TworzymyGłos Regionu

reklama

Fałszywy policjant wyłudził od 71-latka 135 tys. zł

Piątek, 25 sierpnia 2023 o 08:11, aktualizacja Piątek, 25 sierpnia 2023 o 08:30, autor: 3
Fałszywy policjant wyłudził od 71-latka 135 tys. zł

We wtorek, 22 sierpnia, doszło do kolejnego poważnego wyłudzenia w powiecie wschowskim. 71-letni mieszkaniec padł ofiarą metody „na policjanta”. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji we Wschowie, w ciągu kilku godzin udało się zatrzymać podejrzanego o udział w przestępstwie.

Fałszywy telefon od „policjanta”

Wszystko rozpoczęło się od telefonu na numer stacjonarny 71-latka. Dzwoniący przedstawił się jako funkcjonariusz Policji i przekazał seniorowi informacje o zmyślonym wypadku drogowym, w którym miał uczestniczyć jego zięć. Aby uniknąć zatrzymania zięcia, mężczyzna miał wpłacić kaucję w wysokości 135 000 zł. Starszy mężczyzna, nieświadomy oszustwa, postąpił zgodnie z otrzymanymi instrukcjami i przekazał wymaganą sumę kurierowi, który pojawił się pod jego drzwiami.

Szybka reakcja policji

Policjanci  od razu zajęli się sprawą po tym, jak otrzymali informację o oszustwie. W wyniku podjętych natychmiastowych działań, policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, przy pomocy funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwie metodą „na policjanta”. Zatrzymany to 29 letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego” - podaje mł. asp. Łukasz Pieprzyk z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Środek zapobiegawczy dla podejrzanego

Mężczyzna usłyszał zarzut pomocnictwa przy oszustwie „na Policjanta”. Wobec zatrzymanego Prokuratura Rejonowa we Wschowie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego.

Apel Policji o ostrożność

„Policja od lat otrzymuje wiele zgłoszeń dotyczących oszustw metodami „na policjanta” czy „na wnuczka”. Najczęściej poszkodowane są osoby starsze, które potrzebują kontaktu z bliskimi. Sprawcy oszustw są dobrze przygotowani do swojej roli i przekonują ofiary o konieczności przekazania pieniędzy. Apelujemy o ostrożność przy odbieraniu telefonów od nieznajomych” - ostrzega mł. asp. Łukasz Pieprzyk.

Zobacz również: Wschowa. Kobieta na skraju tragedii - córka uratowała ją od utraty 100 tysięcy złotych!

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Gosc
25.08.2023 13:38

Senior zbierał dla rydzyka i co ? Dal się zrobić w bambuko. Bardzo dobrze bo kupuje byle co aby później płakać ze jest biedny. Zamiast sobie podjadać to dawał do skarpety i takich mnie nie szkoda. Też jestem seniorem ale nie słucham tv trwam bo tam nie mówią o oszustach tylko o tym że rydzyk jest biedny więc senior mógł jemu przekazać te kasę.

avatar
~Gość
25.08.2023 17:03

Jak nie oglądasz to skąd możesz wiedzieć co tam mówią. Odezwał się w tobie homosowietus. A w bambuko to robią zawsze i wszędzie nawet tego nie wiesz

avatar
~misiek
25.08.2023 17:11

Jak można w tym wieku tak łatwo dać się nabrać. Za głupotę trzeba płacić..

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl