TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czym są fungicydy i jak działają?

Piątek, 26 kwietnia 2024 o 13:32, autor: 0
Czym są fungicydy i jak działają?

Rośliny w ogrodzie narażone są na wiele, różnych problemów - wśród nich są choroby grzybowe, które potrafią całkowicie opanować roślinę i ją zniszczyć. Grzyby potrafią także wyrosnąć na trawniku i sprawić, że będzie on wyglądał nieatrakcyjnie. Nic więc dziwnego, że tak wielu ludzi zastanawia się nad tym, w jaki sposób można pozbyć się czarcich kręgów (grzybów rosnących w grupach) z trawnika czy też chorób grzybowych toczących różne inne rośliny. Jakie środki grzybobójcze będą najlepsze i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? I ostatecznie gdzie warto ich szukać?

  • Jak ochronić ogród przed grzybami - czym są fungicydy?
  • Preparaty grzybobójcze - na co zwrócić uwagę przy wyborze?
  • Gdzie znaleźć środki ochrony roślin, chroniące przed chorobami grzybowymi?

Jak ochronić ogród przed grzybami - czym są fungicydy?

Patogeny grzybowe mogą wywoływać takie choroby, jak brunatna plamistość liści, rdza brunatna pszenicy czy septorioza paskowana liści. Aby nie doprowadzić do rozwoju tych oraz podobnych chorób, trzeba stosować specjalne środki ochrony przed grzybami czyli tak zwane fungicydy. Fungicyd to preparat do zwalczania chorób grzybowych czy to na powierzchni roślin czy też w ich wnętrzu. Jak działają fungicydy? Ich działanie jest dwojakie: przede wszystkim tworzą ochronną warstwę na roślinie co pozwala na zapobieganie zachorowaniom, a oprócz tego mają także właściwości lecznicze, które pozwalają na uleczenie rośliny, gdy ta jest już chora.

Preparaty grzybobójcze - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze preparatu grzybobójczego? Przede wszystkim jaki to rodzaj preparatu: istnieją bowiem fungicydy kontaktowe (powierzchniowe), fungicydy wgłębne (przenikające do środka rośliny) oraz fungicydy systemiczne (układowe). Oprócz tego warto zwrócić uwagę na najpopularniejsze substancje czynne występujące w danym preparacie oraz na to, w jakim stężeniu się one w nim znajdują. 

Gdzie znaleźć środki ochrony roślin, chroniące przed chorobami grzybowymi?

Dobry sklep ogrodniczy to miejsce, gdzie znajdziesz środki ochrony roślin różnego typu, także fungicydy. Szczególnie warto szukać produktów w sklepach internetowych, bo w ten sposób będziesz mieć odpowiednią ilość czasu na zapoznanie się ze składem interesujących cię preparatów, sprawdzisz jak działają, jak wpływają na procesy chorobowe roślin uprawnych, co mówili o nich inni, którzy już wcześniej skorzystali z danego środka. To wszystko pozwoli ci wybrać takie grzybobójcze środki ochrony roślin, które faktycznie sprawdzą się w twoim ogrodzie. 

Sklep rolno-ogrodniczy DAM-SAD

Adres firmy:
Nowy Miedzechów 12A, 05-604 Jasieniec

Telefon:
+48 518 419 813

Strona WWW:
https://sklep.dam-sad.pl/

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl