TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa: W Parku Tysiąclecia było kolorowo i patriotycznie (FOTO)

Wtorek, 02 maja 2023 o 18:24, aktualizacja Wtorek, 02 maja 2023 o 19:19, autor: 1
Wschowa: W Parku Tysiąclecia było kolorowo i patriotycznie (FOTO)

We wtorkowe popołudnie (2 maja) w Parku Tysiąclecia we Wschowie odbył się patriotyczny festyn dla całej rodziny w ramach Majówki we Wschowie. Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców miasta, którzy mieli okazję wziąć udział w różnych atrakcjach.

Biegi z flagą i Holi Festiwal Kolorów

Na początek odbył się bieg rodzinny, w którym uczestnicy mieli do pokonania jedno okrążenie wokół stawu o długości 400 metrów. Następnie przyszedł czas na bieg "open", w którym dystans wynosił 1200 metrów. Ostatecznie w pierwszy na metę wbiegł leszczynianin Paweł Wałkiewicz, tuż za nim zameldował się Dawid Pałasz ze Wschowy. Po biegu każdy z uczestników mógł odebrać pamiątkowy medal ufundowany przez firmę Kaja Komputer. 

W trakcie festynu odbył się także Holi Festiwal Kolorów, podczas którego uczestnicy mieli okazję poszaleć i obrzucić się nawzajem kolorowymi proszkami.

Dodatkowe atrakcje

Na wszystkich uczestników festynu czekały liczne atrakcje, w tym dmuchańce, malowanie twarzy i plecenie warkoczyków. W trakcie imprezy można też było skosztować przekąsek serwowanych przez lokalne organizacje pozarządowe. Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna, której gwiazdą był DJ Karlos. 

Zaproszenie na 3 maja

W Wschowie już jutro planowane są uroczystości związane z Dniem Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12:00 od mszy świętej w kościele farnym, po czym uczestnicy przemaszerują pod pomnik na ulicy Łaziennej, gdzie o godzinie 13:00 zostaną złożone wiązanki kwiatów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~FWS
03.05.2023 11:20

Kiedyś to szkołami by biegli?a teraz?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl