TworzymyGłos Regionu

reklama

Biblioteka zaprasza na Narodowe Czytanie. Gościem specjalnym Teresa Lipowska

Czwartek, 04 lipca 2024 o 10:48, aktualizacja Wtorek, 09 lipca 2024 o 11:14, autor: 1
Biblioteka zaprasza na Narodowe Czytanie. Gościem specjalnym Teresa Lipowska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie ogłosiła kolejną edycję Narodowego Czytania. W tym roku gościem specjalnym będzie Teresa Lipowska, aktorka znana m.in. z serialu „M jak Miłość”. Wydarzenie odbędzie się 7 września 2024 roku. Mieszkańcy, którzy chcą wziąć czynny udział, mogą już zgłaszać swoją chęć.

Teresa Lipowska przeczyta fragmenty „Kordiana”

W tym roku uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z "Kordianem" Juliusza Słowackiego. To romantyczny dramat, który stawia pytania o patriotyzm i poświęcenie dla ojczyzny. 

Jedną z osób, która przeczyta wybrane fragmenty dzieła będzie Teresa Lipowska, uznana polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, urodzona 14 lipca 1937 roku w Warszawie. Jest najbardziej znana z roli Barbary Mostowiak w popularnym serialu telewizyjnym "M jak miłość", którą gra od 2000 roku. Lipowska ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie w 1958 roku. W trakcie swojej długiej kariery występowała na deskach wielu warszawskich teatrów, w tym Teatru Narodowego i Teatru Kwadrat. Zagrała w wielu filmach i serialach telewizyjnych, zdobywając uznanie publiczności i krytyków.

Zobacz: Narodowe Czytanie z udziałem Artura Barcisia (VIDEO)

Jak wziąć udział?

Wszyscy zainteresowani udziałem w wydarzeniu mogą zgłaszać się do końca lipca. Biblioteka przyjmuje zgłoszenia osobiście lub telefonicznie pod numerem 65 540 24 51. Samo czytanie rozpocznie się o godzinie 10:30 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie (ul. Niepodległości 1). Po spotkaniu przewidziano spotkanie autorskie z Teresą Lipowską.

Aktualizacja, 9 lipca: Biblioteka informuje o braku wolnych miejsc.

Wspomnienia z ubiegłego roku

Warto przypomnieć, że poprzednia edycja Narodowego Czytania we Wschowie była wyjątkowa. Gościem specjalnym był Artur Barciś. Znany polski aktor nie tylko czytał wybrane fragmenty „Nad Niemnem”, ale także wziął udział w spotkaniu z mieszkańcami, podczas którego opowiadał między innymi o swojej roli w filmie „Znachor”.

Zobacz: Spotkanie z Arturem Barcisiem w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wschowa

Foto: M jak Miłość (Instagram)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
04.07.2024 12:05

Zawsze bardzo chciałam wziąć czynny udział w dwóch wydarzeniach - w Dyktandzie i w Narodowym Czytaniu. Dzięki naszej bibliotece i jej profesjonalnej kadrze - udało mi się spełnić i jedno i drugie. Atmosfera panująca podczas tych spotkań, jest nacechowana dużą kulturą i swoistym ciepłem. W tym roku, przyjdzie mi kolejny raz przeżyć te emocje i za to bardzo dziękuję Pani Dyrektor i jej Zespołowi. Oby tylko pogoda dopisała, a pięknie przygotowany ogród przy bibliotece, dopełni już reszty. Każde napisane tu słowo, w moim odczuciu, jest jak najbardziej prawdziwe! Bo jaki miałabym interes "kadzić" na wyrost?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl