TworzymyGłos Regionu

reklama

Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych w gminie Szlichtyngowa

Środa, 22 maja 2024 o 13:19, autor: 0
Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych w gminie Szlichtyngowa

Prace nad poprawą bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w gminie Szlichtyngowa oraz w miejscowościach Górczyna i Jędrzychowice dobiegają końca. Modernizacja obejmuje kluczowe odcinki drogi krajowej nr 12, zwiększając bezpieczeństwo zarówno dla pieszych, jak i kierowców.

Nowe oświetlenie LED

Zamontowano nowoczesne słupy oświetleniowe wyposażone w energooszczędne lampy LED. Nowe oświetlenie znacznie poprawi widoczność przejść dla pieszych, co ma kluczowe znaczenie w godzinach wieczornych i nocnych. Dzięki temu kierowcy będą mogli szybciej dostrzec pieszych, co zmniejszy ryzyko wypadków. Projekt obejmuje również doprowadzenie zasilania energetycznego do nowych słupów oświetleniowych.

Zobacz: Odmulenie stawu w Goli zakończone (FOTO)

Pomoc dla niedowidzących i niewidomych

W ramach prac montażowych, na przejściach dla pieszych zamontowano specjalne płytki fakturowane. Są one dedykowane osobom niedowidzącym i niewidomym, ułatwiając im bezpieczne poruszanie się po drogach. Płytki te zapewniają lepszą orientację w przestrzeni, zwiększając ich samodzielność i bezpieczeństwo.

Zobacz: Droga do Puszczy zyskała nową jakość. Zobacz zdjęcia przed i po

Efekty widoczne gołym okiem

Mieszkańcy gminy Szlichtyngowa już teraz mogą zauważyć znaczącą poprawę bezpieczeństwa na drogach. Montaż nowych oświetleń i płytek fakturowanych to kolejny krok w stronę tworzenia bezpieczniejszej przestrzeni publicznej, odpowiadającej na potrzeby wszystkich użytkowników dróg.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl