TworzymyGłos Regionu

Dni Szlichtyngowy 2023: Święto 379-lecia miasta właśnie się rozpoczęło!

Piątek, 16 czerwca 2023 o 18:25, aktualizacja Sobota, 17 czerwca 2023 o 01:49, autor: 0
Dni Szlichtyngowy 2023: Święto 379-lecia miasta właśnie się rozpoczęło!

Właśnie rozpoczęły się obchody Dni Szlichtyngowy, wyjątkowego wydarzenia, które ma miejsce z okazji 379-lecia nadania praw miejskich.

Mieszkańcy i goście miasta mieli okazję podziwiać pięknego poloneza. To wyjątkowe widowisko zostało przygotowane przez utalentowanych uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowie. Ich doskonałe wykonanie wprawiło wszystkich w podniosły nastrój i wprowadziło w atmosferę święta, które zaplanowane jest dna dwa dni. Po polonezie Biblioteka Publiczna w Szlichtyngowie zaprosiła wszystkich na seans filmowy pt. "Zupa nic".

Drugi dzień: Spotkanie w "Parku Górczyńskim" i Festiwal Kolorów

Sobota (17 czerwca) będzie dniem pełnym niesamowitych atrakcji. Już od godziny 16:00 w malowniczym "Parku Górczyńskim" odbywać się spotkanie wszystkich uczestników. Oficjalnego otwarcia Dni Szlichtyngowy 2023 dokona burmistrz Jolanta Wielgus.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Maestoso ze Wschowy zapewni wspaniałą oprawę muzyczną, a dzieci i młodzież z gminnych szkół będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności artystyczne, co wzbudziło ogromne zainteresowanie i dumę wśród widzów. Dla osób, które lubią rywalizację i sportowe emocje, przygotowany został konkurs strzelecki, który poprowadzi Klub Strzelecki Muszkiet. To wyjątkowa okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności, poczuć dreszczyk emocji i zdobyć nagrody.

Wieczorem o godzinie 19:45 rozpocznie się jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów - Festiwal Kolorów. Ta niepowtarzalna ceremonia pozwoli uczestnikom doświadczyć niezwykłej atmosfery i zanurzyć się w magii barw. Radość i energia, jakie będą towarzyszyć tej chwili, zapowiadają się emocjonująco.

Podczas wydarzenia będzie można było również skosztować regionalnych produktów przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich "Baryczanki" z Wyszanowa. To doskonała okazja, aby poznać smaki regionu i delektować się lokalnymi przysmakami.

Wieczorny hit: Energetyczne występy zespołu Energy Girls

Gwiazdą wieczoru, która pojawi się na scenie o godzinie 20:00, będzie zespół Energy Girls. Ich pełne energii występy i znane hity porwą wszystkich zgromadzonych i zapewnią niezapomniane wrażenia.

Zakończenie: Zabawa do białego rana z zespołem FUKS

Jeśli ktoś nie będzie mógł oderwać się od parkietu podczas występów zespołu Energy Girls, to będzie miał okazję bawić się dalej do godziny 2:00 w nocy. Taneczną zabawę poprowadzi zespół FUKS, który zapewni doskonałą atmosferę.

Przeczytaj również: Dni Szlichtyngowy 2023. Jakie atrakcje przygotowano?

Źródło/foto: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl