TworzymyGłos Regionu

reklama

Egzamin na prawo jazdy także po ukraińsku? WORD w Zielonej Górze zaprasza obcokrajowców

Poniedziałek, 19 lutego 2024 o 10:45, aktualizacja Poniedziałek, 19 lutego 2024 o 11:08, autor: 5
Egzamin na prawo jazdy także po ukraińsku? WORD w Zielonej Górze zaprasza obcokrajowców

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) w Zielonej Górze idzie naprzeciw potrzebom obcokrajowców, wprowadzając znaczące udogodnienia w procesie zdobywania prawa jazdy w Polsce. Od niedawna, oprócz języka polskiego, angielskiego, niemieckiego i języka migowego, egzaminy teoretyczne można zdawać również w języku ukraińskim. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie wśród społeczności ukraińskiej w Polsce.

Bez taryfy ulgowej dla nikogo

Kierownictwo WORD w Zielonej Górze podkreśla, że wprowadzenie dodatkowego języka nie oznacza zmiany poziomu trudności egzaminów, który jest taki sam dla wszystkich. Celem jest jedynie umożliwienie zdawania egzaminów osobom, dla których polski nie jest językiem ojczystym, a które chcą legalnie poruszać się po polskich drogach.

Tłumacz na egzaminie praktycznym? Rzadkość, ale możliwość

Podczas egzaminu praktycznego zdający mogą ubiegać się o obecność tłumacza. Egzaminatorzy przyznają jednak, że takie sytuacje są niezwykle rzadkie. Problemy w komunikacji na linii zdający-egzaminator zazwyczaj pojawiają się tylko przy omawianiu błędów na egzaminie.

Szczegółowe informacje na temat egzaminów dostępne są TUTAJ.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Ja
19.02.2024 11:21

Pewnie ktoś powie że dyskryminuję ludzi z Ukrainy, ale uważam że każdy obywatel UA żeby się poruszać po naszych drogach na dłużej niż tylko przejazdem powinien zweryfikować swoje umiejętności egzaminem w WORD. Nie jest przejazdem? Ma zamiar dłużej zostać w Polsce? Obowiązkowo egzamin.Wiemy wszyscy jak tam u nich można zdobyć ten dokument.

avatar
~Kolejne bicie piany ***
19.02.2024 13:36

Są od tego przepisy międzynarodowe obowiązujące tzw. cudzoziemców. Nie wiem dlaczego Polska ma stosować je inaczej wobec ukraińców ?. Tacy sami ludzie jak np. Polacy w Anglii, USA, Kanadzie, w Niemczech ....itd. Tam nikt Nas nie rozpieszcza !.

avatar
~Kolo
22.02.2024 13:55

Ok jeszcze te ukraińskie pomysły bokiem wam wyjdą .Polak to stan n umysłu dzban

avatar
~Pytek:
22.02.2024 15:32

~~~ jakie mają w tym samym czasie Nasi Rodacy prawa i uprawienia na Ukrainie ?. Czy są tak samo zrównane z prawami Obywateli ukraińskich jak ukraińskie z Polakami w Polsce ???.

avatar
~Pytek:
22.02.2024 16:00

- czy i w jakim stopniu premier za czasów rządów pisu - Morawiecki i ich pisowski Unijny Komisarz ds Rolnictwa - Wojciechowski uzgadniali swój Plan " Zielony Ład" z przedstawicielami Ukraińskimi ??? . Co było tego powodem, że go podpisali w UE, a teraz Polsk chłop protestuje za tego rządu p-ko temu pisowskiem Ładowi --- teraz, a nie w czasie jak go podpisywał Morawicki i Wojciechowski ludzie z pisu za czasów pisowskiego rządu ?????

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl