TworzymyGłos Regionu

reklama

45-letnia rowerzystka zmarła w szpitalu

Wtorek, 29 listopada 2022 o 11:00, aktualizacja Wtorek, 29 listopada 2022 o 11:15, autor: 2
45-letnia rowerzystka zmarła w szpitalu

Zielonogórskim lekarzom niestety nie udało się uratować 45-latki potrąconej na drodze między Sławą a Przybyszowem. Kobieta poruszała się nieoświetlonym rowerem, mając blisko 3 promile alkoholu we krwi. Zatrzymano 24-letniego kierowcę audi, który uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pierwszej pomocy. Prokuratura wciąż ustala okoliczności wypadku.

Do zdarzenia doszło w czwartek (24 listopada) około 22:00. Potrąconą rowerzystkę na drodze znalazł inny kierowca, który powiadomił służby. Kobieta trafiła do szpitala. Tego samego dnia, dzięki współpracy policjantów i strażników miejskich ze Sławy, udało się odnaleźć domniemanego sprawcę. Okazał się nim 24-letni kierowca audi, który tłumaczył, że rowerzystkę wziął za zwierzynę i dlatego nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy. Przypomnijmy, że tego dnia warunki na drodze były trudne, panowała gęsta mgła.

Obecnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności, w jakich doszło do wczorajszego wypadku. Kluczowym pytaniem okazuje się, czy kierowca miał szanse uniknąć potrącenia 45-latki.

Źródło/foto: KPP Wschowa, OSP Sława

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~ja
29.11.2022 18:00

Gesta ,gła,nieoswietlony rower.Raczej nie było szans na wyminiecie.Mysle,ze jedyny zarzut to ucieczka z miejsca zdarzenia ,ale zaznaczam ja nie jestem sędzią .To tylko zdroworozsadkowe podejscie do zdarzenia.

avatar
~Monia
30.11.2022 23:10

A jeśli ta kobieta rzeczywiście leżała na drodze, nie mogła się podnieść, to może rzeczywiście nie wiedział, że potrącił człowieka..

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl