TworzymyGłos Regionu

reklama

Co tu robi Elżbieta Jaworowicz?! Wschowa świętuje Dni Seniora (VIDEO)

Piątek, 24 listopada 2023 o 17:27, aktualizacja Piątek, 24 listopada 2023 o 17:44, autor: 2
Co tu robi Elżbieta Jaworowicz?! Wschowa świętuje Dni Seniora (VIDEO)

We Wschowie trwają dwudniowe Dnia Seniora 2023, organizowane przez burmistrza Konrada Antkowiaka, gminną pełnomocnik ds. seniorów, Martę Szeroką, oraz Centrum Kultury i Rekreacji. Impreza rozpoczęła się w sali widowiskowej CKiR z udziałem chórów Kantylena i Lutnia, a także występem zespołu Morris.

Prelekcje edukacyjne dla seniorów

Poza muzycznymi występami publiczność miała szansę uczestniczyć w prelekcjach przedstawicieli policji, OPS oraz ZUS'u, które miały na celu edukację i wsparcie seniorów w różnych aspektach życia społecznego i prawego.

Moda i śmiech w rolach głównych

Podczas wydarzenia odbył się również pokaz mody sklepu Styl i Szyk ze Wschowy. W gustownych kreacjach na wybiegu pokazali się sami seniorzy, demonstrując, że moda nie ma wieku. Dodatkową atrakcją był występ Marty Szerokiej, która wcieliła się w rolę Elżbiety Jaworowicz z programu „Sprawa dla Reportera”, przynosząc dużo śmiechu i radości.

Seniorzy kształtują życie w gminie

Burmistrz Konrad Antkowiak w swoim przemówieniu podkreślił znaczącą rolę seniorów w życiu miasta i gminy. "To wy kształtujecie życie w tej gminie. Musimy liczyć się z waszym zdaniem," powiedział, akcentując, jak ważną grupą społeczną są seniorzy. Podkreślił również, że seniorzy będą mieli jeszcze większą możliwość przedstawiania swoich projektów uchwał do rozpatrzenia na sesjach Rady Miejskiej, a wszystko to za sprawą nowo powstałej Rady Seniorów.

Dni Seniora 2023 trwają dwa dni

Zwieńczeniem dnia będzie występ Wojciecha Gąssowskiego, który na scenę CKiR wyjdzie punktualnie o godzinie 18:00. W sobotę (25 listopada) seniorzy bawić się będą w Przyczynie Dolnej. Tam zaplanowano Bal Seniora.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Gekon
25.11.2023 11:20

Ach ten urok burmistrza...

avatar
~Ela
25.11.2023 12:28

Brawo Burmistrz Antkowiak żaden przed nim nie cenił seniorów

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl