TworzymyGłos Regionu

reklama

Bieg patriotyczny w Parku Wolsztyńskim. Uczestnicy w barwach narodowych uczcili Dzień Flagi

Czwartek, 02 maja 2024 o 19:39, autor: 0
Bieg patriotyczny w Parku Wolsztyńskim. Uczestnicy w barwach narodowych uczcili Dzień Flagi

2 maja, w Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, Park Wolsztyński we Wschowie stał się miejscem wyjątkowego wydarzenia. Stowarzyszenie Aktywna Wschowa zorganizowało bieg patriotyczny, który zgromadził uczestników ubranych w biało-czerwone barwy.

O godzinie 18:00 uczestnicy zgromadzili się w parku, aby wspólnie uczcić ważne święto narodowe. Wśród biegaczy panowała wesoła atmosfera, a ich stroje dodatkowo podkreślały uroczysty charakter wydarzenia. Organizatorzy podkreślali, że podczas tego wydarzenia nie liczyły się wyniki, dystans, ani tempo biegu. "Najważniejsza była obecność i patriotyczny duch," zaznaczył jeden z uczestników.

Święto Narodowe Trzeciego Maja będzie obchodzone we Wschowie z podobnym zaangażowaniem jak Dzień Flagi. Obchody rozpoczną się od rana. O godzinie 10:00 mieszkańcy zgromadzą się na Mszy Świętej w Kościele Farnym. Godzinę później, o 11:00, zaplanowano uroczystość patriotyczną pod pomnikiem przy ul. Łaziennej.

O 14:00 Park Wolsztyński ponownie stanie się centrum wydarzeń – tym razem z okazji happeningu zorganizowanego przez Hufiec ZHP Wschowa. Happening ten będzie kolejną okazją do podkreślenia znaczenia Konstytucji 3 Maja oraz do integracji mieszkańców wokół ważnych wartości narodowych.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl