TworzymyGłos Regionu

reklama

Debata kandydatów na burmistrza Wschowy (VIDEO)
obrazek

Przeprowadziliśmy debatę wyborcza, która zgromadziła kandydatów ubiegających się o fotel burmistrza Miasta i Gminy Wschowa. Wśród nich znaleźli się: Konrad Antkowiak, reprezentujący KWW Konrad Antkowiak Lepsza Wschowa, Przemysław Gliński z KWW Przemysław Gliński Demokratyczna Wschowa, Tomasz Kłosowski z ramienia KW Prawo i Sprawiedliwość, Wojciech Kuryłło z KWW Wojciech Kuryłło oraz Marta Panicz-Szajnkenig, kandydatka KWW Marta Panicz-Szajnkenig.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~Obserwator
03.04.2024 10:38

Tylko Kłosowski nie czytał z kartki, i nie co bronić pozostałtych, pozostali czytali jak referaty.

avatar
~Wschowa
03.04.2024 10:47

Co do czytania z kartki, to trochę szczerości i prawdy by się przydało w komentarzach, tylko Kłosowski nie czytał, całe towarzystwo oprócz niego waliło z przygotowanych materiałów jak talala.

avatar
~Prawda
03.04.2024 10:49

Nie będę komentował osób, pochwalę tylko dwie bo po prostu było to widać na początku debaty aż do końca, Antkowiak i Kłosowski brawo na tle innych to była różnica ogromna. Mam teraz dylemat na kogo zagłosować

avatar
~do -"Narka"
03.04.2024 12:18

Już o 5 godz. wstałeś i się zaczęło, ile dzisiaj napiszesz hejtu.... 10x ... 15x , klasyk kopiuj-wklej. Stan Twojej psychiki został poważnie naruszony, nie kontrolujesz się, wielu czytelników już nie reaguje na Twój ból głowy. Wyłącz się durniu.

avatar
~do do-N
04.04.2024 19:10

Oj tam, oj tam. Czepiasz się. Pensji za darmo nie dają. Pan każe to troll narka klepie w klawiaturę bez składu i ładu, a wierszówka do kabzy kapie.

avatar
~Malina
03.04.2024 12:27

Dla mnie Pan Kuryło i Pan Kłosowski wypowiedz rzeczowa konkretna i Panowie powinni spotkać się 2 turze reszta to pic na wodę fotomontaż .

avatar
~Olaf
03.04.2024 12:47

Kłosowski i Kuryllo wypadli zdecydowanie najlepiej. Konkrety mówią, są to osoby którym można zaufać. Myślę, że nie będą unikać trudnych tematów jak robi to obecny burmistrz.

avatar
~UBAW na CAŁEGO !!!
03.04.2024 13:59

Ludzie, czy wy się czytacie ?. Taki np. "Olaf" - jaki z niego wyborca i jemu podobni na tych stronach ?. Po przeczytaniu kilku wpisów typu tego , np. "Olafa" i jemu podobnych widać jak na dłoni, że to typowi naganiacze - tak zwani trolle i hejterzy osób , kandydatów tych wyborów, których zadaniem jest jednych wspierać, a ich przeciwników mieszać z błotem --- I tak na okrągło i w kółko , i tak bez końca ....!!!. Paru innych - no może 3 - 4 to tacy co to próbują to na poważnie ogarnąć i się bawią z tymi trollami i hejterami w taka ciuciubabkę i drażnią ich swoimi wpisami --- jak np. tego co to sam nazywa się " DURNIEM " i odpowiada kol. " Narka" lub kandydatce do wyborów U.Ch., i odwrotnie !!!. I tak moi kochani hejterzy i trolle się tu na tym zw. pl Bwicie w te wsze sztuczne zagrywki dot, poparcia jednych, a drugich gnoicie !!!. Z analizy wpisów widać, że tylko pan burmistrz Antkowiak ma prawdziwe poparcie bez zbędnych trolli i hejterów !!!. To pozostałe pisanie to jedno wielkie DNO !!!.

avatar
~No oczywiście Antkowiak
03.04.2024 13:24

Zgadza się. POpieram wpisy powyżej . Antkowiak, Antkowiak,Antkowiak. Odpowiedz musi być jedna tylko Antkowiak. Odpowiedz na pytanie , kto najlepiej zarobił na Wschowie. Antkowiak, no oczywiście Antkowiak. Dlatego tak walczy o następne pieniądze z kasy gminy Wschowa. Tylko Antkowiak.

avatar
~do powyżej
04.04.2024 18:33

Nie zapominaj o znajomym „królika” z SK.

avatar
~Adaś
03.04.2024 14:34

Pierwsza uwaga...., nie spodziewałem się, że aż tak jesteście Państwo podzieleni w zdaniu ? Na ogół było: PiS kontra My z drobnymi "wtyczkami" i koniec. Jak w wielkich USA - północ contra południe. Co do samej "Debaty" : pomysł mi się spodobał a oczekiwanie miałem ograniczone, to przecież nie champions league ..... ale nalałem sobie i odpaliłem. Ocena: Pani Panicz PSL - aż nie chce się wierzyć, że kiedyś była V-ce , nie teraz jeszcze, za 10 lat... może? Pan Kuryłło - na to liczyłem, "słodko" i grzecznie, ale, że byłeś już 4 lata v-ce starostą żeś Pan nie wspomniał, żeś mógł ten swój program wykonać już dawno żeś nie wspomniał .... miałeś już swoje 5min drogi Panie i nie proś o więcej boś nie do tego. Pan Gliński hmmm..... w nim widziałem dla p. Antkowiaka realne "zagrożenie" a tu osłupiałem tą jego nieokrzesaną nonszalancją .... facet się przy "ścianie" zatarł. Za pewny był Pan siebie zbyt pewny, nie dało się konkurentów "polać wodą" aby przygaśli. No i Oni: p. Kłosowski - jak dotąd czysta formułka resortu i systemu, a tu taka przemiana, na duży plus ( aż musiałem dolać). Grzecznie i jakby wiedział co mówi, robił nadzieję na bazie sukcesu Morawieckiego ale bez pewności co mu da Tusk z mędrca zakłopotaniem. Tylko to jedno (powtarzane przez niego jako pewnik), że się już "narobił" i my publika zawsze darzyliśmy go oceną najwyższą.... a fuuuu, 100% zuchwalstwo. Kto to Panu takie rzeczy nagadał, jakie doświadczenie biznesowe, jakie zaufanie ? I dwa zdania o obecnym burmistrzu: nie jest erudytą, nie chodzi na Sesje ( jestem zdania, mógłby ), nie ma daru słowa jak p. Grabka itd. ale jednak, tu nie ma wątpliwości, zrobił drobnych, potrzebnych inwestycji najwięcej . Porównując z poprzednikami burmistrzami - (p. Patalas, Grabka), to Oni byli przy nim nierobami dlatego zagłosuję na prozę, na przewidywalność . Do przemyślenia: ja, całkowicie wykluczam emerytów z opcji głosowania na nich, wstydem jest dla dzisiejszej populacji aby stare "wapniaki" na dzisiaj miały nami rządzić . Pozdrawiam Adaś

avatar
~Wyborca
03.04.2024 15:54

Dzięki Adaś, ot chodziło

avatar
~do Adasia
03.04.2024 18:11

swoje nie przychodzenie na sesję tłumaczy tym, że nie chce wysłuchiwać opozycji - Adasiu błagam skomentuj to. Tylko szczerze, bo wiesz jak wielu cię chętnie czyta. no i chudakową też!

avatar
~mieszkaniec
04.04.2024 12:53

Nic dodać nic ująć brawo

avatar
~Urszula Chudak do Adasia
04.04.2024 13:09

Aż boję się myśleć, co Pan Panie Adasiu sądzi o mnie, skoro mężczyzn w sile wieku, mimo, że już emerytów, nazywa wapniakami. Nawet nie podejrzewam Pana, że Pan nie wie, iż dojrzałość to bardziej świadomość np. tego, że nie da się przejść każdą drogą i dotrzeć wszędzie - tak w życiu jak i w samorządzie. Natomiast młodość - to świeżość spojrzenia i dynamizm. Dopiero mieszanka tych dwóch wartości, daje oczekiwane rezultaty. W samorządzie także. Bo "żeby coś znaleźć, trzeba wiedzieć czego się szuka" pisał ks. J. Twardowski. A po zatem wiek to naprawdę tylko liczba!!! Podejrzewam, że wielu tu komentujących zna mnie osobiście - czy ja wyglądam na staruszkę? O samopoczuciu pisać nie będę, by nie uprawiać kryptoreklamy. Ps. Zna Pan wielu młodych, którzy "rwą się" do polityki? Ja nie. Mają zupełnie inne potrzeby i priorytety.

avatar
~Ola
03.04.2024 18:37

A gdzie w tym wszystkim Dębowa Łęka ?

avatar
~I TO jest Poważna kandydatka ;
04.04.2024 19:37

" ~Urszula Chudak do Adasia" - I to ma być poważna kandydatka i jej lista w tych wyborach ? - ŚMIECH NA SALI to skromnie powiedziane. Co to mam być? - " jedna babie drugiej babie - w tym przypadku kandydatka do Adasia " i tak na okrętkę. Ludzie nie róbcie siary !. To są wybory, a nie popierduszki na na "Różowym Dywanie".

avatar
~Justyna
03.04.2024 18:53

Gliński beznadzieja, słaby Kłosowski tylko Kuryłło i Antkowiak mieli coś do powiedzenia. O pani Marcie przez grzeczność nic nie napiszę.

avatar
~ja
03.04.2024 19:38

Kłosowski jako jedyny znalazł czas, żeby się przygotować? Czy inni po prostu nie mają nic do powiedzenia i koledzy z wyższych szczebli musieli napisać "co myśleć i mówić"?

avatar
~DO()ja
04.04.2024 16:54

Śmiech na sali , w czym ty tu widzisz przygotowanie --- jedynie to zabrzmi ; melduję wykonanie rozkazu !!!!, I to wszystko, a po tym pójdzie lawina nepotyzmu i kolesiostwa .

avatar
~Monia
03.04.2024 21:05

Kłosowski i Kuryłło wypadli najlepiej. Gliński średnio, Antkowiak najsłabszy.

avatar
~Monia-litości!.
04.04.2024 08:37

Nie bądź blondynką z kawałów, podobnie jak (~ja) ?. Litości-Monia-litości. Już mieliśmy takich burmistrzów i radnych jak ci niektórzy kandydaci przez ostatnie trzydzieści lat w naszej Wschowie i co nam zostało - jedna wielka ruina . Monia - litości.

avatar
~wschowianin
04.04.2024 09:00

Monia Ty chyba pomyliłaś kandydatów, że takie bzdury piszesz. Bądz obiektywna.

avatar
~gal
04.04.2024 10:19

Miałem całkiem inne zdanie o Kłosowskim przed debatą... Kłosowski albo Antkowiak reszta to jest po prostu dramat.

avatar
~Ktoś tam
04.04.2024 10:26

Brawo Brawo Pani MARTA TRAGEDIA I Pan GLIŃSKI. Kury... zaraz po wcześniej wymienionych. Pan Antkowiak mnie nie zaskoczył spodziewałem się takiej płynnej krótkiej rzeczowej wypowiedzi. Pan Kłosowski Natomiast również mnie zaskoczył natomiast jego się nie spodziewałem że aż tak będzie się wyróżniał na tle kandydatów.

avatar
~Do Marty
04.04.2024 10:27

Pani Marta to tylko ładnie na plakacie wygląda, bo wypowiedzi i czytanie z kartki to po prostu jakieś jaja

avatar
~zza winkla
04.04.2024 10:27

Zróbcie sondę wyborczą ?

avatar
~Malwina
04.04.2024 13:08

To ten Pan klamczuszek na 2 miejscu

avatar
~uff
04.04.2024 13:39

Widzę po komentarzach, że jednak we Wschowie ludzi trochę zaczynają myśleć. Nie patrząc na przekaz z trollowni PO, ludzie widzą i piszą w komentarzach , że jednak kandydat PIS Kłosowski ma w wielu aspektach rację. I jako jedyny nie klepał przekazu z kartki, tylko mówił jak jest.

avatar
~Czytelnik
04.04.2024 15:55

Żadna wizja dla wioski wschowskiej. Nic ciekawego tu nie bedzie

avatar
~Adaś
04.04.2024 16:30

Ad. "U.Ch." - forumowiczu ...., Pani chce mnie wciągnąć do dyskusji interdyscyplinarnej ( biologii, medycyny, kulturoznawstwa, psychologii, antropologii) zwanej gerontologią, co jest tu i teraz nie możliwe. Sam nie jestem młody, wiem co to znaczy prowadzić firmę, wiem ile to należy włożyć pracy aby był z tego "chleb" dlatego stoję przy tezie: skoro tak wyprocesowany stan wieku (60 i 65l) został wywalczony ( PO na tym przegrało poprzednie wybory - 65 i 67l) to nie czyńmy na dzisiaj precedensów, to w końcu o co poszła ta wojna programowa z 2019 (PiS - przywróci stan prawny odejścia na emeryturę ) ...... mężczyzna w tzw. sile wieku z b. dobrą emeryturą dla ZUS jest już tylko "formułką" . Jeszcze jedno - co innego być pełnoetatowym pracownikiem adm. państwowej a co innego samorodnie uczestniczyć, od czasu do czasu, w jakiś tam "świętowaniu". Funkcja burmistrza to szczególnie, "etacik" radnego mniej szczególnie, to p. Ulu już nie stan "świadomości" czy temperamentu ( a na to viagry nie ma) to umiejętności, erudycja i 10% talentu. I dla przypomnienia: czynnik motywujący ..... jakby Pani nie uważała, węże po kieszeniach chodzą wszędzie..... tu 20 koła, tam 2, tam 1. To jest główny motywator, kasa ! Mając jednak 8 chętnych na jedno miejsce radnego, 5 chętnych na 1 miejsce burmistrza widzi Pani trudność z decyzją ........ takiego 40-50 latka w Pani przywilejach ? Wspaniała forma bardzo cieszy więc zdrowia życzę i długich spacerów...... nie polityki. A poplotkować nikt nam nie zabroni. Ad. - "do Adasia" forumowiczu...., już Pani/nu odpowiedziałem...., - Widziałbym burmistrza zawsze na Sesjach RMiG w dyskusji z każdym radnym. Dla szacunku do urzędu, dla potrzeby rozstrzygnięcia spraw, dla wysłuchania bieżącego notesu. Wiem, p. Antkowiak pomija Sesje, wiem (od p. Patalas), że nie ma takiego obowiązku (bo za to mu nie płacą ? ) i ubolewam. Adaś

avatar
~do Adasia
05.04.2024 12:39

ja i bez p Patalas wiem, że urzędowo nie musi, z szacunku do mieszkańców i radnych już tak!!! Chociaż poprzednia burmistrz to żaden autorytet. Widziałeś Adasiu jej aktywność jako wice w powiecie? Ja nie widziałem a właściwie nie widział nikt.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl