TworzymyGłos Regionu

reklama

Droga do Puszczy gotowa. Gmina Szlichtyngowa cieszy się nową infrastrukturą

Środa, 05 czerwca 2024 o 15:45, autor: 2
Droga do Puszczy gotowa. Gmina Szlichtyngowa cieszy się nową infrastrukturą

Zakończyły się prace budowlane związane z przebudową i remontem drogi gminnej prowadzącej do miejscowości Puszcza. W ramach inwestycji droga zyskała nową nawierzchnię asfaltową oraz szereg udogodnień poprawiających bezpieczeństwo ruchu.

Przebudowa w dwóch etapach

Projekt obejmował dwa etapy. W pierwszym etapie przebudowana została droga od Osiedla Leśnego w Górczynie do miejscowości Puszcza na odcinku 312,20 m. Dotychczas utwardzony kruszywem odcinek drogi został pokryty nową nawierzchnią asfaltową. Pobocza wzmocniono kruszywem łamanym, wprowadzono nowe oznakowanie pionowe oraz elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym próg zwalniający.

Drugi etap obejmował remont drogi gminnej prowadzącej przez miejscowość Puszcza na odcinku 258 m. Prace obejmowały wykonanie nowej podbudowy, nawierzchni z betonu asfaltowego, zjazdów do posesji z kostki betonowej oraz utwardzenie poboczy. Wprowadzono również nową organizację ruchu, montując nowe oznakowanie pionowe, progi zwalniające oraz lustro drogowe.

Odbiór techniczny inwestycji

Odbiór techniczny inwestycji odbył się 4 czerwca 2024 r. Uczestniczyli w nim Burmistrz Miasta i Gminy Jolanta Wielgus, radny Rady Miejskiej Leszek Jasik, przedstawiciele wykonawcy, inspektorzy nadzoru oraz pracownicy Urzędu Miasta i Gminy.

Zobacz: Droga do Puszczy zyskała nową jakość. Zobacz zdjęcia przed i po

Koszt inwestycji i dofinansowanie

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 900 345,38 zł. Gmina Szlichtyngowa pozyskała na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 682 739,00 zł. Wykonawcą prac była firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
05.06.2024 17:49

Pani Burmistrz dlaczego niema relacji z odbioru boiska przy szkole w Jędrzychowicach? Jak można było dopuścić do odbioru inwestycji która jest w takim stanie? To jest niedopuszczalne aby wydatkować kilkuset tys. zł. a finalnie obiekt jest wyłączony z użytkowania przez tak długi okres czasu i jego stan nie odbiega od tego z przed rozpoczęcia inwestycji...

avatar
~Zen
06.06.2024 10:39

Dwie drogi liczone w metrach, tak w metrach, nie w kilometrach i "małe" halo. Ok, dobre i to, bo już bez delegacji pisiorowej. Bez PiS też można, bez "tektury" też można. Nie wiem jak teraz p. W. sobie radzi bez ich "opieki" ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl