EFS+.

Zasada równości w nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027

Kolejnym istotnym tematem, który zostanie poruszony, jest zasada równości w nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego omówią, jakie działania zostaną podjęte, aby zagwarantować równy dostęp do funduszy i uniknąć dyskryminacji. Będzie to szczególnie istotne dla osób i instytucji z różnych sektorów społeczno-gospodarczych, które planują ubiegać się o dofinansowanie.

Podsumowanie spotkania i pytania

Na zakończenie spotkania przewidziane jest podsumowanie omówionych tematów oraz możliwość zadawania pytań przez uczestników. Osoby zainteresowane będą miały okazję dowiedzieć się więcej na temat programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027 oraz uzyskać odpowiedzi na swoje pytania.

Zapisy na spotkanie

Jeśli chciałbyś wziąć udział w spotkaniu, możesz się zapisać pod linkiem: https://rpo.lubuskie.pl/-/spotkanie-informacyjne-dot-programu-fundusze-europejskie-dla-lubuskiego-2021-2027-wschowa

Do pobrania

Dodatkowo, dostępne są materiały do pobrania, takie jak:

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa

Członek zarządu województwa lubuskiego, Marcin Jabłoński, podkreśla, że celem wizyt jest zachęcenie Lubuszan do aktywnego uczestniczenia w procesie ubiegania się o środki unijne. Istnieje wiele dowodów na to, że można to robić skutecznie. Dlatego postanowiono przedstawiać te informacje w poszczególnych powiatach, by ułatwić analizę skomplikowanych materiałów i udzielić wsparcia w ubieganiu się o fundusze.

Kwota dostępna dla Lubuskiego

Warto również przypomnieć, że w ramach Funduszy Europejskich dla Lubuskiego (FEL) do wykorzystania jest imponująca suma 915 milionów euro. Program ten składa się z dwóch części: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) oraz Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS+). To ogromne środki, które mogą wesprzeć rozwój regionu i przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców.

W ramach FEL 2021-2027 planowanych jest 23 naborów wniosków w roku 2023. Na konkursy w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przewidziana jest kwota 545 408 710,00 zł, natomiast na konkursy w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus kwota wynosi 224 288 033,16 zł. To doskonała okazja dla lokalnych przedsiębiorców, organizacji społecznych i instytucji publicznych, aby zdobyć wsparcie finansowe na realizację swoich projektów i inicjatyw.

Źródło/foto: lubuskie.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~WNIOSEK+
09.05.2023 07:03

To znaczy, że "szmal" w ramach KPO z UE płynie całym strumieniem do obecnej władzy ... ?. A co z wnioskiem ze strony obecnej władzy do UE o przyznanie tego funduszu oraz przestrzeganiem praworządności co do otrzymania "szmalu" z Funduszu KPO ?. A co z odsetkami KARY, które ta władza płaci kosztem Nas Wszystkich dla UE ?. Jeśli brak tych środków z UE to o czym ta "gadka" ?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl