TworzymyGłos Regionu

reklama

Dramatyczne chwile na Jeziorze Sławskim. Policyjny wodniak uratował rodzinę z przewróconej żaglówki

Poniedziałek, 03 czerwca 2024 o 12:20, aktualizacja Poniedziałek, 03 czerwca 2024 o 12:36, autor: 3
Dramatyczne chwile na Jeziorze Sławskim. Policyjny wodniak uratował rodzinę z przewróconej żaglówki

W niedzielne popołudnie, na Jeziorze Sławskim doszło do dramatycznego zdarzenia. Policyjny wodniak, starszy sierżant Grzegorz Juszczak, uratował troje ludzi uwięzionych pod przewróconą żaglówką. Wśród poszkodowanych były małe dzieci w wieku 5 i 6 lat.

Groźny szkwał na Jeziorze Sławskim

2 czerwca starszy sierżant Grzegorz Juszczak z KPP Wschowa pełnił służbę na wodzie, uważnie monitorując jednostki pływające po jeziorze. Po godzinie 16.00 pogoda gwałtownie się zmieniła, co doprowadziło do niebezpiecznej sytuacji. Doświadczony wodniak zauważył dwie żaglówki klasy Omega, z których jedna nagle przewróciła się w wyniku szkwału. Starszy sierżant Juszczak natychmiast udał się w kierunku przewróconej jednostki.

Zobacz: Dbają o bezpieczeństwo na Jeziorze Sławskim - WOPR Sława rozpoczął sezon (FOTO)

Błyskawiczne działania na Jeziorze Sławskim

Starszy sierżant Juszczak natychmiast przystąpił do akcji ratunkowej. Razem ze sternikiem, będącym dziadkiem dzieci, udało mu się wydobyć z przewróconej żaglówki uwięzione dzieci oraz ich ojca. Udzielono im pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki szybkiej reakcji i doświadczeniu policyjnego wodniaka, wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali bezpiecznie przetransportowani do portu.

Policyjni wodniacy, tacy jak starszy sierżant Grzegorz Juszczak, pełnią kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa na wodzie. Ich obecność i gotowość do szybkiej reakcji w sytuacjach kryzysowych ratuje życie. Akcja ratunkowa na Jeziorze Sławskim jest tego najlepszym przykładem.

Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Ja
03.06.2024 22:33

Powinni łapać tych nietrzeźwych na zaglowkach

avatar
~Ja
07.06.2024 17:28

A ty ile teraz masz w wydychanym?

avatar
~Luk
09.06.2024 19:45

Ponieważ chodzi wyłącznie o bezpieczeństwo. https://youtu.be/BuPBvKE6Xdc?si=Ww_iDNv0fJdHqm6N

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl