TworzymyGłos Regionu

reklama

Konferencja prasowa dotycząca rozbudowy drogi w Tylewicach (VIDEO)

Środa, 13 kwietnia 2022 o 14:16, aktualizacja Środa, 13 kwietnia 2022 o 15:18, autor: 4
Konferencja prasowa dotycząca rozbudowy drogi w Tylewicach (VIDEO)

W Tylewicach rozpoczęły się prace budowlane związane z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 278 na odcinku Stare Strącze-Wschowa. Dziś (13 kwietnia) odbyła się konferencja prasowa dotycząca tej największej w historii gminy inwestycji drogowej.

W konferencji udział wzięli: Marcin Jabłoński – członek Zarządu Województwa Lubuskiego, Waldemar Sługocki – Senator RP, Konrad Antkowiak – Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Grzegorz Potęga – Radny Województwa Lubuskiego, Sławomir Kotylak – dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji, Marek Kamiński – dyrektor Departamentu Programów Regionalnych, Paweł Tonder – dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, Maria Frąckowiak – Sołtys Tylewic, Małgorzata Paluch-Słowińska – radna Sejmiku Województwa Lubuskiego oraz Krzysztof Kola – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej we Wschowie.

Całkowita wartość projektu wynosi 22,49 mln zł. Wartość dofinansowania, jakie przyznał Zarząd Województwa Lubuskiego na realizację projektu to 18,73 mln zł, resztę stanowi całkowity wkład własny budżetu województwa w kwocie 3,76 mln zł.

W ramach inwestycji przewiduje się przebudowę i poszerzenie nawierzchni jezdni, budowę i przebudowę chodnika, budowę zatok autobusowych, budowę i przebudowę odwodnienia drogowego, przebudowę zjazdów, budowę elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, przebudowę istniejących sieci uzbrojenia terenu oraz wykonanie uzupełniających robót budowlanych. Oprócz nowej jezdni mieszkańcy zyskają ciąg pieszo-rowerowy oraz oświetlenie, które zapewni i wybuduje gmina Wschowa.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. Głogów. Wartość umowy opiewa na kwotę 20,80 mln zł. W związku z waloryzacją cen, planowane jest zwiększenie wynagrodzenia Wykonawcy o kwotę 3,01 mln zł. Zakończenie prac budowlanych zaplanowane jest na 31 sierpnia 2023 r.

Gmina Wschowa Wzdłuż drogi na terenie miejscowości zlokalizowana jest istniejąca zabudowa mieszkalna i gospodarcza. Droga w stanie istniejącym ma nawierzchnię bitumiczną. Pas drogowy odwadniany jest głównie za pomocą rowów przydrożnych. Projektowana inwestycja nie zmieni istniejącego układu komunikacyjnego ani nie wpłynie na sieci i urządzenia uzbrojenia terenu zapewniające przeciwpożarowe zaopatrzenie w wodę.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Wyborca
13.04.2022 15:00

Brawo KO i PSL, to Wy robicie prawdziwy, zauważalny postęp na wsiach i małych miasteczkach.

avatar
~xD
14.04.2022 09:41

Po co komu kanaliza, jak będzie można sobie rowerem pojeździć

avatar
~Jurek
14.04.2022 12:06

Widzieliście kiedyś konferencje prasową w Sławię? Nie. Dlaczego? Bo tam się robi, a nie mówi!

avatar
~Mieszkaniec
14.04.2022 20:54

A gdzie kanalizacja w projekcie panie Burmistrzu na którą miał Pan znaleźć pieniądze?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl