TworzymyGłos Regionu

reklama

Dryżyna z nową siecią wodociągową. Burmistrz Wielgus właśnie podpisała umowę

Środa, 13 marca 2024 o 09:10, autor: 1
Dryżyna z nową siecią wodociągową. Burmistrz Wielgus właśnie podpisała umowę

W Dryżynie rozpocznie się kluczowa inwestycja w zakresie infrastruktury komunalnej. We wtorek, 12 marca, burmistrz Jolanta Wielgus oficjalnie podpisała umowę z firmą BRINSTAL na realizację zadania pn. "Modernizacja sieci wodociągowej w miejscowości Dryżyna". Podczas podpisywania umowy obecni byli dyrektor ZGKiM Szlichtyngowa Justyna Urbaniak, radna Małgorzata Fartuszyńska oraz przedstawiciel rady sołeckiej Joanna Kwiatkowska. 

Sieć wodociągowa w Dryżynie - szczegóły

Prace, których wartość osiąga niemal 2 mln zł, zostaną zrealizowane w formule "zaprojektuj i wybuduj". Prace budowlane poprzedzone zostaną wykonaniem kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz przebudowę i rozbudowę sieci wodociągowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Zadanie obejmuje modernizację sieci wodociągowej o długości ponad 3 km wraz z montażem zasuw wodociągowych oraz hydrantów nadziemnych.

Drugi etap inwestycji w Dryżynie

Realizacja tej inwestycji jest kontynuacją działań gminy. Wcześniej prowadzono prace od ujęcia wody zlokalizowanego na działce nr 485/6 w m. Górczyna do początku m. Dryżyna o długości 1136 m. Zadanie to znacząco wpłynie na jakość życia mieszkańców Dryżyny, poprawiając dostęp do podstawowego medium, jakim jest woda.

Finansowanie inwestycji

Wartość zadania wynosi 1 968 000,00 zł. Gmina Szlichtyngowa pozyskała dofinansowanie w wysokości 1 928 640,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Prace nad projektem i jego wykonawstwem mają zakończyć się w kwietniu 2025 r. 

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Ania
20.03.2024 03:43

A gdzie była Pani Burmistrz przez 5 lat? Świetlica ważniejsza od wody? Na razie tylko podpisywane są umowy a pieniądze zabezpieczone? Nowy burmistrz będzie miał kłopoty bo podobno gmina się zadłużyła bardzo przez ostatnie lata. Na ostatniej sesji uchwała o obligacjach czyli zadłużanie? A kto za tym głodował? Czas na przewietrzenie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl