TworzymyGłos Regionu

reklama

Debata kandydatów na burmistrza Wschowy (VIDEO)

Wtorek, 02 kwietnia 2024 o 16:57, aktualizacja Piątek, 05 kwietnia 2024 o 23:20, autor: 112
Debata kandydatów na burmistrza Wschowy (VIDEO)

Przeprowadziliśmy debatę wyborcza, która zgromadziła kandydatów ubiegających się o fotel burmistrza Miasta i Gminy Wschowa. Wśród nich znaleźli się: Konrad Antkowiak, reprezentujący KWW Konrad Antkowiak Lepsza Wschowa, Przemysław Gliński z KWW Przemysław Gliński Demokratyczna Wschowa, Tomasz Kłosowski z ramienia KW Prawo i Sprawiedliwość, Wojciech Kuryłło z KWW Wojciech Kuryłło oraz Marta Panicz-Szajnkenig, kandydatka KWW Marta Panicz-Szajnkenig.

Kandydaci na burmistrza Wschowy w ogniu pytań

Zasady debaty odbywającej się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie były jasne – każdy z uczestników miał dokładnie dwie minuty na odpowiedź na zadane pytania. Tyle samo czasu przysługiwało kandydatom na swobodną wypowiedź. Kolejność odpowiedzi została ustalona podczas losowania. Kandydaci musieli się zmierzyć z następującymi pytaniami:

  1. Jaką wizję rozwoju gospodarczego Gminy Wschowa na najbliższe 5 lat przedstawia Kandydat? Prosimy o wskazanie kluczowych inicjatyw oraz inwestycji, które zamierza wprowadzić, aby tę wizję zrealizować?
  2. Infrastruktura sportowa i rekreacyjna oraz rozwój kultury odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu jakości życia mieszkańców. Jakie są plany i strategie Kandydata dotyczące rozbudowy tych obszarów w Gminie Wschowa? W jaki sposób zamierza wspierać lokalne kluby sportowe, stowarzyszenia i inicjatywy społeczne, aby umożliwić im rozwój dla dobra społeczności?
  3. Jakość infrastruktury komunalnej bezpośrednio wpływa na codzienne życie mieszkańców. Jakie są priorytety Kandydata w zakresie budowy nowej i modernizacji istniejącej infrastruktury? Które obszary zostaną zaadresowane w pierwszej kolejności? Prosimy również o wyjaśnienie planowanych źródeł finansowania tych projektów, z uwzględnieniem równowagi między potrzebą rozwoju a obciążeniem finansowym dla mieszkańców Gminy Wschowa.

Zobacz: Wybory do Rady Miejskiej we Wschowie. Poznaj listę 68 kandydatów

Wybory już 7 kwietnia

Decydujący moment zbliża się wielkimi krokami – wybory samorządowe zaplanowane są na 7 kwietnia. Mieszkańcy Wschowy będą mieli okazję wybrać kandydata, którego wizja najbardziej odpowiada ich oczekiwaniom co do przyszłości miasta i gminy. Jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad połowy ważnie oddanych głosów, konieczne będzie przeprowadzenie drugiej tury wyborów, zaplanowanej na 21 kwietnia.

Zobacz: Obwodowe komisje wyborcze w gminie Wschowa. Gdzie zagłosować w wyborach samorządowych?

Zapis debaty można oglądać również na naszym Facebooku oraz kanale Youtube.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (112)

avatar

avatar
~FWS
02.04.2024 17:16

Próbowałem, ale nie da się tego oglądać...

avatar
~O Qrcze
02.04.2024 17:22

Kandydaci to tragedia, czytają z kartki i same ogólniki i mijanie się z faktami. Jeśli ustawić od najsłabszego do najlepszego. Zdecydowanie najsłabsza Pnai Panicz-Szajkenig, potem Kuryło, Antkowiak, Gliński i Kłosowski , najlepszy. Ale niestety na niego nie zagłosują ,bo NIE.

avatar
~Emeryt
02.04.2024 17:30

Jaja sobie robicie z wyborców 7 podsumujmy

avatar
~Kpina ....
02.04.2024 17:49

A nie debata ... i to z kim !.

avatar
~Luk
02.04.2024 17:53

Po wysłuchaniu stwierdzam, że Antkowiak zostanie dalej przy korytku. Jedyny sensowny przeciwnik to pan Kuryłło. Pani Panicz ma tylko jakieś wyuczone regułki z internetu. Pan Kłosowski to typowo pisowskie myślenie tylko "my" albo nikt. A pan Glińsko to rozumiem tylko element humorystyczny całej tej kampanii wyborczej.

avatar
~Widz
02.04.2024 21:20

Jedynie Pan Gliński jest godnym kandydatem! Brawo za profesjonalizm Panie Przemku.

avatar
~Wyborca
02.04.2024 18:07

Czytacie z karki całe wypowiedzi? To wasze opinie, czy ktoś Wam napisał? Ja rozumiem notatki mieć ale całość czytać? Pani Marta to już poszła po całości, jak średnio przygotowana uczennica. Pozostali też dramat, pomysły ściągnięte żywcem od burmistrza Antkowiaka. Kondrat Antkowiak wygrywa w pierwszej turze !

avatar
~Gekon
02.04.2024 18:13

Debata, to zbyt dużo powiedziane. Jednakże najlepiej, kompetentnie wypadła p. Marta Panicz - Szajnkenig.

avatar
~Do gekon
02.04.2024 18:27

Tylko czy napisali jej to partyjni koledzy z PSLu czy sama to wymyśliła? Zresztą gdzie tu merytoryka ? Po co mówić, że jako zwykły obywatel była u wiceministra ? Przecież żaden zwykły obywatel się nie dostanie ot tak... jak dla mnie Pani Marta bardzo słabo...

avatar
~Bo padne
02.04.2024 18:33

Czytanie z kartki nazywasz kompetencjami. Rozumiem ze jestes z klubu marty albo jej rodziny, jak się ogląda debatę to trzeba patrzeć na gesty a ich były tragiczne jedynie Antkowiak miał klasę

avatar
~ZBADAJ sobie IQ
02.04.2024 19:06

Kol. ( Gekon) !!!. b. komentarza !.

avatar
~kot w butach
02.04.2024 18:13

Najbardziej podobały mi się wypowiedzi obecnego burmistrza. Mówił realnie o tym co robi i zrobił ma pomysł na naszą gminę i sukcesywnie realizuje te plany rozwoju gminy. Każdy z kandydatów próbował coś zrobić lecz prawdą jest że Antkowiak już to zaczął i robi i dalej będzie rozwijać

avatar
~Wyborca
02.04.2024 18:41

Zdecydowanie najlepszy był pan Antkowiak .Potem długo ,długo nikt ,potem pan Gliński ,potem na jednym poziomie pani Panicz -Szajkiening z panem Kłosowskim a na końcu pan Kuryłło.

avatar
~A PROSIŁEM, A BŁAGAŁEM ****
02.04.2024 18:51

Z kim do ludzi >< ci tak zwani pseudo kandydaci z pod znaczka pis i nie tylko to TOTALNA KPINA z NAS WYBORCÓW !!!. Ich inteligencja, ich IQ równa się prawie ku ZERU !!!. TYLKO PAN ANTKOWIAK ODBIEGA od nich Swoja wiedza merytoryczną, ponad 5 letnim praktycznym doświadczeniem i wysoką inteligencją osobistą i nabyta !!!!> Jest to dla mnie GOŚĆ i kandydat na kolejną kadencje godny XXI Wieku !!!. A prosiłem, a błagałem nie róbcie tej tzw. pseudo debaty bo ci panowie z pod znaku pis, czytaj " emeryci mundurowi" , ci tzw. stojący w rozkroku ideologicznym to jedna wielka farsa !!!. Emeryt i to mundurowy ma być burmistrzem - Litości ... Ludzie Litości...... !!!. Cyrk i Komedia w jednym !!!!. Nigdy, a nigdy na to nie pozwólmy, bowiem nasze dzieci i wnuczęta nam tego do KOŃCA ŻYCIA nie WYBACZĄ !!!. Szanowny Panie Antkowiak <> podziwiam Pana, że ma pan dla nich LITOŚĆ i WYTRZYMUJE ten ich jakże niski poziom wiedzy, a zwłaszcza wiedzy na tematy merytoryczne dotyczące zarządzania Nami i Miastem !!!. Brawo dla pana !!!!. Takiego blamażu z ich strony to ja nawet nie widziałem na MOJEJ MATURZE z wiedzy powszechnej i administracji !!!!. Wstyd mi za emerytów, tej pani, a kandydata Kuryło to nawet nie poważnych kandydatów - w jego sprawie to się już Sąd wypowiedział !!!!> Żegnam ten blamaż !!!. Witam i gratuluje ;panu Antkowiakowi !!!!!!!

avatar
~Obserwator
02.04.2024 21:22

Szczególnie gdy mówi o kulturze i wzajemnym szczuciu :D Antek-Wrocław czeka!

avatar
~Emeryt
02.04.2024 18:53

Niestety Kuryło ze znajomością tematu NAJLEPSZY same konkrety. Najsłabsza to jedyna kobieta za nią obecny Burmistrz cieniutke wypowiedzi nie na temat ciekawy też był Kłosowski 7 zobaczymy

avatar
~EMERYT -P-
02.04.2024 19:03

Pośmiewisko emerytów mundurowych, podobnie całkowita kompromitacja kandydata Kuryło i tej pani z "Trzeciej nogi... czy coś tam podobnego " !. Nie zgadzam się z forumowiczem "Emeryt" --- kandydat Kuryło niech rozliczy się przed Sądem - w debacie wyuczył się stałych tematów jak do egzaminu z nieruchomości i to mu pozostało --- zero wiedzy o tematyce zarządzania masami ludzkimi i administracja samorządową !!!. O emerytach mundurowych i tej pani szkoda słów komentarza - takie to cienkie w ich wydaniu. Wstyd mi za nich jako emeryt - P - !!!> Tylko Pan Antkowiak -- i druga tura władzy w Naszym Mieście i Gminie !!!!. Człowiek współczesnej wiedzy o zarządzaniu samorządem lokalnym !!!!. Tylko ON !!!.

avatar
~Do emeryt
02.04.2024 19:12

Niestety Pan Kuryło wypadł słabo - nie podał żadnych konkretów tylko ogólniki. Pan Kłosowski powtarza retorykę pisu i chyba sam w nią wierzy ale często mija się z prawdą. Konrad Antkowiak nie mówił jak karabin maszynowy j stąd może Pana ocena,że słabo - ja jestem zdania, że to dobrze ze nie mówił byle więcej tylko z głowy sypał argumentami. Dla mnie Antkowiak najlepiej.

avatar
~"Kuryło i konkrety" !!!
02.04.2024 21:18

To jakieś jaja i kpina z Nas Wyborców !!!. No może poziom jakiegoś tam ......... ? ( proszę sobie samemu odpowiedzieć - Hi...!)

avatar
~abc
04.04.2024 17:44

chyba zarządzanie zasobami ludzkimi, nie masami

avatar
~Wschowiak
02.04.2024 19:02

Kuryło, Kłosowski, Glinski, Antkowiak,i nasza pani ostatnia. Tych pierwszych dwóch powinno spotkać się w drugiej turze

avatar
~Jaki -"Wschowiak"
02.04.2024 21:04

Święta się już skończyły , a ty nadal w stylu " a le z ciebie jajcarz ..." !.

avatar
~Obserwator
02.04.2024 19:04

Druga tura to Kuryło i Kłosowski

avatar
~Do Obserwatora
02.04.2024 20:15

Bez fantazji ,zejdź na ziemię .

avatar
~mieszkaniec
04.04.2024 12:37

Człowieku chyba Ci odebrało rozum

avatar
~Urszula Chudak
02.04.2024 19:06

Również jak Państwo pilnie odsłuchałam debaty - każdy z nas, to jasne, miał swego faworyta i jemu kibicował. Różne też są komentarze - jeden przebija jednak wszystkie i to nie z uwagi na swoją długość czy merytoryczność. A tyle razy prosimy, a tyle razy błagamy, by już przestał robić "kopiuj, wklej" pod każdym redakcyjnym artykułem. Bez skutku.

avatar
~do U Ch
02.04.2024 20:26

oczywiście chodzi ci o kom z godz. 18.51. Też już mu pisałem żeby przestał, ale widać nie da się.

avatar
~Szanowna pani ( U.Ch)
02.04.2024 21:24

Czy pani pisze o sobie ???. Czy pani po prostu zazdrości jako ta kandydatka tych wyborów - nie chciałam, ale muszę .... ( trzeciej drogi) ?. Nie ma co ma pani poczucie humoru i dużo samokrytyki , a la sarkazm plus !!!. Wiem jedno, że ani pani faworytka - co nie trudno się domyśleć - ani pani NIE macie szans w tych wyborach !. A tym wpisem tym bardziej !!!. Poświątecznych pani życzę i meliski !.

avatar
~Małpa do ( do U Ch ) ***
02.04.2024 21:29

A kim ty człowieku z pod NN znaku jesteś, że komuś tu z forumowiczów co " nakazujesz, żeby przestał " ?. Powiem ci raz , ale dosadnie , *** nie bądź Dzbanem Roku *** !. To nie ty , ani pani kandydatka Ch. U będzie dyktować na tym forum, kto i co ma pisać - nie bawcie się brzydko w CENZYRE KC ...... !.

avatar
~Fiksum dyrdum #.pl
02.04.2024 21:51

Jako skrupulatny czytelnik naszego zw.pl , które cenię i staram się odnosić tylko do komentowania artykułów, z bólem serca musze od tej swojej stalowej zasady odstąpić po przeczytaniu zawartych po tym tekstem komentarzy, a mianowicie stałej komentatorki, a od pewnego czasy zainteresowanej wyborami kandydatki - forumowiczki " ~~Urszula Chudak" i jej słudze - wspierającej coś tam, coś tam " ~~do U Ch" - zwracam wam uwagę, że nie jesteście tu jedyni na tej stronie zw.pl i nikt nie dał wam prawa do cenzurowania innych forumowiczów zw.pl , czy mają i jak mają pisać aby wam obojgu to się podobało ?. Nie mi was jest oceniać, ale to już są szczyty jak wy się zabieracie do oceniania innych na zw.pl !. Macie główny temat to zajmijcie się nim merytorycznie , a nie tymi co piszą w tym temacie !. Albo się podszkolcie, aby pisać merytorycznie !!!. Narka !.

avatar
~66j6
02.04.2024 19:07

Gliński beznadzieja, Kłosowski dno, Panicz może lepiej dać spobie spokój? Merytorycznie Kuryłło i Antkowiak.

avatar
~Marek
02.04.2024 19:41

TA panicz naprawdę działa w polityce parę lat!? Żarty sobie ta Pani robi czytają z kartki!? Kto jej napisał ten elaborat?

avatar
~Mieszkaniec
02.04.2024 19:31

Zastanawia mnie jedno. Nawet ja posiadam wiedzę, że nie mamy strefy inwestycyjnej bo nie mamy dużej działki, będzie trudno przekonać właścicieli do sprzedaży swoich pod strefę. A większość kandydatów wypowiadało się ,że stworzy strefę? To nie znają albo faktów albo bawią się w dam to dam tamto ?

avatar
~tylko zmiana
02.04.2024 20:17

Antkowiaka POmysł autorski. Nikt tak w Polsce nie robi, ale Antkowiak scali grunty pod strefę i kupi od prywatnych właścicieli. Ciekawe skąd będą pieniądze ? Na strefę w Jaworze ,pod fabrykę Mercedesa , gmina Jawor dostała ziemię od KOWR. A tymczasem Antkowiak, tak jak pomost w Lginiu, sfinansuje w 100 % z pieniędzy gminy. Bogatą mamy gminę. G.. go do Wrocławia.

avatar
~Agnieszka
02.04.2024 20:02

Paniczowa najlepiej wygląda na plakatach uśmiechając się. Nic więcej!

avatar
~ZSL
02.04.2024 20:20

Po występie pani Marty padł mit o profesjinalnejTrzeciej Nodze. Jak można wszystko czytać z kartki, nawet "swobodna wypowiedz" z kartki. To są jakieś jaja. Niech ktoś tej pani powie prawdę.

avatar
~Oko
02.04.2024 20:21

Najobiektywmiejszą wypowiedź miał Pan Wojciech Kuryłło i jemu gratuluję i na niego oddam swój głos!

avatar
~Kontakt ~~
02.04.2024 21:36

Podejrzewam, że to Oko jest zezowate - Hi....!. Bo jak można coś takiego ocenić, co nic w sobie nie ma z tego co ty piszesz - Ba!~ próbujesz nam imputować !!!. Takie z ciebie pozostałości z 1.04., albo " jaj świątecznego _ Hi...!. Stary , po prostu bredzisz !.

avatar
~Zygmunt Blady
02.04.2024 20:22

Cóż Antoni amatorów pogoni.

avatar
~Prośba
02.04.2024 20:24

Streścić ktoś krótko o ma temat jak wypadli kandydaci, ale tak obiektywnie bez lubię go/ją lub nie lubię. Nie chce mi się słuchać tyle czasu :))

avatar
~aszt
02.04.2024 20:49

1. Marta Panicz, 2. Gliński, 3. Antkowiak, 4. Kłosowski , 5. Kuryłło

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl