TworzymyGłos Regionu

reklama

Beata Szydło na wschowskim Rynku: „Głosujcie na Elżbietę Rafalską”

Środa, 22 maja 2024 o 19:55, aktualizacja Środa, 22 maja 2024 o 20:06, autor: 55
Beata Szydło na wschowskim Rynku: „Głosujcie na Elżbietę Rafalską”

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, Beata Szydło, zachęcała mieszkańców Wschowy do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i wsparcia Elżbiety Rafalskiej. Spotkanie kampanijne, które odbyło się na wschowskim rynku, przyciągnęło wielu mieszkańców, którzy mieli okazję wysłuchać przemówienia byłej premier.

Szydło: "Elżbieta Rafalska to najlepszy wybór"

Beata Szydło rozpoczęła swoje wystąpienie od podkreślenia zasług Elżbiety Rafalskiej oraz jej kompetencji do pełnienia funkcji europosła. Przypomniała o wspólnej drodze politycznej, zaznaczając, że Rafalska zawsze była zaangażowana i oddana sprawom społecznym. Szydło podkreśliła: "Znamy się od bardzo dawna, przeszłyśmy ze sobą trudny szlak polityczny. Takich ludzi jak Ela potrzeba w Parlamencie Europejskim."

Krytyka Unii Europejskiej

Beata Szydło wyraziła również krytyczne uwagi pod adresem obecnej polityki Unii Europejskiej, szczególnie w kontekście biurokracji i obciążeń dla obywateli. "Unia Europejska zaczyna być taką instytucją opresyjną i zamiast wspierać ludzi, gwarantować im bezpieczeństwo, wszystko to idzie w złym kierunku" – powiedziała.

Była premier zwróciła uwagę na rosnące koszty życia, wskazując na szybujące w górę rachunki za prąd i gaz. Przestrzegała przed zbytnim zdominowaniem UE przez ideologię lewicowo-liberalną, podkreślając potrzebę zmian i większego zaangażowania Polaków w sprawy europejskie.

Zobacz: Czarnek wsparł kampanię PiS we Wschowie. Oberwało się przeciwnikom: „Nie znają się na normalnym, uczciwym zarządzaniu”

Rafalska: "Wschowa mnie ukształtowała"

Elżbieta Rafalska podkreśliła swoje silne związki ze Wschową, miejscem swojego urodzenia. "Wschowa jest miejscem, w którym stałam się człowiekiem kompletnym, czyli jakby Wschowa mnie ukształtowała." Wspominała trudne czasy komuny i wyzwania, jakie wtedy napotkała. Przypomniała o swojej matce, która była dla niej wielkim wsparciem i wzorem do naśladowania.

Apel do wyborców

Obie polityczki apelowały do mieszkańców o aktywne uczestnictwo w wyborach i wsparcie kandydatów PiS. "Przekonujcie państwo ludzi, głosujcie na Prawo i Sprawiedliwość" – mówiła Szydło, podkreślając znaczenie wysokiej frekwencji wyborczej.

Zobacz: Kandydatki ze Wschowy na liście PiS do Parlamentu Europejskiego. Czy zdobędą mandaty?

Spotkanie zakończyło się sesją pytań od mieszkańców, podczas której poruszono m.in. temat problemów rolników oraz polityki rządu w kontekście unijnych regulacji. Rafalska i Szydło zapewniały o swoim zaangażowaniu w obronę polskich interesów w Parlamencie Europejskim.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (55)

avatar

avatar
~Wschowianin
22.05.2024 21:04

Dlaczego nie było wiadomo wcześniej że coś takiego będzie miało miejsce, mam kilka zgniłych jajek do rzucania w kierunku takich gości z PiS

avatar
~Buhaha
25.05.2024 07:57

Ja jem zawsze świeże jajka, ale wy Tuskowi pracownicy na zachodnich plantacjach widocznie jesteście przyzwyczajeni do takiego jedzenia❗❗❗

avatar
~jebac PIS
22.05.2024 21:15

BLEEEEEEEE

avatar
~Obserwator
22.05.2024 21:30

Tomaszu, Ty już nie palec,nie rękę...cały wlazłeś!

avatar
~Do"Obserwator"
23.05.2024 08:40

Trafna UWAGA. To już robi się niesmaczne - aż wymiotne !.

avatar
~Do"Obserwator"
23.05.2024 08:40

Trafna UWAGA. To już robi się niesmaczne - aż wymiotne !.

avatar
~Kierowca
22.05.2024 21:32

Ale tłumy, kiedyś więcej osób mieściło się na pace starego Żuka.

avatar
~Do rudej z dzieckiem
22.05.2024 22:20

Ty się lepiej do pracy weź a nie ciągle w d**** wchodzisz i na każdym wiencu się fotografujesz że niby matka z dzieckiem. Masakra

avatar
~Mieszkaniec
23.05.2024 10:39

Ta z dzieckiem to od posła Asta.

avatar
~Gekon
22.05.2024 22:45

Szkoda, że lokalny aktyw pisu nie poinformował autochtonów o tej wizycie. Frekwencja byłaby wyższa. A i kilka pytań by padło.

avatar
~DO(Gekon)
23.05.2024 07:00

Jest frekwencja pis plus - podobnie jak kiedyś w trakcie wizyty b. premiera Morawieckiego w stodole HZZ Przyczyna Górna !. On lubują się we własnym towarzystwie ( a la takim własnym sosie partyjnym" i emerytami w tle !!!. Obłuda i Cynizm mile widziani !!!.

avatar
~R.Z.W.
22.05.2024 23:25

Pani Elżbieto, dziękujemy za wspaniałą drugą obwodnicę Wschowy. Za lobbowanie za Wschową i zdobycie dofinansowania na budowę krytej pływalni, rozbudowę kanalizacji, dróg, chodników, wspieranie idei budownictwa społecznego. Za wspieranie wschowskiej młodzieży i organizowanie dla nich wyjazdów do Parlamentu Europejskiego. Dziękujemy za otwarcie biura poselskiego w Pani rodzinnej gminie. Dziękujemy za promowanie Wschowy zagranicą i zdobycie dla niej kilkudziesięciu inwestorów. Dziękujemy za zdobycie środków na elektryfikację linii kolejowej. Gratuluję zarobionych milionów w Parlamencie Europejskim!

avatar
~parodia plus!
23.05.2024 06:49

Totalny bezwstyd + !. Tak wygląda jak to ujął Pan Forumowicz ( ~R.Z.W) . Pytanie ; gdzie poseł Mejza oraz rekonstrukcja lokalnej partii pisu ???.

avatar
~Pytek:
23.05.2024 06:56

Gdzie są środki z Funduszu Sprawiedliwości ?. Gdzie są środki z darów PCK ?. Gdzie są środki z Funduszu Europejskiego?. Co z Pisowskim " Zielonym Ładem + Wojciechowski ?. Co z waszą " Lista pis milionerzy" ?. Co z miliardowymi aferami pis plus ?. Jak się czuje osoba co zlekceważyła potrzeby osób niepełnosprawnych protestujących ongiś w Polskim Sejmie na gołej posadce ???. Co z uwłaszczeniem się przez ponad 8 lat na etatach Spółek Skarbu Państwa?. Plus zapytania forumowicza """ R.Z.W."" ?. Kłania się UCZCIWOŚĆ i HONOR Polaka !.

avatar
~Wschowianin
23.05.2024 07:29

Za to nasz Burmistrz wszystko nadrabia z nawiązką :) . Już mi raz Tusk obiecał zieloną wyspę i mamy park Wolsztyński zamiast drug , chodników i tego co wymieniłeś :)))))

avatar
~Szczyt szczytów ...
23.05.2024 07:05

Lokalnej Obłudy pis plus ... . Czy Zarząd Powiatu Wschowskiego traktuje swój udział w tej ustawce jak część swojej pracy na rzecz naszych mieszkańców powiatu?, - czy był może na ten czas urlopowany ?.

avatar
~Nieobecni +
23.05.2024 07:19

Co z " Wizą plus za szmal"?, - co z " Aferą kopertową" ?, - co z " Funduszem Solidarnościowym" ?, - co z pani hasłem " bo nam to się po prostu należy"?, - co z podsłuchami " Pekazus" ?, - co z " Piknikami za szmal Suwerena" ?, - co z waszymi " tekturowymi czekami" ?....itd. Czy wam nie jest tak po prostu WSTYD za to co nam uczyniliście przez te ostatnie ponad 8 lat ???. Żenada !!!.

avatar
~Frajerzy -
25.05.2024 08:58

ZApytaj kidawe Błońska . Nie pajacuj totalny suwerenie . Cyrk show must go. Myślisz że wszyscy Polacy to frajerzy , którzy nie widzą chamstwa guzików jońskiego i scerby ? Śmiech , żenada, manipulacje, chamstwo. Tak wygląda władza. Praworządnych inaczej. Kidawa zerowała w sondażach, więc totalni wyzerowali wybory . Proste jak drut . Takie są fakty . Ale nie w tvnpolsattvp. Oglądaj Dale,j szprycuj się jońskim, scerba pegasusem. Chłopie ty pewno wierzysz także w to że żółwiki przybijał z Putinem kaczor . Pewno myślisz że przekop mierzei gazociąg to było proruskie działanie . Jesteście żałośni towarzyszu. Zapewne też jarasz się agentem Pytałem i Noskiem ... . Biedny jesteś towarzyszu. Podziękuj Antkowi za terytorialsow ! To było też proruskie działanie . Takie kłamstwa Tuska nie przejdą towarzyszu . Polak to nie idiota z Koalicji .

avatar
~Rita
23.05.2024 07:25

Zainteresowanie faktycznie bardzo duże. Kilkoro emerytów wypoczywających na ławeczkach i kilka przygodnych osób z parciem na media. A reszta to "sami swoi". Znowu wiele wizji i obietnic - z realizacją zdecydowanie gorzej.

avatar
~Co na to starosta pow.
23.05.2024 08:11

Czy wie co jego podwładny robi w godzinach pracy ?. Czy czasami zastępca starosty nie powinien tej " ustawki " zorganizować przed budynkiem Starostwa, a nie przed naszym Demokratycznym Urzędem MiG Wschowa ?. Czy aby w ten sposób nie liczył na przypadkową frekwencję spontanicznych Naszych Mieszkańców odpoczywających na skwerku przed Urzędem MiG Wschowa ???. Żałosna "ustawka" !,.

avatar
~sztan
23.05.2024 08:14

Szyta chamstwa by oborowa z PIS była we Wschowie Pisiory stały się wrzodem na d....ie nie zapominajmy o ul.Kazimierza Wielkiego nr 12 Nie zapominajmu że kapitan Kajzer SB we Wschowie to ojciec Elżbiety Rafalskiej. Razem z ty nieudacznikiem Arstem szczyt chamstwa by pozwolona na taką sytuacje buiro nie ch sobie otwirzy na Ziliborzu

avatar
~H
23.05.2024 10:08

Pięknie Pani Szydło tek dalej dla Polski

avatar
~zzz
23.05.2024 08:31

Same babcie i dziadki, Wstyd Panie Grabka. I to jest nauczyciel.

avatar
~Wszystko gra
23.05.2024 08:48

Mielenie we własnym gęstym nieświeżym sosie Emeryt był zdjęcie zrobione następny punkt w drodze do przyszłych ( ale niestety niekoniecznie pewnych ) profitów odhaczony Tomaszu opamiętaj się

avatar
~Obajtek +
23.05.2024 09:18

Nikt uczciwy nie zagłosuje na kandydata promowanego przez tą panią.

avatar
~Mieszkanka Wschowy była sąsiadka
23.05.2024 09:24

Elka czas na emeryturę daj działać młodym to ich czas.Zajmij się swoją rodziną 70 lat na karku twój czas w polityce się skończył.

avatar
~DO Pani Sąsiadki !
23.05.2024 15:17

A pis ogłosił emerytury do 60 roku życia !!!!. Ciemny lud do 60 , a oni sami ile pan Bóg daje i naiwny wyborca !. Ich obłuda uszami kipi !!!.

avatar
~Nie cierpię Pisu
24.05.2024 21:39

Bo te sępy nie biorą zwykłej emerytury i w swoim życie się nie napracowali .to można udawać że się pracuje i brać kasę do śmierci Oby jak najkrócej.

avatar
~Policjant
23.05.2024 09:34

Mogli Klosowskiego wystawic na kandydata na euroosł.... w końcu on nadaje sie na każde stanowisko. By ajmniej mu się tak wydaje. Zlot żenady i kłamców.

avatar
~" bo nam się to wszystko po prostu należy"...
23.05.2024 09:35

I jak widać PE też !. I to po takiej ich katastrofie jak 15. 1O i totalnej utracie stołków teraz Nowogrodzka umieściła ich wszystkich kto żyw na listach wyborców do PE , jak to świetnie i zarazem szczerze powiedział o nich samych - tych kandydatach pis plus - ich " wódz" z Nowogrodzkiej jest to listy " śmierci pis plus" , walka buldogów pisowskich pod dywanem !. Kto jak kto, ale ich " wódz" jak już coś powie o swoich to już na sto procent prawdę ... Hi..... !. Czyli abstrahując od tego co powiedział Prezes pisu o nich samych mamy tu we Wschowie na Naszym Rynku Wolności Słowa przedstawicielki tej listy " śmierci " jak to walczą o Nasze Głosy ...Hi....!. Bardzo skromnie to wygląda i bez tego historycznego już hasła , cytat """" bo nam się to wszystko po prostu należy""", Hiiiiiiiii...... !. Czy aby ....?.

avatar
~Wow!!!
23.05.2024 09:35

Jak to powiadają w takiej chwili ci z Nowogrodzkiej; - taki mały kapiszon, taka mała aferka, nawet nie aferka , takie nic .... !. Masło maślane ; - osoba co wyprowadziła Flagę UE z Urzędów III RP, obecnie jedna z kandydatek pisu do PE przyjechała by promować jedną z kandydatek do PE pis plus !. Kpina tak im spiesznie do szmalu z UE !. Wybrali Nasz Wschowski Ratusz do promowania się i jak widać bez " tekturowych czeków" jak ongiś to czynili za własnych pis rządów NA NASZ PUBLICZNY KOSZT , bez ich " rekonstrukcji w ramach szybkiej ścieżki awansów" ---- tak jakoś skromnie i na szybko, aby nie natrafić na Prawdziwych Wschowskich Patriotów i Wyborców !!!. Jak widać tak się Nas boją !. Boją się prawdy o sobie i tego co nam przez te ostatnie bezczelnie i bezwstydnie uczynili !. Na co dzień UE im przeszkadza i mierzi, ale szmal w euro już NIE !!!. To jest szczyt bezczelności i bezwstydu wobec Nas Wyborców !. To prawie jak z tym " Funduszem Solidarności" i ich pisowskim koalicjantem !!!!, Brrrrrrrrr.

avatar
~ps. ( wschowianin)
23.05.2024 09:41

Czy widziałeś tam Pana Tuska ?. U ciebie jak widać to już jednostka chorobowa !. Pytanie ; - ilu takich ps. ( wschowian ) jest w Naszej Wschowie?. NIE dla takich pseudo kandydatów/k do PE !!!. To by była obraza Naszej Inteligencji i Uczciwości wobec Naszych Dzieci i Wnuków !!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl