TworzymyGłos Regionu

reklama

Burmistrz Wielgus zaprezentowała, jak zmieniły się ulice gminy Szlichtyngowa. „Mała gmina, a tyle inwestycji”

Wtorek, 05 marca 2024 o 19:42, aktualizacja Wtorek, 05 marca 2024 o 20:34, autor: 9
Burmistrz Wielgus zaprezentowała, jak zmieniły się ulice gminy Szlichtyngowa. „Mała gmina, a tyle inwestycji”

W ciągu ostatnich lat Gmina Szlichtyngowa podjęła szereg działań mających na celu poprawę infrastruktury drogowej. Burmistrz Jolanta Wielgus przedstawiła wyniki tych inwestycji, podkreślając ich znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców.

Modernizacje w Szlichtyngowej, Nowych Drzewcach, Goli i Jędrzychowicach

Już na początku kadencji rozpoczęto prace nad remontem ulic Pułaskiego i Ogrodowej. Projekt ten był nie tylko remontem nawierzchni, ale również modernizacją infrastruktury podziemnej.

W 2023 roku zakończono gruntowny remont drogi w Nowych Drzewcach, zapewniając lepszą dostępność do osiedla domków jednorodzinnych. Ulica otrzymała nową nawierzchnię asfaltową, podbudowę z kruszywa oraz elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym progi zwalniające.

W miejscowości Gola zakończyła się przebudowa drogi prowadzącej do cmentarza, co znacznie ułatwiło dostęp do tego ważnego miejsca. Podobne działania podjęto w Jędrzychowicach, gdzie droga od kościoła do cmentarza została nie tylko wyremontowana, ale i wzbogacona o nową nawierzchnię chodnika i wjazdy na posesje.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Inwestycje drogowe w Szlichtyngowej i okolicach

Remont ulicy Łąkowej w Szlichtyngowie to kolejny przykład gminnych działań. Ulica zyskała nie tylko nową nawierzchnię, ale także wyniesione przejście dla pieszych, co znacznie poprawia bezpieczeństwo.

W Górczynie, na osiedlu Leśnym, wybudowano drogi na sześciu ulicach, co pozwoliło na lepszą komunikację wewnątrz osiedla. Zadanie to objęło również budowę kanalizacji deszczowej i kanału technologicznego.

Na początku 2024 roku zakończono przebudowę ulicy Cichej i Sienkiewicza, gdzie zastosowano nowoczesne rozwiązania, takie jak nawierzchnia z kamienia polnego i kostki betonowej, a także stylowe oświetlenie LED.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~Nero
05.03.2024 20:57

We Wschowie burmistrz mówi o drogach, które chciałyby zrobić w przyszłej kadencji, ale nie wiem dlaczego nie mówi o drogach zdobionych w ciągu ostatnich lat, kiedy można było na ten cel pozyskać masę pieniędzy z unii i rządu..

avatar
~Mieszkaniec
05.03.2024 21:15

Można, można. I tu ma Pani mój głos i mojej rodziny na II kadencję.

avatar
~Też mieszkaniec
06.03.2024 10:59

Martwię się czy Pani burmistrz nie urwała zawieszenia jadąc ulicą leśną.

avatar
~oj
06.03.2024 18:03

Jakby zrobiła ul. Leśną pisałbyś, że pod domem masz błoto.

avatar
~Zeta
06.03.2024 18:14

Wszystkiego od razu nie da się zrobić ale Pani pokazuje że sporo można zdziałać. Brawo. Ja czekam na ścieżkę rowerową z Jędrzychowic do Wschowy i mam nadzieję że powstanie...

avatar
~Mieszkaniec
06.03.2024 22:36

Oj super by było, gdyby ścieżka powstała.

avatar
~Też mieszkaniec do oj
07.03.2024 15:58

A wystarczy czytać ze zrozumieniem. Nawiasem mówiąc wolę błoto od słomy w butach.

avatar
~Do Burmistrz
07.03.2024 20:16

A sprawy społeczne? Całkowicie zaniedbane. Inwestycje nie rozwiążą problemów mieszkańcow, poprawiają tylko bezpieczeństwo na drogach, drogi to nie wszystko. Trzeba w każdym obszarze pracować a nie tylko w jednym.

avatar
~Ja
07.03.2024 22:23

"Zastosowano nowoczesne rozwiązania takie jak nawierzchnia z kamienia polnego" pani burmistrz furmanki dawno odeszły do lamusa.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl