TworzymyGłos Regionu

reklama

Burmistrz Wielgus spotkała się z dyrektorami szkół. Omówiono inwestycje na 2024 r.

Środa, 10 stycznia 2024 o 13:10, aktualizacja Środa, 10 stycznia 2024 o 23:01, autor: 1
Burmistrz Wielgus spotkała się z dyrektorami szkół. Omówiono inwestycje na 2024 r.

W dniu 10 stycznia 2024 roku, Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Jolanta Wielgus, spotkała się z dyrektorami szkół z terenu gminy, aby przedyskutować plany na rok 2024, które mają na celu poprawę warunków edukacyjnych.

Wśród obecnych byli: Marta Krawczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach, Czesława Świercz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Starych Drzewcach, oraz Justyna Jasik, dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjnych w Szlichtyngowej. W spotkaniu uczestniczył również Kierownik Referatu Organizacyjnego, Jarosław Gnat.

Kluczowe inwestycje na rok 2024

Przedstawiono szczegółowe plany inwestycyjne, które mają znacząco wpłynąć na jakość edukacji w gminie:

  1. Szkoła Podstawowa w Jędrzychowicach otrzyma 50.000 zł na adaptację pomieszczenia na archiwum.
  2. W Szkole Podstawowej w Starych Drzewcach zainwestuje się w sumie 620.000 zł na utwardzenie parkingu (200 tys. zł), budowę boiska wielofunkcyjnego (350 tys. zł), ogrodzenie szkoły (40 tys. zł) i malowanie pomieszczeń (30 tys. zł).
  3. Przedszkole Samorządowe w Szlichtyngowie zostanie wyposażone w nową instalację elektryczną (100 tys. zł) oraz wymieni rynny i dach (215 tys. zł) za łączną sumę 315.000 zł.
  4. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szlichtyngowie otrzyma 295.000 zł na wymianę okien w sali gimnastycznej (140 tys. zł), utwardzenie terenu (55 tys. zł) i wykonanie zadaszeń nad trzema wejściami (100 tys. zł).

Wsparcie dla edukacji i nauczycieli

Burmistrz Jolanta Wielgus wyraziła swoje wsparcie dla szkół i zapewniła dyrektorów o pomocy samorządu w rozwiązywaniu problemów. "Stwarzamy najlepsze warunki do pracy dla nauczycieli i zdobywania wiedzy dla uczniów," - podkreśliła.

Podczas spotkania poruszono również kwestie programów artystycznych szkół w organizacji imprez gminnych, składania wniosków o nadanie orderów i odznaczeń dla nauczycieli, oraz podziału funduszu sołeckiego.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Hi...hi...
11.01.2024 09:01

Komu mają służyć takie robocze publikacje burmistrza na temat inwestycji w szkołach, jak wszyscy wiemy, ze to jest codziennym obowiązkiem tego burmistrza i jego pacy na tym urzędzie /. >, JAK tak dalej pójdzie TO Za nie długo to pani burmistrzyni będzie publikować swoje poranne picie kawki - jako relaks burmistrza przy pracy !!! Hi ...hi. Czy to ma być " nowa forma reklamy przedwyborczej" pani burmistrz ?. Nie ważne jak piszą i mówią, aby tylko zaistnieć w mediach !!!!!. No cóż - " wręczanie tekturowych czeków" z rąk przedstawicieli pisu się skończyło to trzeba to czymś zastąpić ! Hi...hi.!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl