TworzymyGłos Regionu

reklama

Zakończenie przebudowy drogi w Nowych Drzewcach (FOTO)

Czwartek, 10 sierpnia 2023 o 10:56, aktualizacja Czwartek, 10 sierpnia 2023 o 11:09, autor: 0
Zakończenie przebudowy drogi w Nowych Drzewcach (FOTO)

W miejscowości Nowe Drzewce zakończyły się prace budowlane, które obejmowały kompleksową przebudowę drogi prowadzącej do osiedla domków jednorodzinnych. Wykonane prace wpłyną z pewnością na poprawę bezpieczeństwa i komfortu użytkowników.  

„Nowe Drzewce to kolejna miejscowość w naszej gminie, w której zrealizowano inwestycję w zakresie poprawy infrastruktury drogowej. Do tej pory droga o nawierzchni tłuczniowej stała się drogą z prawdziwego zdarzenia” – mówi Burmistrz Jolanta Wielgus.

Szczegóły Inwestycji

Projekt nosił nazwę „Przebudowa drogi gminnej nr 005838F, położonej na dz. nr 253 w obrębie Nowe Drzewce”. Obejmował on odcinek drogi o długości 430 m w Nowych Drzewcach. Wykonano w ramach niego:

  • Podbudowę z kruszywa
  • Asfaltową nawierzchnię jezdni
  • Zjazdy i dojścia do posesji z kostki betonowej
  • Utwardzenie poboczy kruszywem
  • Obsianie terenów zielonych mieszanką traw
  • Wykonanie kanału technologicznego
  • Usunięcie kolizji z istniejącą siecią elektroenergetyczną
  • Oznakowanie drogowe poziome oraz zamontowanie znaków pionowych
  • Wprowadzenie elementów bezpieczeństwa, takich jak dwa progi zwalniające, ograniczenie prędkości do 30km/h oraz ograniczenie tonażowe do 3,5 t z wyłączeniem pojazdów rolniczych i służb komunalnych

Odbiór Techniczny i Wartość Inwestycji

Odbiór techniczny inwestycji odbył się dnia 9 sierpnia 2023 r. przy udziale Burmistrz Miasta i Gminy Jolanty Wielgus, Zastępcy Błażeja Rajman, radnych Rady Miejskiej: Andrzeja Kromolińskiego, Wojciecha Krygiera, Krystiana Śladewskiego, przedstawicieli wykonawcy, inspektora nadzoru oraz pracowników Urzędu Miasta i Gminy. Wartość zadania to kwota 1.169.838,34 zł, z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 350.000,00 zł. Wykonawcą robót było Konsorcjum: Lider – DROGTRANZ Sp. z o.o. z Góry oraz Partner – Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Sp. z o.o. z Leszna. Nadzór inwestorski sprawowała firma Usługi Inżynieryjne „KRAKEN” – Marek Kałamajka.


Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl