TworzymyGłos Regionu

reklama

Duże utrudnienia w Głogowie. Policja wyznacza objazdy na czas protestu rolników

Środa, 28 lutego 2024 o 11:10, aktualizacja Środa, 28 lutego 2024 o 11:30, autor: 14
Duże utrudnienia w Głogowie. Policja wyznacza objazdy na czas protestu rolników

W odpowiedzi na zaplanowany dwudniowy protest rolników w Głogowie, który rozpocznie się w czwartek o 8:00 i zakończy w piątek o 20:00, miejscowa policja apeluje do kierowców o korzystanie z tras alternatywnych oraz innych środków transportu. Utrudnienia w ruchu pojawią się już od godziny 8:00, a pierwsza całkowita blokada drogi krajowej nr 12 między mostami drogowymi w mieście nastąpi o 10:00. Ruch będzie przywracany co 45 minut na czas 15-minutowych przerw.

Objazdy Głogów. Szczegółowe informacje

W związku z protestem rolników, głogowska policja szczegółowo wyznaczyła trasy objazdowe, aby ułatwić poruszanie się w okolicy. Pojazdy zmierzające do Głogowa drogą ekspresową S3 będą kierowane na rondzie przy zjeździe z S3 Radwanice/Drożów w stronę Nowej Soli, a następnie drogą wojewódzką nr 333, przez drogę DW292 do ul. Południowej w Nowej Soli, w kierunku mostu na Odrze. Dalej trasa prowadzi ul. Nowosolską do skrzyżowania z DW321, a następnie przez Siedlisko, Piękne Kąty, Różanówka, aż do Serbów. Dla pojazdów wyjeżdżających z Głogowa poniżej 12 ton zalecane są ulice Bolesława Krzywoustego i Piastowska, a dalej DW292 przez Przedmoście do DW323 w kierunku Ciechanowa i Góry. Z kierunku Leszna, zalecana trasa prowadzi przez Szlichtyngowę, Dryżynę, Niechlów, do Góry. Ruch tranzytowy pojazdów ciężarowych drogą krajową DW12 od strony Wschowy będzie filtrowany we Wschowie i kierowany na Rondzie na Trakcie Królewskim w kierunku Wolsztyna, następnie Nowa Sól i droga S3” - informuje głogowska policja.

Apel o ostrożność

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zapewniono, że funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących i płynnością ruchu na alternatywnych trasach. W obliczu zbliżających się utrudnień, kierowcy i mieszkańcy muszą przygotować się na znaczące zmiany w codziennym poruszaniu się po regionie.

Zobacz: Rolnicy zawieszają protest na S5. Ze Wschowy do Leszna wkrótce bez utrudnień

Źródło: KPP Głogów

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (14)

avatar

avatar
~Nie popieram
28.02.2024 11:52

Bardzo jestem na NIE

avatar
~Przedsiębiorca
28.02.2024 14:27

Jestem na nie niestety.niech jadą pod ratusz a nie utrudniają życie ludziom którym też nie jest lekko. Gdzie byli rolnicy jak przedsiębiorcom podnosili składki zus?

avatar
~Jak Kuba ....
29.02.2024 06:10

Tam gdzie ty jesteś teraz ....

avatar
~Kubas
28.02.2024 14:50

Pozamykać ich wszystkich! Ja będę teraz stał najpierw na granicy a potem w Głogowie. Po kilku tyg pracy che po prostu dotrzeć do domu. W Niemczech też były protesty. Ale na autostrady i drogi ekspresowe nikt nie wjechał. Bo mandat i kara. Kolumny traktorów poruszały się wolno po drogach lokalnych. Ale w Polsce trzeba od razu na maksa. Wszystkim życie zatruć. A Sprzęt za miliony z unijnych dotacji to się fajnie brało... Pod ministerstwo, pod sejm. A nie zwykłym ludziom życie utrudniać.?

avatar
~do Kubas-ia
28.02.2024 22:59

I po co ta ściema patafianie? Protesty w Niemczech to chyba w neo-TVP lub w TVN-ie oglądałeś blagierze. Nie płacz jak szymuś nad konstytucją, bo masz most Nowej Soli lub w Ciechanowie.

avatar
~Narodziny "patafiana"
29.02.2024 08:42

Przemówił do nas przekazem dnia z Nowogrodzkiej - czy to jest zakamuflowany chłop zadymiarz ?. ten chłop co to żyje od paru już lat Na Nasz Koszt - czyli dotacji całej UE ?. To ten sam chłop zadymiarz, co to zapomniał protestować razem z tym pseudo związkowcem " Dudą" , a teraz jak obecna policja nie używa wobec nich siły jak to czyniła "policja pisu" , np. wobec protestów Naszych Kobiet ( tylko przypomnę te pałki teleskopowe przebierańców i gaz ....itd.) . Teraz ten chłop zadymiarz wyszedł na ulicę po tym jak jego pisowska władza ponad dwa lata temu przyjęła swój flagowy pomysł na " ZIELONY ŁAD " w UE !!!! Teraz en chłop zadymiarz ogranicza nam prawo do korzystania z dróg i ulic !!!!. Za te czyny powinni być tak potraktowani na Naszych Drogach ci zadymiarze jak Nasze Panie , czyli pałkami teleskopowymi i gazem --- to jest dla nich kara i kary z KK za zatruwanie i zaśmiecanie naszego środowiska paląc opony i inne nieczystości !!!!> Chłopstwo zadymiarzy nie może być bezkarne -- do ROBOTY i nauczyć się zachowania w Świecie Wolnego rynku - zero wiedzy w tym temacie chłopa zadymiarza + tych co się do nich teraz bezkarnie dołanczają, jak np. ci tzw. mysliwi, ci tzw. hodowcy futerek, ci tzw, robotnicy z solidarności ( pseud !!!) !!!. To jest chore !!!!!!.

avatar
~@<>(~do Kubas-ia)
29.02.2024 09:10

Pytanko; - kto ci tak zrył ten mózg ?. Kto wam chłopstwu po 15.10. 2023 Roku dał polecenie wszczęcia tej BURDY ?, - czy to polecenie z Nowogrodzkiej, - czy z Rosji, Białorusi ...?. PYTANIE za 100 punktów: - czemu nie protestowaliście jak Morawicki - Kaczyński i Komisarz pisu w UE wprowadzali wasz chłopski plan " ZIELONY ŁAD" ponad dwa lata temu i wydali setki tysięcy - Naszych Tysięcy na jego promocję w mediach tvppisplus ???. Gdzie wówczas byłeś CHŁOPIE POLSKI - czy pseudo chłopie co to teraz połączyłeś się z solidarnością "Dudy pis plus" , myśliwymi - co to latami prowadzicie z nimi wojnę o odszkodowania za zniszczenia płodów przez dzikie zwierzęta, i bardzo śmieszne z hodowcami futerek !!!!! Śmiech na sali i propaganda waszych blokad !!!!!. Po sąd z wami za łamanie prawa na Naszych drogach !!!!!

avatar
~Max
29.02.2024 18:07

Człowieku co.narzekasz!( I….), siedz u tych szwabów i tam narzekaj! Nikt ci nie każe przyjeżdżać do Polski. Znalazł się wielki patriota! ??

avatar
~Eldo
29.02.2024 13:08

Jak ciezko to sprzedać kilka hektarow

avatar
~Marsz serduszek inaczej
29.02.2024 13:34

Drodzy tvnowcy . Brawo rolnicy ! Boli was rolniczy protest w całej jewropie. Nie wiedziałem że Nowogrodzka ma siedzibę w Brukseli Paryżu i Berlinie hahaha. Poza tym teraz to już wasz problem . Chcecie rządzićniewolnikami ? Sorry to nie przejdzie. Brawo rolnicy ! Niech żyje Polski rolnik !

avatar
~Do roboty
29.02.2024 14:20

Jeszcze im mało tych dotacji??

avatar
~Jedna partia jeden przywódca jedna telewizja
01.03.2024 06:11

Rolnik się wyżywi ale ty nie ! Niewolniku Lidla.

avatar
~Ola
01.03.2024 09:33

To jest jakiś cyrk niech ich trafi

avatar
~Gosc
01.03.2024 14:52

Niech idzie do pracy za 4tys ale kulak nie pójdzie im wiecznie mało pogonić do roboty majom za dobrze

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl