TworzymyGłos Regionu

Dbają o bezpieczeństwo na Jeziorze Sławskim - WOPR Sława rozpoczął sezon (FOTO)

Wtorek, 25 kwietnia 2023 o 08:51, aktualizacja Wtorek, 25 kwietnia 2023 o 09:08, autor: 0
Dbają o bezpieczeństwo na Jeziorze Sławskim - WOPR Sława rozpoczął sezon (FOTO)

Nadchodzące wielkimi krokami lato przyciąga miłośników wodnych sportów i rekreacji nad brzegi Jeziora Sławskiego. W celu zapewnienia bezpieczeństwa korzystającym z jeziora, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR) uruchomiło pełny nadzór nad bezpieczeństwem na wodzie.

Dbałość o bezpieczeństwo na Jeziorze Sławskim

Ratownicy WOPR pełnią już patrole na całym Jeziorze Sławskim. Ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy chcą cieszyć się wypoczynkiem na wodzie.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą

Wypoczynek nad wodą kojarzy się z beztroską i relaksem. Warto jednak pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo nasze i innych osób, korzystających z jeziora. Dbanie o siebie i innych to podstawa podczas rekreacji nad wodą. Aby uniknąć niebezpieczeństw, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa.

1. Kamizelka ratunkowa

Kamizelka ratunkowa to podstawowe wyposażenie każdej osoby korzystającej z wody. Warto pamiętać, że noszenie kamizelki ratunkowej jest obowiązkowe podczas korzystania z kajaków, rowerów wodnych, pontonów oraz innych sprzętów wodnych.

2. Unikanie pływania po spożyciu alkoholu

Spożycie alkoholu wpływa negatywnie na koordynację ruchową i zdolności poznawcze. Pływanie po spożyciu alkoholu zwiększa ryzyko utonięć i wypadków na wodzie. Dlatego ważne jest unikanie pływania po alkoholu.

3. Uwaga na sygnały ratowników

Sygnały ratowników na plaży i na wodzie to ważne informacje dla wszystkich korzystających z jeziora. Sygnały te informują o aktualnej sytuacji na wodzie, ostrzegają przed niebezpieczeństwami oraz wskazują miejsca bezpieczne dla kąpieli.

Zachowajmy szczególną ostrożność

Podczas wypoczynku nad wodą warto zachować szczególną ostrożność. Według danych WOPR, co roku dochodzi do wielu wypadków na wodzie. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad, które zmniejszają ryzyko wypadków na wodzie.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na wodzie to sprawa, która dotyczy nas wszystkich. Dlatego zachowajmy szczególną ostrożność i przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa podczas korzystania jezior.

Źródło/foto: WOPR Sława
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl